Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Kelionė automobiliu sergant diabetu

Ilga kelionė automobiliu yra puikus būdas pamatyti šalį. Galima susidaryti savo tvarkaraštį ir pamačius ką nors įdomaus bet kada pakeisti planus. Be to, visos vietos yra šalia lango! Visgi svarbiausia - galima pasiimti visko, ko reikia, kad galėtumėte valdyti savo ar savo vaiko diabetą, nesukant galvos apie jokius patikrinimus prie saugumo vartų. Kelionės sergant diabetu planą pristatėme anksčiau https://www.accu-chek.lt/gyvenimo-budas/gyvenimas-su-diabetu/kelioniu-planavimas-sergant-diabetu#sub3  , tačiau keliaujant automobiliu reikia atkreipti dėmesį į dar keletą dalykų.

Turėkite planą
Nereikia suplanuoti kiekvieno kelionės kilometro, tačiau pravartu turėti bendrą planą, kur vykstate ir kada norėtumėte ten atsidurti. Kelionei reikia pasiimti šiek tiek daugiau nei reikia medicinos reikmenų. Sudarydami vietų, kurias reikia pamatyti, sąrašą, pasižymėkite ligonines ar klinikas. Jų tikriausiai neprireiks, bet jei reikėtų, sutaupytumėte brangaus laiko ieškant pagalbos.

Pasirūpinkite tinkama avalyne
Sėdėdami ar vairuodami norite jaustis patogiai, tačiau taip pat norite būti pasiruošę šokti iš automobilio ir paėjėti iki žavaus ūkininkų turgelio, esančio šiek tiek už plento. Pamirškite šlepetes ir rinkitės patogesnius batus ir kojines.

Kur dėti pompą
Nesvarbu, esate vairuotojas ar keleivis, daugeliui žmonių lengviausia pasidėti pompą ant kelių ar prisisegti prie saugos diržo. Taip daryti galima, tačiau geriausia prisitvirtinti ją lanksčia rankos juosta. Avarijos atveju nenorėtumėte, kad jūsų pompa pradėtų skraidyti.

Kada užkandžiauti
Didžiausias kelionės automobiliu privalumas yra laikas, praleistas su žmonėmis, kuriuos mylite. Kitas privalumas - užkandžiai! Parduotuvių lentynos yra nukrautos cukrumi ir druska, kurių jums nereikia, todėl pasiimkite tik sveikų skanėstų. Jums pravers švieži vaisiai ir daržovės, nesūdyti riešutai ar spraginti kukurūzai, nesmulkintų grūdų krekeriai ir paprastas jogurtas. Daugiau idėjų rasite „Diabetic Living" straipsnyje „25 užkandžiai, skirti sergantiems diabetu". http://www.diabeticlivingonline.com/food-to-eat/nutrition/top-25-diabeti...

Darykite pertraukas
Ilgos valandos sėdint gali sutrikdyti cukraus kiekį kraujyje, todėl būtinai sustokite kas dvi valandas. Tai jus sulėtins, bet jūsų kūnas padėkos už prasimankštinimą. Taip pat turėsite progą pasitikrinti gliukozės kiekį kraujyje.

Elektronika: GPS ir įkrovikliai
Niekas nenori pasiklysti ar papulti į didelę spūstį, tačiau sergant diabetu rizika yra didesnė. Automobilyje esantis GPS gali sutaupyti laiko ir padėti išsaugoti sveiką protą ir sveikatą. Praverstų ir mobilusis telefonas ir planšetinis kompiuteris. Išmanusis telefonas gali padėti rasti kelią. Papildomas privalumas - nemokamos programėlės, kaip antai Google Maps, gali pateikti realaus laiko eismo informaciją, padedančią išvengti spūsčių. Vykstant į ilgą kelionę automobiliu verta investuoti į įkroviklį su keliais prievadais, prie kurių galėsite prijungti GPS ir kelis USB laidus.

Keliavimas su insulinu
Atskiras šaldiklis padės išlaikyti insuliną tinkamos temperatūros ir apsaugos jį nuo perkaitimo automobilyje. Jei apsistojate viešbutyje ar motelyje, iš anksto pasiskambinkite ir paklauskite, ar kambaryje yra šaldytuvas. Jeigu ne, nepamirškite prikrauti šaldiklio ledu, kad vaistai nesušiltų. Pasitarkite su vaistininku, jei nežinote, kokioje temperatūroje laikyti savo vaistus. 
Dabar įsitaisykite, atsipalaiduokite ir mėgaukitės kelione!

Dalytis

Įkelta pagal sritį: