Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

3 dalykai, kuriuos galite padaryti dabar, kad padėtumėte sau

Esame įsitikinę, kad jau viską išsiaiškinote, tačiau gydymo metu, bendraujant su šeimos nariais ir draugais, darbe ar vaiko mokykloje bus akimirkų, kai reikės pastovėti už save ir reikalauti, kad į Jūsų poreikius būtų atsižvelgta ir jie būtų patenkinti. Pateikiame Jums 3 paprastus dalykus, kurių galite imtis nedelsdami, kad Jūsų interesams būtų teikiama pirmenybė ir jie būtų svarbiausi.

1. Žinokite savo teises

Diabetą ir juo sergančius žmones daug kas supranta neteisingai. Su diskriminacija dėl diabeto galite susidurti šiose vietose (tačiau ir kitur):

  • Darbe
  • Jūsų vaiko mokykloje, darželyje, stovykloje ar sporto būrelyje
  • Viešose vietose, pavyzdžiui, oro uostuose, stadionuose ir teismo rūmuose
  • Kalėjime ar įkalinimo įstaigoje

Pirmasis žingsnis, kurį reikia žengti, norint reikalauti ir gauti Jums ar Jūsų vaikui reikalingą gydymą, yra savo teisių žinojimas. Jei jaučiate, kad atsakingi žmonės turi neteisingų prielaidų apie gyvenimą sergant diabetu, nebijokite kalbėti!

Amerikos diabeto asociacija turi daugybę puikių paramos išteklių, kaip kalbėtis su žmonėmis apie diabetą. Asociacija gali net padėti susisiekti su teisininku http://www.diabetes.org/living-with-diabetes/we-can-help/legal-assistance.html ,kuris išklausys Jūsų nusiskundimą ir pakonsultuos apie Jūsų teises, jei kitos pastangos nepadeda. Jei Jums reikia pagalbos, bendraujant su vaiko mokykla, paskaitykite šį naudingą leidinį http://main.diabetes.org/dorg/PDFs/Advocacy/Discrimination/ps-diabetes-care-in-the-school-and-daycare-setting.pdf .

2. Repetuokite atsakymus į dažniausius klausimus

Negalvodami įvardykite pirmąjį klausimą, kurio sulaukiate iš žmogaus, sužinojusio apie Jūsų diabetą. Jums gali pabosti kaskart kartoti tą patį atsakymą, tačiau turėti trumpą ir naudingą atsakymą išties geras sprendimas! Būkime realistai... kai kuriais klausimais žmonės gali būti stebėtinai blogai informuoti. Laimei, tai puiki galimybė informuoti draugus ir giminaičius. Toliau pateikiame keletą dažnai pasitaikančių klausimų, atsakymus į kuriuos galite pasiruošti:

  • Ar tau reikia leistis insuliną?
  • Tai tau niekada, niekada, niekada nebegalima valgyti cukraus?
  • Tačiau tu toks lieknas! Negali būti, kad sergi diabetu!
  • A, tai diabetu sergi dėl viršsvorio?
  • Palauk. Kuo 1 tipo diabetas skiriasi nuo 2 tipo?
  • O tau nepakaktų tinkamai maitintis ir sportuoti, kad pasveiktum?

Nesate vieni, pamatykite, kaip Ginger Veira iš „Diabetes Daily" atsako į nuolat girdimus klausimus. http://www.diabetesdaily.com/voices/2012/07/explaining-diabetes-responding-to-rude-comments/

3. Būkite aktyvus sveikatos priežiūros komandos narys 

Jūsų gydytojai ir konsultantai ne tik atlieka tyrimus ir išrašo receptus, iš jų galite ir daug ko išmokti. Vienas efektyviausių būdų ginti save ar savo vaiką - klausti. Užduokite klausimų apie tyrimų rezultatus. Klauskite apie režimo pokyčius. Klauskite apie bet ką, ko nesuprantate. Jan Chait iš „Diabetes Self Management" turi įdomių istorijų apie tai, kaip kalbėjimas tikriausiai išgelbėjo jai gyvybę. http://www.diabetesselfmanagement.com/Blog/Jan-Chait/want-to-help-prevent-medical-errors-advocate-for-yourself/

Nepamirškite pasakoti daugiau. Trumpalaikis simptomas Jums gali atrodyti nesusijęs su sveikatos būkle, tačiau gydytojai gali nuspręsti kitaip. Kita vertus, jei Jums kažkas atrodo svarbu, o gydytojams - priešingai, nenusileiskite, kaip tai padarė Amy Gonsalves http://blog.diabetesoutside.com/?p=917 . Ši diabetu serganti maratonų bėgikė norėjo konsultacijos su dietologu, turinčiu patirties gydant sportininkus, ir galiausiai ji pasiekė savo.

Esmė tokia - tirkite savo ar savo vaiko sveikatą ir turėsite įrankių, kad šį gyvenimo egzaminą išlaikytumėte puikiausiu pažymiu.

Dalytis

Įkelta pagal sritį: