Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Diabeto bendruomenė, ir kodėl tai svarbu

Sakoma, vienas lauke ne karys. Nesvarbu, ar esate diabeto veteranas, ar ką tik sužinojote savo diagnozę, bendruomenė, į kurią galite kreiptis pagalbos ir patarimų, verta aukso. Žinome, kad sergant diabetu būna ir gerų, ir nelabai gerų dienų, o sudėtingomis dienomis kartais galite jaustis šiek tiek vieniši. Diabetu sergančių bičiulių bendruomenė gali padėti kovoti su šia vienatve, padėti rasti paguodos ir jausti meilę.

 

Gali būti, kad tarp savo draugų ar šeimos narių diabetu sergančių nepažįstate. Gali būti sunku daug kartų aiškinti visus su diabetu susijusius dalykus. Taigi, jei norite patuščiažodžiauti apie laiką ribose arba atšvęsti diabeto diagnozės metines, laikas prisiminti savo diabetu sergančius bičiulius.

 

Yra kiekvienam tinkama diabeto kompanija. Neatsižvelgiant į tai, ar savo bendruomenę radote  internete, palaikymo grupėje, ar per draugų draugus, diabeto kelionėje laba naudinga turėti žmonių, su kuriais gali pasikalbėti.

 

Mes kreipėmės į kai kuriuos diabetu sergančius žmones ir paklausėme, kodėl diabeto bendruomenė yra tokia svarbi ir kaip ji jiems padeda.

 

Štai ką jie sako:

 

Šarūnas, gyvenantis su 1 tipo diabetu

 

Kai jam buvo diagnozuota 1 tipo diabeto diagnozė, Šarūnas rado paguodą tapęs internetinės diabeto bendruomenės dalimi. Be to, jis pabrėžė, kad diabeto bendruomenė yra puikus žinių ir net draugystės šaltinis.

 

„Diabeto bendruomenė padėjo man susidoroti su sukrėtimu, kurį patyriau sužinojęs savo diagnozę. Be to, labai malonu, kad galiu užduoti klausimus ir pasidalyti istorijomis su žmonėmis, kurie gerai supranta, kokia našta yra diabetas, ir aš bendruomenėje susiradau nuostabių draugų!

 

Kęstutis, gyvenantis su 2 tipo diabetu

 

Kęstutis papasakojo, kad diabeto bendruomenė – tai puiki vieta dalytis patarimais ir informacijos, naudingos kovojant su sunkumais, šaltinis. Galimybė užmegzti ryšį su žmonėmis, kurie tiksliai supranta, ką išgyvenate, yra puiki paguoda. Be to, jis mano, kad bendruomenė – tai puikus motyvacijos šaltinis, kuris yra labai svarbus diabetu sergantiems žmonėms.

 

„Man svarbu būti diabeto bendruomenės dalimi, nes galiu susipažinti su kitais diabetu sergančiais žmonėmis, kurie išgyvena tą patį, ką ir aš. Galimybė kalbėtis su kitais, suprantančiais kasdienius sunkumus, suteikia dvasinių jėgų tęsti. Iš žmonių, kurie su diabetu gyvena ilgiau nei jūs ir gali pasiūlyti planų ir idėjų, kaip išlaikyti sveikatai palankesnį gliukozės kiekį, išmoksite naujų kovos su diabetu būdų, be to, aš taip pat galiu papasakoti apie savo kelionę ir pasidalyti patarimais su kitais. Visiems diabetu sergantiems žmonės labai svarbu palaikyti vienas kito motyvaciją“.

 

 

Diana, gyvenanti su 1 tipo diabetu

 

Diana kuria  nuostabius diabetui skirtus meno kūrinius. Reklamuodama savo meną internete, ji atrado nuostabią diabeto bendruomenę, kurioje ji randa stiprybės ir palaikymo. Ji mums papasakojo, kad būti atjaučiančių ir palaikančių žmonių bendruomenės dalimi yra nuostabus ir įkvepiantis dalykas.

 

„Man nepavyko rasti diabeto bendruomenės 5 metus nuo diagnozės, ir dievaž, būčiau norėjusi apie ją sužinoti anksčiau! Manau, kad buvimas internetinės bendruomenės dalimi suteikia būtinos pusiausvyros gyvenant su 1 tipo diabetu. Jūs nebūsite teisiami, klausinėjami, nepatirsite patyčių dėl savo diabeto valdymo, vietoje to, jus palaikys, jums paplos ir suteiks įkvėpimo. Kaip yra pasakęs C. S. Kingas, „bendruomenės didybė tiksliausiai išmatuojama užjaučiančiais jos narių veiksmais“. Kiek tai susiję su 1 tipo diabeto bendruomene, nuoširdžiai sutinku su tuo požiūriu“.

 

Liucija, gyvenanti su 1 tipo diabetu

 

Liucija mums papasakojo apie tai, kaip diabeto bendruomenė padėjo jai pozityviai vertinti savo diagnozę. Ji bendruomenėje užmezgė draugystę, padėjusią jai suprasti, kad ji yra daug daugiau nei diabetas.

 

„Kai man pirmą kartą buvo diagnozuotas diabetas, jaučiau didelę gėdą ir kaltę. Jaučiausi vieniša ir nesuprasta, bet tada radau socialinių tinklų diabeto bendruomenę, ir taip man pavyko susipažinti su kitais žmonėmis, suprantančiais kasdienes problemas, kurias sukelia diabetas. Taip išmokau pozityviai pažvelgti į savo diagnozę, ir dabar žinau, kad diabetas yra mano dalis, o ne aš visa. Susipažinau su nuostabiais žmonėmis, kurie diabeto bendruomenės dėka tapo mano draugais. Turėdami bendruomenę, mes priklausome grupei, kuri yra daugiau nei tiesiog „diabetikai“.  

 

Lina , gyvenantis su 1 tipo diabetu

 

Lina gyvena su 1 tipo diabetu ir gerai pastebėjo, kad būti  diabeto bendruomenės dalimi – tai puikus būdas gauti naujausią informaciją ir sužinoti visas su diabetu susijusias naujienas. Joje visada būna dėl to kovojančių, diabetu sergančių bičiulių, iš kurių galima pasisemti įkvėpimo, o diabeto technologijos nuolat keičiasi. Žinoti, kas vyksta diabeto pasaulyje, yra svarbu, nes tai suteikia jėgų. Žinios – tai galia!

 

Diabeto bendruomenė man svarbi, nes sergu 1 tipo diabetu ir noriu visada mokytis, dalytis ir būti bendruomenės dalimi, kad galėčiau geriau kontroliuoti diabetą, pasiekti geresnį HBA1C ir tiksliau skaičiuoti angliavandenius. Tai puikus būdas nuolat atnaujinti žinias apie diabeto technologijas ir tyrimus, nes kovojame už tai, kad diabetu sergantys žmonės gautų jiems reikalingą pagalbą ir paramą, pvz., nemokamą insuliną ir medicinos prietaisus visiems diabetikams visame pasaulyje “.

 

Nereikia diabeto gydytis vieniems.

 

Nekyla jokių abejonių, kad jūsų draugai ir šeimos nariai gali suteikti jums daug paramos, tačiau turėdami erdvės kitų diabetu sergančių žmonių bendruomenėje galite pasidalyti savo kelione su žmonėmis, kurie jus gerai supranta.

 

Kai jaučiate, kad prarandate kontrolę,  diabeto bendruomenė gali veikti kaip apsauginis tinklas. Diabetu sergantys bičiuliai gali jus pralinksminti, kai jaučiatės nusivylę, arba kartu su jumis atšvęsti svarbius įvykius. Be to, diabeto bendruomenė yra puikus žinių šaltinis! Ten sutiksite kitų, kurie patyrė tą patį, ką ir jūs. Tas pačias kovas, ta pačią painiavą ir tas pačias pasididžiavimo vertas akimirkas. Ten sutiksite kitų, turinčių atsakymus į visus jums kylančius klausimus apie diabetą. Taigi, pasisemkite įkvėpimo, susisiekite ir raskite savo diabeto kompaniją šiandien!

 

Patarimai, kaip rasti savo bendruomenę internete ir už jo ribų

 

-       Pažiūrėkite, ar jūsų apylinkėse yra diabeto palaikymo grupių. Kai kurios grupės netgi reguliariai rengia susitikimus, kuriuose galima bendrauti ir keistis idėjomis.

-       Norite rasti interneto bendruomenę, bet nežinote, nuo ko pradėti? Pabandykite filtruoti paiešką pagal pomėgius. Domina maistas ir kulinarija? Labiau mėgstate meną ir rankdarbius? Išbandykite paiešką „Instagram“ ir keliais pelės spragtelėjimais susirasite bendraminčių tarp diabetu sergančių bičiulių.

-       Paieškokite „Clubhouse“. Tai garso pokalbių platforma, į kurią galima užeiti be pakvietimo. Joje žmonės kalbasi įvairiomis temomis ir yra daug su diabetu susijusio turinio. Platformoje galite prisijungti prie kitų diabetu sergančių bičiulių pokalbių ir susisiekti su kitais.

 

Kodėl nepradėjus rašyti tinklaraščio? Daugelis jūsų mėgstamų diabetu sergančių nuomonės formuotojų pradėjo rašyti tinklaraštį apie savo diabeto kelionę. Tinklaraštis – tai puikus būdas atskleisti savo patirtį ir susisiekti su kitais diabetu sergančiais žmonėmis visame pasaulyje.

Dalytis

Įkelta pagal sritį: