Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Kalbant apie diabetą mokykloje

>Nesvarbu, ar Jūsų vaikas pradeda lankyti mokyklą, ar pakeitė mokyklą, jam teks susidurti su neišvengiamais klausimais apie diabetą. Pokalbio sudėtingumas priklausys nuo amžiaus, tad toliau pateikiame keletą patarimų, kaip naujiems mokyklos draugams reiktų pasakoti apie gyvenimą su diabetu.

Neslėpkite
Vaikui nereikia parengti mokslinio projekto apie diabetą (nebent jis pats to norėtų!), tačiau ligos fakto slėpti taip pat neverta. Priminkite vaikui, kad medicininių poreikių gėdytis nereikia, taip pat bandyti nuslėpti diabetą gali būti pavojinga. Įtikinkite vaiką, kad aplinkiniai gerbs jo privatumo poreikį, tačiau kai kuriems žmonėms mokykloje apie su diabetu susijusius reikalus reikia žinoti viską – administracijai, mokytojams, treneriams, autobuso vairuotojams ir, suprantama, mokyklos slaugei.
Jei vaikui nejauku pasakoti prieš visą klasę, padrąsinkite pirmiausia papasakoti artimiausiems draugams. Vaikui svarbu pasitikėti draugų nuomone ir jausti jų paramą. Kuo daugiau žmonių gali rūpintis Jūsų vaiku dienos metu, tuo geriau.

Pagrindai 
Nereikia pasakoti visų smulkmenų – tik svarbiausius dalykus. Pradėkite nuo šių ir, jei reikia, pataisykite sąrašą, priklausomai nuo amžiaus:

  • Trumpa diabeto apžvalga: kokio tipo diabetu serga ir kaip jį gydo.
  • Rutinos svarba – vaikui reikia tikrintis cukraus kiekį kraujyje, gerti vaistus ir valgyti tam tikru dienos metu, nepriklausomai nuo to, kas vyksta aplinkui.
  • Kas nutinka, kai cukraus kiekis kraujyje tampa pernelyg žemas ar aukštas.
  • Kodėl vaikui reikia papildomų užkandžių ar gėrimų.
  • Ar skauda, praduriant pirštą, leidžiantis insuliną ar nešiojant insulino pompą.
  • Diabetas neužkrečiamas.
  • Taip, jis gali valgyti cukrų.
  • Jūsų vaikas kartu su kitais gali užsiimti sportu ir dalyvauti išvykose.

Leiskite padėti slaugei ar mokytojui
Jei vaikas jaunesnio amžiaus, jam gali būti itin sudėtinga pradėti pokalbį... ar net rasti žodžius, kuriais galėtų papasakoti apie gyvenimą su diabetu. Kodėl į pagalbą nepasitelkus mokyklos slaugės ar vaiko mokytojo? Jie gali pakalbėti apie medicininę pusę, vaiko tvarkaraštį ir specialius poreikius dienos metu. Vaikui teliks atsakyti į klausimus apie pojūčius.

Paaugliai
Paaugliams sudėtinga priimti savo besikeičiantį kūną ir būti pripažintais draugų rate. Į šį mišinį pridėkite diabetą ir suprasite, kaip paaugliams svarbu pasitikėti savimi. Paskaitykite, kaip paaugliai gali papasakoti draugams apie diabetą, taip pat temas apie nuotaikų kaitą, dienos rutiną ir tai, kaip diabetas neriboja kasdienio gyvenimo. Tikimės, kad užsitikrinęs svarbių draugų paramą, Jūsų paauglys bus mažiau linkęs priešintis sveikatos priežiūros procedūroms. 
http://www.accu-chekdiabeteslink.com/how-teens-can-talk-to-their-friends-about-diabetes.html 

Tyrimai ir patyčios 
Tikimės, kad Jūsų vaikui su tuo susidurti neteks, tačiau jei jis erzinamas ar iš jo tyčiojamasi dėl diabeto (ar kitos priežasties), pirmiausia pabandykite imtis šių žingsnių:

  • Informuokite mokytoją ar kitą suaugusįjį mokykloje. Jie turi įtakos nubausti besityčiojantį ir nuraminti Jūsų vaiko baimę ir nusivylimą.
  • Tegu Jūsų vaiko draugai primena kitiems, kad diabetas nėra kažkas blogo ar keisto.
  • Ignoruokite besityčiojantį. Jis siekia dėmesio, o jo negavęs, jis neteks motyvacijos erzinti toliau.

Tinklalapyje „Kid's Health“ pateikiama puiki patyčių apžvalga, kurioje gausu naudingų patarimų ir strategijų, galinčių padėti Jūsų vaikui susidoroti su patyčiomis. http://kidshealth.org/kid/feeling/emotion/bullies.html 

Nepraleiskite įkvepiančio A. J. pasakojimo – šis septintokas pasipriešino patyčioms savo mokyklos futbolo komandoje ir įkvėpė visą komandą (net tėvus) daugiau sužinoti apie diabetą. http://www.despitediabetes.com/meet-a-j-the-boy-who-faced-down-bullying-about-diabetes-like-the-super-hero-he-is/

Dalytis

Įkelta pagal sritį: