Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Perkaitimas: įspėjamieji ženklai ir gydymas

Sutrikus cukraus kiekiui kraujyje, kūnas gali sunkiau reguliuoti savo temperatūrą. O jei dar šviečia kaitri vasaros saulė, perkaitimas (hipertermija) gali tapti tikra problema. Štai būdai, kaip atpažinti perkaitimo požymius ir greitai atvėsti.

Perkaitote?
Hipertermija http://www.nih.gov/news/health/jun2012/nia-27.htm  apibrėžiama kaip kūno temperatūrą reguliuojančių sistemų sutrikimas. Ji pasireiškia nuovargiu, staigiu galvos svaigimu ar alpimu, raumenų mėšlungiu, didesniu nei įprasta prakaitavimu, šalta ir drėgna oda, galvos skausmu, padažnėjusiu širdies ritmu ar net pykinimu.

Kaip greitai atvėsti
Jei jums ar kam nors šalia jūsų pasireiškia kurie nors iš perkaitimo požymių, turite kuo greičiau eiti į patalpą ar pavėsį. Atsigulkite. Jei įmanoma, kaklą ir riešus nuprauskite šaltu vandeniu ar ant jų uždėkite šaltą drėgną kompresą. Jei jūs ar žmogus, su kuriuo esate, gali gerti, atsigerkite ar duokite jam atsigerti šiek tiek vandens (niekada negerkite alkoholio ar kofeino). Sultys taip pat padeda, jei pernelyg nepadidina jūsų cukraus kiekio kraujyje.

Šilumos smūgis - visai kas kita
Šilumos smūgis http://www.nih.gov/news/health/jun2012/nia-27.htm  yra ekstremali, dažnai gyvybei pavojinga hipertermijos forma, pasireiškianti, kai kūno temperatūra viršija 40 °C. Simptomai: žmogus atrodo sutrikęs ar svyruoja, neprakaituoja, padažnėja širdies ritmas. Bet kuris iš šių simptomų gali reikšti šilumos smūgį, todėl reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Kitaip tariant, skambinkite pagalbos telefonu!

Kaip išvengti perkaitimo?
Geriausia tiesiog vengti tokių problemų http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/diabetes/expert-blog/heat-and-diabetes/bgp-20056563 . Nelaukite, kol karštis taps nepakeliamas, prieš imdamiesi atsargumo priemonių. Paverskite jas savo vasaros rutinos dalimi jau dabar.

  • Gerkite gėrimus, kuriuose nėra kofeino, pavyzdžiui, (gazuotą) vandenį, šaltą arbatą, vandenį su vaisiais ar daržovėmis, kitus sveikus gėrimus. Niekada negerkite alkoholio, nes jis pašalina iš jūsų kūno daug vandens.
  • Nesportuokite karštyje. Eikite į sporto klubą, mankštinkitės namuose ar eikite į lauką vėsesniu metu, t. y. ryte ar vakare.
  • Reguliariai tikrinkite savo cukraus kiekį kraujyje, ypač jei prastai jaučiatės. Nešiokitės su savimi vandens ir užkandžių.
  • Pasirūpinkite, kad jūsų oda nenudegtų. Tam labiausiai tinka kremas nuo saulės, skrybėlė ir akiniai nuo saulės.
  • Rinkitės medvilnę ar kitas medžiagas, kurios kvėpuoja. Geriausiai tinka šviesios spalvos, nes tamsios sugeria šilumą.
  • Karščiausiomis dienomis likite patalpoje ar eikite ten, kur yra oro kondicionierius. Jei neturite oro kondicionieriaus namuose, išsiaiškinkite, ar jūsų mieste yra vieta, kurioje galima atsivėsinti.

Dalytis

Įkelta pagal sritį: