Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Kaip dalyvauti vakarėlyje su pompa

Daugelis žmonių mano, kad pompa suteikia jiems daugiau lankstumo ir galimybių diskretiškai valdyti diabetą įvairiose socialinėse situacijose, pvz., dalyvaujant vakarėliuose ir išėjus pasilinksminti. Šiame įraše pateikiame patarimų, kaip gerai praleisti laiką išėjus pasilinksminti įvairiose situacijose: eiliniame namuose surengtame vakarėlyje, naktiniame klube ar netgi vestuvėse.

 Planuokite ir būkite pasirengę

Įsitikinkite, kad diabetas netrukdys gerai leisti laiko! Kelios minutės pasiruošimo gali gerokai viską pakeisti. Štai keli dalykai, kuriuos reikia patikrinti prieš išeinant iš namų:

•          Ar jūsų pompoje bus pakankamai insulino, kol būsite išėję pasilinksminti – atsižvelkite į bazinius poreikius ir boliusus. Kad galėtumėte saugiai linksmintis iki vėlumos, jums gali tekti šiek tiek anksčiau pakeisti pompos kapsulę.

•          Kiek įkrauta pompos baterija – galbūt norėsite įsimesti atsarginę bateriją į rankinę ar striukės kišenę.

•          Atsarginis infuzijos rinkinys rankinėje ar palto kišenėje.

•          Gliukozės kiekio kraujyje matuoklis – net jei dažniausiai pasikliaujate nepertraukiamos gliukozės stebėsenos sistema (CGM), gali būti patogu turėti po ranka matuoklį, tyrimo juosteles ir dūrimo prietaisą, jei kiltų problemų, kol būsite išėję pasilinksminti arba jei jūsų telefone išsikrovus baterijai (kai naudojatės nepertraukiamos gliukozės stebėsenos sistemos (CGM) telefono programėle).

•          Gliukozės tabletės arba saldainiai, kurių prireiktų esant mažam cukraus kiekiui kraujyje – ypač jei bare daug žmonių, gali užtrukti, kol gausite saldžių gazuotų gėrimų ar vaisių sulčių.

Medicininė kortelė – dėl atsargumo, jei nutiktų kažkas netikėto ir negalėtumėte paaiškinti, kad sergate 1 tipo cukriniu diabetu. Žinoma, tai mažai tikėtina, tačiau tai pigus apsidraudimas! Be to, daugelyje vietų paprastai neleidžiama valgyti maisto ar gerti gėrimų, atsineštų iš išorės, tačiau jei jus sustabdys besinešant nedidelį kiekį gliukozės tablečių ar saldumynų, parodysite savo medicininę kortelę, ir tai gali padėti.

Ką ruošiatės vartoti?

Išėję pasilinksminti turite galimybę pasimėgauti skaniais gėrimais, ypač kokteiliais. Štai kelios idėjos, kaip išlaikyti savo cukraus kiekį kraujyje siektinose ribose:

•          Jei esate nusiteikę išbandyti tai, ko dar nesate bandę, svarbu stebėti, kaip tai veikia jūsų gliukozės kiekį  kraujyje. Vėliau jums gali prireikti mažiau insulino (apie tai skaitykite toliau), tačiau saldžiuose sumaišytuose gėrimuose gali būti gausybė angliavandenių. Jei kokteilyje paprastai naudojamas įprastas gazuotas gėrimas, galite paprašyti jį paruošti iš jo becukrės versijos. Jei jos nėra, o ypač jei į gėrimą pilama ir vaisių sulčių, būtina šiek tiek boliuso cukraus šuoliui išvengti.

Tarp alkoholinių gėrimų išgerkite stiklinę vandens. Gazuotą vandenį su laimo griežinėliu gerti šiek tiek smagiau nei įprastą vandenį, ir tai gali padėti išvengti dehidratacijos – kitos dienos rytas bus malonesnis.

Vakarėliuose naudingos gudrybės. Pažangios pompos funkcijos

Atsižvelgiant į naudojamos pompos tipą, greitieji boliusai ir laikini baziniai rodikliai gali padėti jums kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje pasileidus plaukus. Štai kaip:

•          Greitasis boliusas. Tai puiku dėvint drabužius, kurie trukdo lengvai pasiekti pompą, arba jei nenorite, kad pompa būtų matoma kitiems. Jei žinote dozę, kurią norite sušvirkšti, greitojo boliuso funkcija suteikia galimybę sušvirkšti boliusą tik prisilietus, nežiūrint į pompos ekraną.

•          Laikinasis bazinis greitis. Jei išgėrėte kelis gėrimus, per naktį galite būti jautresni insulinui, ir tai gali reikšti didesnę hipoglikemijos riziką. Tam, kad naktį gautumėte mažiau insulino, galite naudoti laikinąjį bazinį greitį.

Visi mes esame skirtingi, todėl pasikalbėkite su savo diabeto priežiūros specialistais apie savo asmeninei situacijai tinkamą planą ir susipažinkite su pompos naudotojo vadovu, kuriame rasite daugiau informacijos, kaip naudotis jos funkcijomis.

Dalytis

Įkelta pagal sritį: