Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
hamburger overlay

Dažniausiai užduodami klausimai

Matavimo sistemos

Nepasitikrinus gliukozės kiekio kraujyje, gali būti vėluojama priimti su sveikata susijusius sprendimus, o tai gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Todėl labai rekomenduojama:

 • Turėti atsarginį baterijų rinkinį, nes baterijos veikimo laikas gali varijuoti dėl įvairių veiksnių, tokių kaip temperatūra ir baterijos gamintojas.
 • Turėti atsarginį gliukozės kiekio kraujyje tikrinimo metodą. Atsarginio gliukozės kiekio kraujyje tikrinimo metodo pavyzdys būtų atsarginis matuoklis ir juostelės. Pasiteiraukite savo sveikatos priežiūros specialisto ar vaistininko apie kitus galimus atsarginius metodus.
 • Jei turite daugiau klausimų, skambinkite į Roche Diabeto priežiūros klientų aptarnavimo liniją telefonu 8 800 20011 jums bus suteikta tolesnė pagalba.

 

 1. Peržiūrėkite vartotojo vadove pateiktas instrukcijas, kaip tinkamai elgtis pasirodžius klaidoms.
 2. Jei vartotojo vadove pateiktos instrukcijos nepadeda pataisyti situacijos, skambinkite į Roche Diabeto priežiūros klientų aptarnavimo liniją telefonu 8 800 20011, ir jums bus suteikta tolesnė pagalba.
 1. Peržiūrėkite vartotojo vadove pateiktas instrukcijas, kaip tinkamai elgtis pasirodžius klaidoms.
 2. Jei vartotojo vadove pateiktos instrukcijos nepadeda pataisyti situacijos, skambinkite į Roche Diabeto priežiūros klientų aptarnavimo liniją telefonu 8 800 20011, ir jums bus suteikta tolesnė pagalba.

 

Ženklinant rezultatus prieš valgį arba po valgio žymeklis gali suteikti daugiau informacijos apie tai, kaip maistas veikia jūsų gliukozės kiekį kraujyje, siekiant padėti kontroliuoti jūsų rezultatus. Taip pat galite naudoti bendrąjį žymeklį, kad atpažintumėte matavimą iš alternatyvios kraujo ėmimo vietos arba po treniruotės gautą rezultatą. Kai peržiūrėsite atminties rezultatus, šie žymekliai padės jums prisiminti, kuo ypatingas šis tyrimo rezultatas. Norėdami naudoti žymeklį: atlikdami matavimą, kurį norite pažymėti, nepašalinkite tyrimo juostelės. Paspauskite ir atleiskite  dešinį  rodyklės klavišą, kad perjungtumėte žymeklio parinktis. Kai pažymėsite prieš valgį gautą rezultatą,  galėsite pasirinkti tyrimo priminimą po valgio. Po gliukozės kiekio kraujyje tyrimo praėjus 1 ar 2 valandoms, matuoklis supypsės, kad primintų jums – atlikite pasirinkimus nustatymuose. Kai pasirodys žymeklis, kurį norite naudoti, išimkite tyrimo juostelę iš matuoklio. Daugiau informacijos rasite naudotojo vadove.

Apsilankykite savo matuoklio Ekrano pranešimų puslapyje, kuriame yra žinučių ir apibrėžčių sąrašas, arba atsisiųskite savo matuoklio naudotojo vadovą.

Matuoklyje yra papildoma vidinė matuoklio baterija, išlaikanti laiką ir datą. Tačiau jūs vis tiek norite patvirtinti,  kad laikas ir data yra teisingi.

Matuokliuose naudojamos  3 voltų ličio baterijos (CR 2032 tipo), kurias galima rasti daugelyje parduotuvių.

Ne, patikrinkite naudojimo datą ant tyrimo juostelės dėžutės. Nenaudokite pasibaigusio galiojimo laiko tyrimo juostelių.

Valymas tiesiog pašalina nešvarumus nuo matuoklio, o dezinfekavimas reiškia pašalinimą daugumos, bet ne visų, ligų sukėlėjų  ir kitų rūšių mikroorganizmų.

Valykite ir dezinfekuokite savo matuoklį kartą per savaitę arba bet kada kai kraujas patenka ant matuoklio. Jūs taip pat turėtumėte išvalyti matuoklį prieš  leidžiant kam nors jį liesti

Kai nustatysite, tyrimo priminimai pypsės kas 2 minutes iki 3 kartų. Tai išsijungs, kai įkišite tyrimo juostelę arba paspausite bet kurį mygtuką. Norėdami visiškai išjungti garsinį signalą, žr. Naudotojo vadove pateiktas nustatymo (set-up) instrukcijas.

Galite nustatyti iki 4 tyrimo priminimų per dieną, su 15 minučių intervalais. Pasibaigus nustatytam priminimo laikui (-ams), pyptelėjimų serija  skambės kas 2 minutes, iki 3 kartų per priminimą. Priminimo pypsėjimas neatsiras, jei matuoklis yra įjungtas nustatytu laiku arba matavimas atliekamas per 15 minučių nuo nustatyto priminimo laiko. Jei įjungsite matuoklį, kai priminimo signalas pypsi, pyptelėjimų serija šiam priminimui sustos skambėti.

Įsitikinkite, kad turite dvi naujas 3 voltų ličio baterijas, monetos formos, CR2032 tipo. Atidarykite matuoklio gale esantį baterijos dangtelį, senas baterijas išimkite mažiausiai 20 sekundžių ir paspauskite bet kurį matuoklio mygtuką. Įdėkite naujas baterijas ženklu “+” nukreiptu žemyn. Stumkite baterijų stalčiuką, kol jis įsistatys. Paspauskite įjungimo / išjungimo mygtuką ir matuoklis supypsės. Ekrane mirksi setup (nustatymas) ir valanda. Jei data ir laikas yra teisingi, palaikykite nuspaudę įjungimo / išjungimo mygtuką maždaug 4 sekundes. Atleiskite mygtuką ir baigsite veiksmą.

Jūsų matuoklyje jau yra įdeti elementai  ir iš anksto nustatytas laikas ir data. Jums gali prireikti pakeisti laiką, kad atitiktų jūsų laiko juostą, arba jei gyvenate vietovėje,  kuri laikosi vasaros laiko, kad pakoreguoti laiką. Norėdami įjungti matuoklį, paspauskite ir atleiskite įjungimo / išjungimo mygtuką. Ekrane pasirodo mirksintis tyrimo juostelės simbolis.

Paspauskite ir laikykite nuspaudę įjungimo / išjungimo mygtuką dar kartą, kol ekrane pasirodys set-up (nustatymas). Paspauskite ir atleiskite rodykles, kad sumažintumėte arba padidintumėte valandą. Paspauskite ir atleiskite įjungimo / išjungimo mygtuką, norėdami nustatyti valandą. Minutės mirksi. Kartokite 3 ir 4 žingsnius, norėdami nustatyti minučių, AM / PM, mėnesį, dieną ir metus. Mirksintis laukas yra tas, kurį keičiate. Nustačius teisingą laiką ir datą, paspauskite ir laikykite nuspaudę įjungimo / išjungimo mygtuką, kol pasirodys mirksintis tyrimo juostelės simbolis.

Ne, patikrinkite naudojimo datą ant tyrimo juostelės dėžutės. Nenaudokite pasibaigusio galiojimo laiko tyrimo juostelių.

Matuoklio ekrane rodoma E4, kas reiškia, kad kraujo ant tyrimo juostelės pateko nepakankamai, arba jo pateko po to,  kai tyrimas prasidėjo. Jūs turėtumėte išmesti tyrimo juostelę ir pakartoti gliukozės keikio kraujyje tyrimą.

Siekiant pašalinti matuoklio nesklandumus, gali reikėti prisiminti klaidas. Norėdami peržiūrėti paskutiniąsias atmintyje įrašytas 10 klaidų: • Paspauskite (...) ar (...), kad įjungtumėte atminties veikseną. • Paspauskite ir laikykite (...) maždaug 4 sekundes. Ekrane bus parodytas naujausias klaidos kodas. • Slinkdami atmintyje, galite peržiūrėti 10 naujausių klaidų. Ši informacija nėra pateikta Naudotojo vadove.

Accu-Chek Performa sistema naudoja elektrocheminį tyrimo būdą, o ne fotometrinį, naudojamą Accu-Chek Active ir Accu-Chek Go sistemose. Elektrocheminiai biojutikliai, naudojami Accu-Chek Performa sistemoje, yra labai jautrūs ir tikslūs. Tikrinant elektrocheminiu būdu, gliukozės dehidrogenazė mėginyje fermentiškai reaguoja su gliukoze, taip išlaisvindama elektroną, kuris tada reaguoja su mediatoriumi. Tuomet pakeistas mediatorius dėl įtampos tarp elektrodų skirtumo elektrocheminiu būdu konvertuojamas į savo pradinę būseną, ir taip gaunama nedidelė elektros srovė, kurią sistema aptinka.

Tik 3 kitos kraujotakoje esančios medžiagos (galaktozė, ksilozė ir lipidai) gali trukdyti Accu-Chek Performa tyrimo juostelei. Nė viena pažangi sistema neturi mažiau trukdančių medžiagų. Pacientai, kuriems atliekamas ksilozės tolerancijos (D-ksilozės absorbcijos) tyrimas, neturėtų tikrintis gliukozės kiekio kraujyje, naudodamiesi Accu-Chek Performa matuokliu 24 valandas po tyrimo, ir turėtų pasitarti su savo gydytoju dėl alternatyvių tyrimo galimybių.

Aukštas maltozės lygis kraujyje gali lemti klaidingai aukštus tyrimo rezultatus. Aukštą maltozės lygį kraujyje gali turėti bet kuris pacientas, kuriam: • Atliekama peritoninė dializė naudojant tirpalus, kurių sudėtyje yra ikodekstrino (pavyzdžiui, EXTRANEAL®), kadangi ikodekstrinas metabolizuojamas į maltozę • Skiriamas tam tikrų tipų IV imunoglobulino preparatas, kurio sudėtyje yra maltozės (pavyzdžiui, OCTAGAM® arba Gamimune®) • Skiriama IV tirpalų, kuriuose maltozė vartojama kaip gliukozės pakaitalas arba hidracijos priemonė Pacientai, kuriems skiriamas toks gydymas, neturėtų tikrintis gliukozės kiekio kraujyje, naudodamiesi Accu-Chek Performa matuokliu, kol tęsiamas gydymas, ir turėtų pasitarti su savo gydytoju dėl alternatyvių tyrimo galimybių.

Tyrimo juostelė naudoja gliukozės dehidrogenazę, neleidžiančią deguoniui daryti įtakos tyrimo rezultatams.

Kontrolinio tyrimo reikšmės nesaugomos atmintyje, kurią įprastai galite peržiūrėti matuoklyje. Tačiau, matuoklis įrašo jas atsisiunčiamoje atmintyje, todėl galite jas peržiūrėti, naudodamiesi suderinama Accu-Chek duomenų valdymo programine įranga ( Accu-Chek Smart Pix).

Jūs galite perkelti įrašytus rezultatus į kompiuterį, paprasčiausiai nukreipdami matuoklio viršuje esantį infraraudonųjų spindulių (IR) langą į Accu-Chek atsiuntimo kabelio IR langą. Šie 2 langai turėtų būti nuo 3 iki 10 cm atstumu vienas nuo kito. Norėdami įjungti atsiuntimo veikseną: • Išjunkite matuoklį. • Paspauskite ir laikykite ir , kol ekrane pradės pakaitomis mirksėti 2 rodyklės. • Pradėkite duomenų atsiuntimą, laikydamiesi palaikomos programinės įrangos instrukcijų.

Ekrane rodoma „Err“ ir kontrolinis rezultatas.

Kontrolinių ribų duomenys įrašomi koduotoje mikroschemoje.

Sistema atskiria Autocontrol tirpalą nuo kraujo, nes kontroliniai tirpalai turi didesnę druskos koncentraciją. Tačiau, jei Autocontrol tirpalas išgaruoja ar susikoncentruoja ant buteliuko galiuko, matuoklis gali rodyti neteisingus kontrolinius parodymus.

Accu-Chek Performa matuoklis automatiškai atpažįsta Accu-Chek Performa Autocontrol tirpalus, todėl atlikti kontrolinį tyrimą yra lengviau nei bet kada anksčiau. Pirma, audiniu nuvalykite kontrolinio buteliuko galiuką. Tuomet padėkite matuoklį ant plokščio paviršiaus, įdėkite tyrimo juostelę ir išspauskite lašelį Autocontrol tirpalo ant priekinio juostelės krašto. Parodomas rezultatas su mirksinčiu užrašu „L-“. Paspauskite vieną kartą, jei norite pažymėti rezultatą kaip 1 lygio kontrolinį tirpalą arba du kartus – 2 lygio kontrolinį tirpalą. Paspauskite norėdami nustatyti matuoklio lygį. Jei rezultatas yra ribose, ekrane pakaitomis bus rodomas kontrolinis rezultatas ir užrašas „OK“.

Accu-Chek Performa tyrimo juostelės indelis yra pranašesnis už ankstesnius modelius keliais aspektais: • Atverčiamas dangtelis: o lengviau atidaryti indelį. Tai galite padaryti viena ranka. o dangtelis pritvirtintas prie indelio – nepamesite. o sandariai uždaro indelį, taip siekiama apsaugoti tyrimo juosteles nuo aplinkos poveikio. • Mažesnis dydis – patogiau nešiotis.


Accu-Chek Performa

Gaminio aprašas

Kiekvieno gliukozės kiekio kraujyje matavimo metu Accu-Chek Performa matuoklis automatiškai atlieka išsamią matavimo patikrą ir įvertina galimas kliūtis rezultato tikslumui. Išskirtinis, aukščiausios klasės matuoklis suteikia tikslumą, kuriuo jūs galite pasitikėti kiekvieną dieną.

Produkto vadovai

EKRANAS

Skystųjų kristalų

REZULTATAI

Per 5 sekundes

MĖGINIO TŪRIS

0,6µL

DYDIS

94 x 52 x 21 mm

SVORIS

59 g su baterija (CR2032)

TYRIMO JUOSTELĖ

Accu-Chek Performa

DŪRIMO PRIETAISAS

Accu-Chek Softclix

Pranašumai ir savybės
 • Žymekliais prieš ir po valgio galite pažymėti tyrimo rezultatus ir tokiu būdu geriau sekti kasdienius glikemijos svyravimus bei efektyviau  kontroliuoti gliukozės  kiekį kraujyje.
 • 4 priminimo signalai. Priminimo signalo funkcija yra patogi priemonė, primenanti, kad reikia atlikti tyrimą. Galite nustatyti 1-4 priminimo signalus per dieną.
 • Duomenų perdavimas. Matuoklis turi infraraudonųjų spindulių jungtį, leidžiančią jums perkelti išsaugotus tyrimo rezultatus į Accu-Chek Connect Online portalą Accu-Chek Smart Pix įrenginio pagalba.
 • Mažas kraujo mėginys. Accu-Chek Performa tyrimo juostelėms užtenka mažyčio 0,6 mikrolitrų kraujo mėginio.  Jeigu vis tik kraujo mėginio nepakaks, sistema informuos ir leis pakartotinis priliesti kraujo per 5 sekundes.
 • Žaibiškas kapiliarinis užpildymas. Juostelės gale piltuvėlio formos kraujo pritraukimo zona žaibiškai sugeria kraujo lašiuką. Ryškiai geltonas langelis pilkame fone - aiški sritis, kur reikia  priliesti kraujo mėginį.
 • Tikslumą garantuoja Accu-Chek gamintojai, kurie laikosi ISO 15197:2013 / EN ISO 15197:2015 reikalavimų

 

Tikrinkitės gliukozės kiekį kraujyje su beveik nesukeliančiu skausmo dūrimo prietaisu Accu-Chek Softclix

Techninės charakteristikos
Automatinis išjungimas:

Matuoklis  išsijungia po 2 minučių

Matavimo ribos:

0.6 mmol/L – 33.3 mmol/L

Kraujo mėginių tipai:
 • Kapiliarinis, veninis, arterinis ir naujagimio
 • Kapiliarinis visas kraujas gliukozės kiekio kraujyje tyrimui gali būti imamas iš piršto galiuko ir patvirtintų alternatyvių kraujo ėmimo vietų (AKĖV)

 

Hematokrito ribos:

nuo 10 iki 65%

Baterijos veikimo laikas:

maždaug 1000 matavimų

Sistemos veikimo sąlygos:

nuo 8 °C iki 44 °C 

Matuoklio laikymo sąlygos:

nuo -25 °C iki + 70 °C 

Atmintis:

500 tyrimo rezultatų su tyrimo laiku ir data; 20 kontrolinio tyrimo rezultatų;

Tyrimo metodas:

Elektrocheminis

Tyrimo rezultatų vidurkiai:

7, 14, 30 ir 90 dienų

Tyrimo juostelių galiojimas:

18 mėnesių po pagaminimo datos; tyrimo juostelių tinkamumo laikas yra atspausdintas ant tyrimo juostelių dėžutės ir ant tyrimo juostelių indelio etiketės. Tinkamai laikomas ir naudojamas tyrimo juosteles galima naudoti iki atspausdintos tinkamumo laiko pabaigos. Tai taikoma tyrimo juostelėms ir iš naujo, neatidaryto tyrimo juostelių indelio, ir iš jau atidaryto tyrimo juostelių indelio