Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Su Žemės diena! 7 ekologiško gyvenimo būdai, sergant diabetu

Balandžio 22 d. yra Žemės diena - tai puikus laikas sustoti ir susimąstyti apie mūsų ir ypač mūsų vartojamų daiktų poveikį planetai. Sergant diabetu, aplink mus susidaro daug šiukšlių - plastikinių butelių, pakuočių, nesuvartotų vaistų - tad pateikiame 7 būdus, kaip galite gyventi ekologiškiau.

Vaistų buteliukus perdirbkite ar naudokite pakartotinai
Yra keletas puikių būdų, kaip galite atsikratyti receptinių vaistų buteliukų. Galima juos perdirbti, tačiau, kaip perspėjama vartotojų tyrimuose http://www.consumerreports.org/cro/news/2012/08/can-i-recycle-my-medication-bottles/index.htm , svarbu pažiūrėti perdirbimo kodą ant buteliuko dugno ir įsitikinti, kad Jūsų mieste ar miestelyje jis perdirbimas, kitaip Jūsų geri norai nueis perniek. Šiuose mažuose buteliukuose taip pat galite laikyti smulkius daiktus, pavyzdžiui, karoliukus, sėklas ar varžtus. Ar žinote, kad juos galite paaukoti? Jei nuimsite etiketę ir kruopščiai juos išplausite, buteliukus mielai priims veterinarijos gydyklos (ar net gyvūnų prieglaudos). Galite pasiteirauti ir artimiausioje vaistinėje. Ji gali buteliukus priimti ir naudoti pakartotinai.

Ieškokite ekologiškų produktų
Vienas kiečiausių mūsų matytų žalių produktų, sukurtų specialiai diabetu sergantiems žmonėms - iš perdirbtų plastikinių butelių pagamintos kojinės. Jos gerina pėdų kraujotaką, šalina drėgmę ir yra be erzinančios gumos kojinės viršuje.

Perdirbkite popierių ir kartoną
Kiekviena kartono dėžutė, kiekviena vartojimo instrukcija ir kiekviena brošiūra yra perdirbama. Prieš metant instrukcijas į perdirbimo dėžę, tereikia įsitikinti, kad jų nebeprireiks!

Aukokite neatidarytą insuliną, kurio galiojimo laikas nesibaigęs
Organizacija „Insulin for Life" siekia paskirstyti gyvybes gelbstintį insuliną tose pasaulio dalyse, kur jo reikia. Organizacija priima neatidarytą insuliną, kurio galiojimo laikas nepasibaigęs, taip pat nenaudotus ir neatidarytus švirkštus, tyrimų juosteles ir šiek tiek naudotus matuoklius bei pompas. Susisiekite su jais adresu http://www.ifl-usa.org , ir jie jums papasakos, kaip galima aukoti.

Nepilkite vaistų į kanalizaciją
Jei turite vaistų, kurių galiojimo laikas pasibaigęs, ar jei Jūsų receptas buvo pakeistas, įprastai nerekomenduojama tų vaistų nuleisti į kanalizaciją. Galiausiai Jie atsidurs gretimose upėse, ežeruose ar vandenynuose. Jei Jūsų mieste organizuojamas receptinių vaistų priėmimas, tai geriausias būdas atsikratyti nesuvartotų vaistų. Kitais atvejais, vadovaukitės Maisto ir vaistų administracijos patarimais apie Atsikratymą nepanaudotais vaistais. http://www.fda.gov/ForConsumers/ConsumerUpdates/ucm101653.htm

Aukokite senus matuoklius ir pompas
Kiek šiuo metu turite matuoklių? Per ilgus metus jų gali būti prisikaupę ne viena dešimtis. Taip pat galite turėti ir nereikalingą pompą. Visuomet naudinga turėti atsarginį variantą, tačiau visus kitus matuoklius galima naudoti pakartotinai. Netoli gyvenamosios vietos raskite diabeto paramos grupę ir pasiteiraukite, ar jie savo mokymų metu galėtų naudoti Jums nebereikalingus matuoklius ar pompas.

Trumpai apie kenksmingąsias medžiagas
Panaudoti insulino buteliukai, tyrimų juostelės, švirkštai, lancetai, adatos ar pompų vamzdeliai - šių medžiagų negalima perdirbti ar naudoti pakartotinai, jas reikia išmesti į biologinio pavojaus dėžes. „Sharps Recovery SystemTM" siūlo saugią dėžutę ir grąžinimo paštu būdą http://www.sharpsinc.com/solutions/category/home-users. Kitas būdas - iš storo plastiko ar metalo talpyklos su sandariu dangteliu (pavyzdžiui, iš skalbiklio butelio) galite patys pasigaminti šalinimo dėžutę. Tuomet susisiekite su artimiausia ligonine ar vaistine ir išsiaiškinkite, kur pristatyti savo dėžutę saugiam sunaikinimui.

Dalytis

Įkelta pagal sritį: