Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Kaip nugalėti adatų baimę

Ar vos tik pažvelgę į adatą, pradedate nerimauti, supykina ar pasidaro silpna? Jūs toks ne vienas. Taip jaučiasi beveik kas dešimtas amerikietis http://www.healthcentral.com/anxiety/disorder-types-273889-5.html . Deja, šios baimės keliama įtampa gali turėti neigiamo poveikio Jūsų sveikatai. Dėl įtampos gali greitai padidėti gliukozės kiekis kraujyje http://www.diabetes.org/living-with-diabetes/complications/stress.html . Baimė gali atrodyti esanti gera priežastis vengti gydymo ar reguliariai tikrintis kraują. Kadangi atsisakyti vaistų negalite, geriausia būtų priprasti prie adatų arba bent su jomis apsiprasti.

Pažvelkite savo baimei į akis padedant sveikatos priežiūros specialistui
Atidžiai susipažinkite su informacija, kaip naudoti, prižiūrėti ir išmesti adatas ar lancetus, kuriuos naudojate diabeto gydymui. Paprašykite, kad Jums viską parodytų - nuo matuoklių ir jų funkcijų iki to, kaip geriausia durti į pirštą ir naudotis švirkštu ar pompa. Nepamirškite, kad kvailų klausimų nėra.

Insulino švirkštai ir pompos: geros naujienos
Visa laimė, kad šių prietaisų adatos yra labai plonos, todėl jos daug lengviau praduria odą. Vienas didžiulis pompos privalumas yra tai, kad injekcijos vietą reikia keisti tik kas 2-3 dienas http://www.diabetes-insulin-pump-therapy.com/high-blood-sugar.html .

Pasirūpinkite injekcijos vietos nejautra
Jei nenorite jausti nė menkiausio dūrio, pabandykite sugnybti riebalinį audinį, kur dursite, ir tą vietą pašaldyti ledu.

Tyrimai ir dūriai į pirštą
Dūriams į pirštą naudojami lancetai yra labai ploni. Tik nepamirškite, kad reikia durti į piršto šoną http://www.health.com/health/gallery/0,,20469215_3,00.html, nes ten yra mažiau nervų galūnių.

Kraujo davimas
Kai turite duoti kraujo, pasakykite kraują imančiam specialistui, jei bijote adatų ar anksčiau buvo sunku rasti veną. Mažiausia, ką jis galės padaryti, tai Jus nuraminti ir atlikti viską kaip įmanoma greičiau. Jei teks prašyti kito žmogaus paimti kraujo, jis lengviau supras Jūsų baimę.

Jūsų vaikas bijo adatų?
Jei turite įdurti adatą vaikui, kuris pabėga vos tik ją pamatęs, galite išbandyti kelis dalykus. Svarbiausia, patikinkite jį, kad bijoti nėra blogai, bet Jūs visada būsite šalia. Jūsų pasitikėjimas suteiks jam daugiau drąsos. Po to raskite būdų, kaip atitraukti vaiko dėmesį. Padainuokite, pasisodinkite jį ant kelių ar palaikykite už rankų - išbandykite viską, kas, Jūsų manymu, padės. Jei vaikas yra pakankamo amžiaus, galbūt išmokęs įdurti adatą savarankiškai jis galės geriau suvaldyti savo baimę.

Dalytis

Įkelta pagal sritį: