Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Nauja diagnozė? Susiraskite diabeto bičiulį!

JAV diabeto ir virškinimo bei inkstų ligų institutai išleido straipsnį „4 Steps to Managing Your Diabetes for Life“. Vėliau – „Step 1: Learning About Diabetes“ ir „Step 2: Know Your Diabetes ABC“, tada „Step 3: Learn How to Live with Diabetes“. Šis procesas vyksta bandant ir klystant, desperatiškai skambinant diabeto edukatoriams ir ieškant veiksmų, kurių galima imtis savo būklei suvaldyti, sąrašų. Vis dėlto, tuose sąrašuose dažnai neatsižvelgiama į vieną iš geriausių būdų išmokti gyventi su diabetu – susirasti diabeto bičiulį.

 

Diabeto bičiulio reikia ne kiekvienam

Nors vidutinis amžius, kuriame nustatoma 1 tipo diabeto diagnozė, yra 13 metų, ir 1 ir 2 tipo diabetu gali susirgti bet kokio amžiaus žmogus. Tačiau šių būklių pacientų švietimas ir valdymas labai skiriasi. Abiem atvejais mokoma skaičiuoti angliavandenius, tirti cukrų kraujyje tyrimus ir insulino santykį. Abiem atvejais A1C sumažinimas gali padėti išlikti sveikiems ir išvengti su diabetu susijusių komplikacijų. Tačiau jei 1 tipo diabetas diagnozuotas vaikui ar paaugliui, tėvai taip pat sužinos, kaip padėti vaikui valdyti savo būklę. Nors jie gali jaustis vieniši ir sutrikę, kai grįžta į mokyklą, jų namų palaikymo komanda yra gerai informuota. Kada žmogui (paprastai suaugusiajam) diagnozuojamas 2 tipo diabetas, jiems suteikiama informacijos, reikalingos, kad jis galėtų pasirūpinti savimi, tačiau dažnai jis turi apie tai šviesti draugus ir šeimos narius. Abiem atvejais žmogus, sužinojęs, kad serga diabetu, gali pasijusti izoliuotas.

 

Turėdami draugą būsite sveikesni

Susiradę diabeto bičiulį, ne tik palengvinsite su diabetu susijusius psichologinius simptomus, bet ir iš tikrųjų galite pagerinti savo sveikatą. Daugybėje tyrimų nustatyta, kad radus palaikymą dėl diabetų patirčių gali padėti valdyti su šia būklė susijusį stresą ir perdegimą. Grupės aplinkoje žmonės gali būti palaikomi kitų ir skatinami priimti sveikus sprendimus ir rasti būdų savo būklei valdyti.

 

Diabeto palaikymo grupės – ne tai, ką matote per televiziją

Įsivaizduojate, kad susiradę diabeto palaikymo grupę pateksite į bažnyčios rūsį su neskania kava ir prastu apšvietimu? Iš tiesų, paramos grupės tapo daug modernesnės.

 

  • Susiraskite diabetu sergančių vaikų tėvų grupę „Facebook“ ar diabetu sergančių žmonių grupę savo vietovėje. Ten gausite vertingos informacijos apie viską nuo angliavandenių skaičiavimo socialinėse situacijose iki diabetu sergančių žmonių grupių susibūrimų.
  • Susisiekite su Amerikos diabeto asociacijos arba Jaunuolių diabeto tyrimų asociacijos (JDRF) vietos skyriumi. Ten galite rasti įvairiais būdais diabeto paveiktų žmonių, kurie stengiasi įgyvendinti sveikatos priežiūros pokyčius, renka lėšas moksliniams tyrimams ar savanoriauja ligoninėse, kad padėtų pacientams, kuriems nustatyta nauja diagnozė.
  • Paklauskite savo gydytojo apie ta pačia liga sergančius paramos specialistus. Ta pačia liga sergantys specialistai gyveno ar šiuo metu gyvena su diabetu. Jie ne tik gerai išmano šią būklę, bet ir gali padėti jums gauti išteklių, kurie padės išlikti sveikiems.

Susiradę draugą, kuris gali būti susijęs su emociniu ir fiziniu rūpinimosi savimi ar diabetu sergančiu asmeniu procesu, pasisemiate emocinės ir fizinės galios.

Susiraskite diabeto bičiulį vietos bendruomenėje ir mėgaukitės savo ryšio stiprybe.

Dalytis

Įkelta pagal sritį: