Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Privatumo politika

1. Valdytojas, Duomenų apsaugos pareigūnas, Kontaktai.

Šis puslapis tvarkomas UAB „Roche Lietuva“ Diagnostikos padalinys, J. Jasinskio g. 16B, LT-03163 Vilnius, Lietuva. Kilus klausimams arba jei turėtumėte pasiūlymų, galite susisiekti su mumis adresu [email protected]. Arba galite kreiptis į mūsų duomenų apsaugos pareigūną adresu: [email protected].

2. Kaip mes naudojame jūsų asmens duomenis.

Mums svarbu užtikrinti jūsų privatumą ir mes suprantame, kad informacija apie jūsų sveikatą yra jautri. Mes esame įsipareigoję tvarkyti jūsų asmeninę informaciją pagal galiojančius įstatymus.  Šioje privatumo politikoje nurodoma, kaip mes naudojame bet kurią asmeninę informaciją, kurią mes renkame apie jus, kai jūs:
 a) Naršote mūsų svetainėje neprisijungus prie paskyros;
 b) Registruojatės ir naudojate paskyrą;
 c) Naudojate mūsų el. prekybos pasiūlymus;
 d) Dalyvaujate apklausose;
 e) Bendraujate su mumis telefonu, el. paštu arba internetu.

a) Naršote mūsų svetainėje neprisijungus prie paskyros

Jeigu naršote viešo pobūdžio turinį mūsų svetainėje neprisijungę prie paskyros, mes renkame ir tvarkome tik jūsų nejautrią informaciją. Kai naršote mūsų svetainėje neprisijungę prie paskyros, mes nerinksime su jumis susijusios sveikatos informacijos. Mes tvarkysime jūsų žemiau nurodytą informaciją tiek, kiek reikia pateikti jums viešo pobūdžio turinį, pavyzdžiui, suformuoti jį jūsų naršyklėje. Mes taip pat tvarkysime žemiau nurodytą jūsų asmeninę informaciją, siekdami užtikrinti teisėtus interesus apsaugoti mūsų svetainių sistemų saugumą ir atlikti įvairaus turinio auditorijos matavimą. Norėdami tai padaryti, mes naudojame:

IP adresus. IP adresas yra numeris, priskirtas jūsų kompiuteriui tam, kad būtų užtikrintas ryšys (panašu kaip telefono numeris). Roche renka IP adresus teisėtais tikslais, siekiant užtikrinti sistemos saugumą ir atlikti svetainių analizę ir apsilankymo svetainėje peržiūrą, kuri atliekama analizuojant apibendrintą informaciją. Įeičių rinkmenos analizuojamos per 7 dienas ir įtarimo nekeliantys duomenys bus ištrinami iš karto pasibaigus nurodytam terminui. Kiti duomenys bus saugomi tol, kol bus reikalaujama įrodyti saugumo incidentą.

Slapukai. Mažas tekstinis dokumentas, kuris yra perduodamas iš mūsų interneto tinklalapio į jūsų kompiuterio kietąjį diską. Kaip taisyklė, mūsų slapukai yra išimtinai naudojami jūsų sesijos metu auditorijos matavimui. Mes taip pat naudojame slapukus pagerinti paslaugų kokybę, pavyzdžiui, išsaugoti jūsų svetainėje pasirinktą kalbą. Jūs galite bet kuriuo metu peržiūrėti ir ištrinti arba išjungti slapukus savo naršyklės nustatymuose. Tokiu atveju galite prarasti savo nustatymus, atliktus svetainėje.

Web Beacons. Web beacons (arba “veiksmų žymės”) yra maži grafiniai elementai, padedantys analizuoti svetainių efektyvumą, matuojant, pavyzdžiui, lankytojų skaičių arba kiek lankytojų spustelėjo svetainės turinio elementus. Mes analizuojame tik anonimiškus ir apibendrintus statistinius duomenis, teikiamus per web beacons.

Duomenų analizės įrankis. Mes naudojame Piwik PRO Analytics Suite kaip savo svetainės analizės programinę įrangą ir sutikimo valdymo įrankį. Duomenis apie svetainės lankytojus renkame pasitelkdami slapukus. Surenkama informacija gali apimti lankytojo IP adresą, operacinę sistemą, naršyklės ID, naršymo veiklą ir kitą informaciją. Piwik PRO renkamų duomenų apimtį galite peržiūrėti sekdami nuorodą: https://help.piwik.pro/support/privacy/how-do-i-disclose-piwik-pro/

Skaičiuojame tokias metrikas kaip atmetimo rodiklis, puslapių peržiūros, seansai ir panašiai, kad suprastume, kaip naudojama mūsų svetainė. Taip pat galime sukurti lankytojų profilius pagal naršymo istoriją, kad galėtume analizuoti lankytojų elgesį, rodyti suasmenintą turinį ir vykdyti internetines kampanijas.

Savo sprendimą talpiname „Microsoft Azure“ Vokietijoje / Nyderlanduose / Jungtinėse Amerikos Valstijose / Honkonge / ElastX Švedijoje, o duomenys saugomi 14–25 mėnesių.

Duomenų tvarkymo tikslas: analitika ir sutikimu pagrįstas konversijų stebėjimas. Teisinis pagrindas: BDAR 6 straipsnio 1 dalies a punktas.

Piwik PRO nesiunčia duomenų apie jus jokiems kitiems antriniams tvarkytojams (subtvarkytojams) ar trečiosioms šalims ir nenaudoja šių duomenų savo tikslams. Norėdami sužinoti daugiau, skaitykite Piwik PRO privatumo politiką: https://piwik.pro/privacy-policy/

Social Plugins, Shariff. Mes naudojame socialinius įskiepius (social plugins) („Įskiepiai“), kuriuos teikia socialiniai tinklai Facebook ir Google + 1 taip pat platforma Twitter. Nurodytos paslaugos yra teikiamos Facebook Inc., Google Inc. ir Twitter Inc. (kiekvienas iš jų vadinamas “Operatoriumi”).

- Facebook (facebook.com) Operatorius yra Facebook Inc. 1601 S. California Avenue, Palo Alto, CA 94304, Jungtinės Amerikos Valstijos. Jo įskiepius galima atpažinti pagal "Facebook" logotipą (baltos spalvos f raidė mėlyname fone arba nykščio aukštyn piktograma) ar pagal pranešimą „Facebook socialinis įskiepis“ (Facebook Social Plugin). Norėdami pamatyti visą Įskiepių sąrašą, žr.

https://developers.facebook.com/docs/plugins/. Facebook privatumo politiką galite rasti čia: https://www.facebook.com/policy.php.

- Google+ (plus.google.com) Operatorius yra Google Inc., 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, Jungtinės Amerikos Valstijos. Jo įskiepiai pažymėti Google logotipu, Google +1 logotipu arba papildomai nurodant „Google socialiniai įskiepiai“( “Google Social Plugin”), kurie gali būti pasiekiami ir peržiūrėti čia: http://plus.google.com. Google privatumo politiką galite rasti čia:

https://developers.google.com/+/web/buttons-policy.

- Twitter (twitter.com) Operatorius yra Twitter Inc., 1355 Market St, Suite 900, San Francisco, CA 94103, Jungtinės Amerikos Valstijos. Jo įskiepiai pažymėti Twitter logotipais. Su šiais įskiepiais galite susipažinti čia:

https://dev.twitter.com/web/tweet-button. Twitter privatumo politiką galite rasti čia: https://twitter.com/privacy.

Mes esame įdiegę „Shariff“ sprendimus tam, kad apsaugotume jūsų privatumą, kai jūs lankotės mūsų svetainėje. Shariff užtikrina, kad jokie duomenys nėra perduoti Operatoriui jūsų svetainės lankymosi metu. Tik kai jūs savo pasirinkimu aktyvuojate Įskiepį, laikoma, kad jūs davėte sutikimą dėl duomenų perdavimo, jūsų naršyklė tiesiogiai prisijungs prie Operatoriaus serverių. Shariff pakeičia Operatorių įprastus mygtukus "Dalintis" ir apsaugo jūsų veiksmus nuo Operatoriaus sekimo. Daugiau informacijos rasite čia: https://github.com/heiseonline/shariff.

Kai įjungsite Įskiepį („Plugin“) mes negalėsime daryti įtakos jūsų surinktiems duomenims. Visą informaciją apie atitinkamų Operatorių duomenų rinkimo ir vykdymo tikslus ir apimtį, jūsų teises, privatumo apsaugos parinktis galite rasti aukščiau nurodytose Operatorių privatumo politikose.

Paslaugos. Mes galime naudoti trečiųjų šalių programas ir turinio priemones tam tikrose „Roche“ svetainėse tam, kad pateiktume jums papildomos informacijos, pavyzdžiui, Google žemėlapiai (Google Maps). Esant sąveikai su trečiosiomis šalimis, jos gali gauti jūsų asmeninę informaciją, įskaitant IP adresą. Mes aiškiai nurodysime, kada naudosime trečiųjų šalių paslaugas tam, kad jūs galėtumėte nuspręsti ar jomis naudotis ar ne.

b) Registruojatės ir naudojate paskyrą

Norint naudotis ne viešu mūsų svetainės turiniu, pirmiausia jūs turite užregistruoti asmeninę paskyrą ir prisijungti prie šios paskyros. Mes naudojame asmenines paskyras kai tvarkome jautrius duomenis su jūsų sutikimu, tokius kaip su sveikata susijusią informaciją. Mes taip pat naudojame asmenines paskyras kai tvarkome jūsų asmeninę informaciją su jūsų sutikimu. Taip yra dėl to, kad asmeninės paskyros leidžia mums geriau apsaugoti jūsų asmeninę informaciją prieigos kontroliuojamose sistemose ir nustatyti jūsų tapatybę, siekiant gauti ir tvarkyti jūsų sutikimus.

Kai užsiregistruosite savo asmeninėje paskyroje, mes tvarkysime jūsų asmeninius kontaktinius duomenis (tokius kaip vardas, adresas, telefono numeris, el. pašto adresas) ir kitą jūsų tapatybę atskleidžiančią informaciją, kurią pateikiate mums. Jei registracijos formoje nenurodyta kad informacija yra privaloma, tokiu atveju informacijos pateikti neprivaloma.

Jūsų paskyroje Roche tvarko šią asmeninę informaciją:

Su jūsų sutikimu. Mes galime tvarkyti jūsų asmeninę kontaktinę informaciją (tokią kaip vardas, adresas, telefono numeris ir el. pašto adresas) ir su sveikata susijusią informaciją apie jūsų sveikatos būklę, terapiją ir medicinos prietaisus. Prieš pradėdami šiuos duomenų tvarkymo veiksmus, mes gausime jūsų aiškų sutikimą. Dėl teisinių priežasčių ir norėdami gauti pagrįstą jūsų sutikimą, asmeninės paskyros sukūrimo metu turime nustatyti jūsų tikrąjį vardą ir tapatybę.

Savo asmeninėje paskyroje galite tvarkyti, keisti ar atšaukti savo sutikimus, pateiktus jūsų paskyros nustatymuose. Jūs taip pat galite atšaukti savo sutikimą, susisiekdami su mumis aukščiau nurodytu adresu. Jūs turite teisę bet kuriuo metu atšaukti savo sutikimą, nedarant poveikio sutikimu grindžiamo duomenų tvarkymo iki sutikimo atšaukimo teisėtumui. Mes atskirsime sutikimus, reikalingus paslaugų teikimui, nuo kitų sutikimų, kurie nėra susiję su paslaugų teikimu. Jeigu jūs atšauksite sutikimą, kuris yra susijęs su paslaugų teikimu, mes negalėsime teikti jums paslaugų – mes jus informuosime, kada ši sąlyga bus taikoma. Taip yra todėl, kad neturėdami galimybės tvarkyti jūsų su sveikata susijusios informacijos, mes negalėsime suteikti paslaugų, kurios yra neatsiejamos nuo jūsų su sveikata susijusios informacijos.

Būtina teisinių reikalavimų nustatymui, vykdymui ar gynimui. Mes tvarkysime jūsų asmeninę informaciją, reikalingą apsisaugoti nuo teisinių reikalavimų, įskaitant nuo bylinėjimosi, kovos su sukčiavimu priemonių, taip pat apsaugoti technines ir organizacines priemones, skirtas mūsų tinklams ir technologijoms apsaugoti nuo atakų.

Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo atsakomybė. Mes galime tvarkyti jūsų asmeninę informaciją, tiek, kiek reikia prevencinei medicinai, medicininei diagnozei, sveikatos priežiūros ar gydymo suteikimui ar sveikatos priežiūros sistemų ir paslaugų valdymui pagal sutartį su sveikatos priežiūros specialistu, kuriam taikoma profesinė paslaptis (pvz., jūsų gydytojas, esantis ligoninėje). Jūsų su sveikata susijusi informacija bus atskleista sveikatos priežiūros teikėjui tik turint išankstinį jūsų sutikimą.

Tyrimui. Mes galime tvarkyti jūsų asmeninę informaciją mokslinių tyrimų ar statistikos tikslais, remiantis galiojančiais teisės aktais, jei tai yra proporcinga siekiamam tikslui, užtikrina teisės į duomenų apsaugą pagarbą ir numato tinkamas ir konkrečias priemones, skirtas jūsų pagrindinėms teisėms ir interesams apsaugoti. Mes vis tiek prašysime jūsų sutikimo, jei norėsime, kad dalyvautumėte, pavyzdžiui, tyrime.

c) Naudojate mūsų el. prekybos pasiūlymus.

Kai naudojate mūsų el. prekybos pasiūlymus, pavyzdžiui, siekiant įsigyti medicinos reikmenis ar prietaisus, pirmiausia turėsite užsiregistruoti ir prisijungti prie savo paskyros. Be anksčiau nurodytos informacijos, susijusios su paskyros registravimu ir naudojimu, turėsime tvarkyti jūsų papildomą asmeninę informaciją, siekiant sudaryti, įvykdyti ir apmokėti su jumis sudarytas el. prekybos sutartis – mums bus reikalingas jūsų aiškus sutikimas tvarkyti žemiau nurodytus duomenis, kad galėtumėte priimti jūsų užsakymą:

Mokėjimų atlikimui. Mes bendradarbiaujame su išoriniais mokėjimo paslaugų teikėjais, kurie yra jūsų regione ir turi mokėjimo paslaugų teikimo licenciją. Mokėjimo paslaugų tiekėjams gali būti atskleisti duomenys apie jūsų sveikatos būklę, kurie gali tapti žinomi iš produkto aprašymo, kai atliekamas atsiskaitymas, tačiau tokie duomenys laikomi banko paslaptimi ir jie naudos šiuos duomenis tik tiek, kiek būtina mokėjimo nurodymo įvykdymui. Mūsų kreditinių kortelių mokėjimo tvarkytojai taip pat yra sertifikuoti pagal PCI DSS reikalavimus ir yra įsipareigoję saugoti jūsų kreditinės kortelės duomenis užkoduotoje formoje. Atitinkamas mokėjimo paslaugų teikėjas yra nurodomas, kai jūs pradedate atsiskaitymą ir pasirenkate pageidaujamą mokėjimo būdą. Todėl jūs galėsite pakeisti pageidaujamą mokėjimą, jei konkrečiam mokėjimo paslaugų teikėjui nenorėsite pateikti savo duomenų. Jei naudojatės mūsų el. prekybos pasiūlymu šalyje, kuri nesiūlo kitų mokėjimo būdų, deja, bet jūsų užsakymas negalės būti įvykdytas. Jei kyla sunkumų pasirinkti mokėjimo būdą, prašome sustabdyti mokėjimo procesą ir susisiekite su mumis.

Logistika. Mes naudojame žinomus tarptautinius logistikos paslaugų teikėjus, įsisteigusius jūsų regione, kad galėtume tinkamai įvykdyti jūsų užsakymus. Logistikos paslaugų teikėjams nebus pateikta informacija apie jūsų užsakymą (t.y. pristatymo turinys), bet jie gali netiesiogiai gauti duomenis apie jūsų sveikatos būklę, pvz., jeigu norėsite grąžinti sugedusį produktą. Roche turi duomenų tvarkymo sutartis su logistikos paslaugų teikėjais, siekiant užtikrinti, kad jie nenaudos jūsų duomenų kitaip nei suteikti logistikos paslaugas ir užtikrinti, kad logistikos paslaugų teikėjai taikys tinkamas technines ir organizacines priemones, skirtas apsaugoti jūsų asmeninę informaciją.

d) Dalyvaujate apklausose;

Jei sutinkate dalyvauti vienoje iš mūsų apklausų, mes tvarkysime jūsų pateiktą informaciją mokslinių tyrimų ir rinkodaros tikslais. Jei atitinkamame tyrime nenurodyta kitaip, galite dalyvauti anonimiškai, tokiu atveju jūsų atsakymai nebus susieti su jumis, o vertinami bendrai kartu su kitų apklausoje dalyvaujančių asmenų atsakymais. Apklausos, kuriose naudojama jūsų asmeninė informacija, bus atitinkamai pažymėtos ir bus atliekamos jūsų asmeninėje paskyroje. Jūs visada galite sutikti arba atsisakyti dalyvauti apklausoje; jūsų atsisakymas dalyvauti apklausoje neturės neigiamų pasekmių jums teikiamų paslaugų apimčiai, nebent kvietime dalyvauti apklausoje nurodyta kitaip.

e) Bendraujate su mumis telefonu, el. paštu arba internetu

Jeigu jūs bendraujate su mumis telefonu, el. paštu, internetu ar panašiomis priemonėmis, mes tvarkysime jūsų kontaktinius duomenis (el. pašto adresą, telefono numerį, adresą) ir asmeninę informaciją (vardą, pavardę, gimimo datą), kurią jūs davėte mums net jeigu jūs ir neturite paskyros. Šią informaciją mes tvarkysime tik tiek, kiek reikia pateikti atsakymus į jūsų paklausimus.  Šią informaciją ištrinsime pasibaigus jos saugojimo laikotarpiui (paprastai saugoma tris metus), nebent jūs sutinkate, kad mes naudosime jūsų duomenis kitiems tikslams, kurių tikslai bus nurodyti sutikimo gavimo metu.

3. Saugumas

Roche imasi tinkamų techninių ir organizacinių priemonių, siekiant apsaugoti jūsų asmeninę informaciją nuo atsitiktinio ar neteisėto sunaikinimo, praradimo, pakeitimo, neteisėto atskleidimo ar prieigos prie duomenų, kai asmens duomenys yra perduodami, saugomi ar kitaip tvarkomi.

4. Kas gauna jūsų informaciją

Roche dalijasi jūsų asmenine informacija su jūsų sutikimu, taip pat jūsų asmeninė informacija tvarkoma, jei to reikalauja aukščiau nurodyti tvarkymo tikslai, įstatymai, teismų sprendimai ar kiti teisės aktai. Roche naudojasi vidinių ir išorinių paslaugų teikėjų ir atstovų paslaugomis, pavyzdžiui, užtikrinti IT sistemos aptarnavimą ir priežiūrą, tinkamų paslaugų teikimą, klientų aptarnavimo paslaugų teikimą ar pranešimų siuntimą. Visais šiais atvejais galimybė susipažinti su neužkoduotais duomenimis suteikiama tik tiems, kuriems būtina gauti neužkoduotus duomenis. Roche taip pat yra sudaręs duomenų tvarkymo sutartis, siekiant užtikrinti, kad paslaugų teikėjai ir atstovai tvarkys asmeninę informaciją tik Roche vardu ir užtikrins tinkamas technines ir organizacines priemones. Roche neparduos ar kitaip neperduos jūsų asmeninės informacijos jokiai trečiajai šaliai, nebent su jūsų aiškiu sutikimu.

5. Perdavimas į kitas šalis

Mes galime perduoti asmeninę informaciją, kurią mes renkame apie jus svetainėje, šalims, kurios gali neturėti tokių pačių duomenų apsaugos įstatymų. Kai mes perduosime duomenis kitoms šalims, mes apsaugosime šiuos duomenis kaip nurodyta Privatumo politikoje. Tokių duomenų perdavimas bus atliekamas vadovaujantis tinkamais standartais, pvz., duomenų apsaugos nuostatomis, patvirtintomis Europos Komisijos arba JAV ir ES privatumo apsauga („US-EU Privacy Shield“), jei taikoma. Norėdami gauti sąlygų kopiją, susisiekite su mumis aukščiau nurodytais kontaktais (žiūrėti 1 skyrių aukščiau).

6. Jūsų teisės ir kaip jomis pasinaudoti

Remiantis galiojančiais teisės aktais, jūs turite šias teises: - prašyti informacijos kaip tvarkomi jūsų asmens duomenys, gauti jūsų tvarkomų duomenų kopiją ir ištaisyti ar papildyti netikslius duomenis; - prašyti ištrinti jūsų asmens duomenis arba apriboti duomenų tvarkymą tiek, kiek numato taikytina teisė; - gauti su jumis susijusius asmens duomenis, kuriuos jūs pateikėte mums pagal sutartį ar sutikimą, susistemintu, įprastai naudojamu ir kompiuterio skaitomu formatu tiek, kiek reikia užtikrinti įstatymų reikalavimams; - dėl teisėtų priežasčių prieštarauti jūsų asmens duomenų tvarkymui, remiantis galiojančiais teisės aktais; ir - bet kuriuo metu atšaukti sutikimą, nedarant poveikio sutikimu grindžiamo duomenų tvarkymo iki sutikimo atšaukimo teisėtumui. Jūs turite teisę į tai, kad jums nebūtų taikomas sprendimas, kuriame gali būti numatyta priemonė, kuria vertinami su jumis susiję asmeniniai aspektai, kurie grindžiami tik automatizuotu duomenų tvarkymu. Mes nenaudojame tokių procesų be jūsų išankstinio sutikimo. Jeigu turite paskyrą, galite pasinaudoti savo teisėmis, apsilankydami savo paskyroje, kurioje galite koreguoti savo privatumo nuostatas, tvarkyti savo sutikimus, atsisiųsti ir įkelti pataisytus duomenis. Jei neturite paskyros arba turite sunkumų ar turite klausimų, prašome kreipkitės į mus arba mūsų duomenų apsaugos pareigūną anksčiau nurodytais kontaktais (žiūrėti 1 skyrių aukščiau). Jeigu jūs esate nepatenkinti kaip Roche tvarko jūsų asmens duomenis arba kaip atsako į jūsų prašymus, taip pat galite kreiptis į kompetentingą duomenų apsaugos instituciją savo nuolatinės gyvenamosios vietos šalyje.

7. Vaikų privatumas

Mūsų svetainės yra skirtos suaugusiųjų auditorijai. Mes savarankiškai nerenkame jokios asmeninės informacijos iš vaikų, neturint jų teisėto atstovo sutikimo.

8. Privatumo politikos atnaujinimai 

Mes nuolat atnaujiname Privatumo politiką. Naujausius Privatumo politikos pakeitimus galite rasti šioje svetainėje. Ši Privatumo politika paskutinį kartą buvo atnaujinta 5/25/2018.  Jeigu mes pakeisime bet kokį duomenų tvarkymą, pagrįstą jūsų sutikimu, paprašysime jūsų pateikti naują sutikimą.

9. Nuorodos į trečiųjų šalių svetaines

Ši Privatumo politika netaikoma trečiųjų šalių svetainėms, į kurias mūsų svetainė gali nukreipti, tačiau kuriose mes nekontroliuojame svetainės turinio ar privatumo praktikos.  Mes informuosime jus apie tai, kai bus nuoroda į trečiųjų šalių puslapius.