Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Kaip miegoti sergant cukriniu diabetu

 

Jei miegate nepakankamai, jums gali būti sunkiau kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje.1 Diabetas gali prisidėti prie miego problemų, įskaitant apnėją (pasunkėjusį kvėpavimą)2, neuropatiją (kojų nervų pažeidimus) ir sumažėjusį cukraus kiekį kraujyje nakties metu. Laimei, šiuos dalykus įmanoma visiškai suvaldyti ir mėgautis ilgu, ramiu nakties miegu.

  1. Prieš miegą atsipalaiduokite. Mankšta, namų ruošos darbai, reikalai... Pasistenkite viską užbaigti likus bent valandai iki miego.
  2. Eikite miegoti kiekvieną dieną tuo pačiu laiku, jei galite, net savaitgaliais. Venkite pogulio antroje dienos pusėje.
  3. Nevalgykite sunkaus maisto prieš miegą, atsisakykite kokteilių arba kofeino.
  4. Apribokite visus skysčius bent valandą prieš miegą, kad išvengtumėte kėlimosi į tualetą vidury nakties. Taip pat nueikite į tualetą prieš pat miegą.
  5. Jei patiriate stresą, išbandykite atsipalaidavimo technikas, tokias kaip meditacija ar dienoraščio rašymas.
  6. Padarykite savo kambarį patogų (kad būtų nei per šalta, nei per karšta) bei pasirūpinkite, kad jame būtų tylu ir tamsu. Jei miegamąjį naudojate kaip biurą ar žiūrite jame televizorių, pagalvokite apie kitokį išdėstymą. Paverskite savo miegamąjį poilsio vieta, nesiblaškykite.
  7. Žinome, kad mylite savo augintinius, tačiau jie gali trikdyti jūsų miegą. Stenkitės laikyti juos toliau nuo lovos (arba apskritai kitame kambaryje, jei esate alergiški). Specialiai parengtiems šunims, tai, žinoma, negalioja.

Be to, geras įprotis pasitikrinti gliukozės kiekį kraujyje likus valandai iki miego ir paeksperimentuoti su užkandžiais prieš miegą, kurie gali padėti palaikyti normalų cukraus kiekį kraujyje per naktį. Jei naudojate insulino pompą, taip pat galite stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje, tiksliai sureguliavę bazinę normą.3

Be to, būtinai pasitarkite su savo gydytoju, kad sužinotumėte, ką galima padaryti, kad naktį miegotumėte geriau.

Išbandykite šiuos patarimus, kaip miegoti geriau, nesvarbu, ar sergate cukriniu diabetu, ar ne. Naktį miegosite geriau naudodamiesi keliais paprastais metodais, pateiktais šiame infografike.

Šaltiniai:

International Diabetes Foundation. About diabetes: prevention. Prieinama adresu http://www.idf.org/prevention. Išnašos

1WebMD. The sleep-diabetes connection. Prieinama adresu http://www.webmd.com/sleep-disorders/features/diabetes-lack-of-sleep#1.

2 Joslin Diabetes Center. Diabetes and sleep problems.  http://www.joslin.org/info/sleep_problems_and_diabetes.html.

3Diabetic Living. Sleep safe and sound: avoiding overnight low blood sugars.  http://www.diabeticlivingonline.com/print/31493?page=0%2C1.

Dalytis

Įkelta pagal sritį: