Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Ar gyvenimas trukdo sveikai maitintis?


Kiek kartų jums buvo liepta „maitintis sveikiau“? Lyg būtų lengva. Žinoma, jūs žinote, kad turėtumėte valgyti daugiau daržovių (argi ne visi turėtų?) ir pareigingai skaičiuojate angliavandenius (arba mintinai žinote angliavandenių kiekį kiekviename valgyje), tačiau laikas ir pastangos siekiant „maitintis sveikiau“ gali sukelti jums dar didesnį stresą. Arba nuobodulį.

Visur, kur bepasisuksite, esate bombarduojami maisto produktų vaizdų, tokių, nuo kurių tįsta seilės, bet dažniausiai ne tokių, kuriuose daug ląstelienos, mažai riebalų ir daug maistingų medžiagų. Užuot graužę save, kad nesimaitinate idealiai, atsipalaiduokite – niekas nesimaitina teisingai, bent jau ne visą laiką. Jei esate linkę valgyti patirdami stresą, apsupti pusfabrikačių arba tiesiog pavargote nuo to paties seno meniu, jūs ne vienas. Skamba pažįstamai?

Tiesiog noriu paskęsti traškučių (arba spurgų) maišelyje.

Po sunkios darbo dienos arba aktyvių veiklų su šeima gali atrodyti, kad pusfabrikačiai yra geriausias vaistas. Nuostabus skonis ir tekstūra kažko traškaus arba padengto cukraus pudra gali atrodyti kaip tik tai, ko reikia, ypač tiesiai iš dėžutės ištiesus kojas. Šis pasimėgavimas gali patenkinti jūsų troškimą tą akimirką, bet kai nusivalysite riebius pirštus ar nupurtysite cukraus pudrą nuo marškinių, tikriausiai jausitės blogiau – tiek psichologiškai, tiek fiziškai. 

Nežinau, ką gaminti vakarienei, tad įmesiu šitą į mikrobangų krosnelę.

Ne visada lengva laikytis sveikos mitybos plano. Kaip rasti laiko susiieškoti receptų, nusipirkti produktų ir pagaminti tobulą patiekalą?  O gal gaminant valgyti atrodo, kad visada gaminate tuos pačius penkis patiekalus? Užuot vakarienei nusipirkę maisto išsinešti ar šaldytų produktų, stenkitės, kad maistas būtų paprastas, kad reikėtų kuo mažiau planuoti. Pradėkite nuo paprasto maisto ruošimo metodo, pavyzdžiui, kepimo orkaitėje arba ant grotelių, tada planuokite toliau. Jei mėgstate kepti ant grotelių, dėkite vištieną ar žuvį su paprastu vaisių ar daržovių (pomidorų, cukinijų, saldžiųjų bulvių ar ananasų) garnyru ant grotelių arba maukite ant iešmo. Tai galėtumėte valgyti kiekvieną dieną, ir neatsibostų.

Gal tik man.

Atrodo, kad jūsų gyvenimas – rutina su tais pačiais užsiėmimais, pareigomis ir nuobodžiais valgiais? Galbūt net nejaučiate, kaip dažnai valgote ir ar jums tai teikia malonumą. Jei manote, kad valgote tik tam, kad valgytumėte, pagalvokite apie vieną smulkmeną savo gyvenime, kurią galėtumėte pakeisti. Galbūt tokį paprastą dalyką, kaip imtis naujo hobio, užsiregistruoti į kursus ar savanorišką veiklą – viską, kas jus atitraukia nuo „tvarkingos mitybos“ ir gali įnešti malonaus jaudulio ar pokyčių į jūsų gyvenimą.

Pakeiskite savo mitybos įpročius

Kai atrodo per sunku tinkamai maitintis, pabandykite keletą (ar visus) iš šių paprastų pakeitimų: 
 
 • Nepirkite labai kaloringų, menkos maistinės vertės užkandžių. Jei jų nebus namuose, jie negalės jūsų gundyti
 • Pakoreguokite savo dienotvarkę, kad būtumėte užsiėmę arba smagiai leistumėte laiką tuo metu, kai paprastai norisi užkąsti
 • Mažiausiai sveiką maistą dėkite ant aukščiausiai esančios lentynos arba į spintelės galą, kad jis būtų sunkiai pasiekiamas 
 • Pakeiskite savo maršrutą, kad išvengtumėte mėgstamų greito maisto restoranų ar viliojančių gatvės masto prekeivių
 • Jei valgote priešais televizorių, išjunkite jį 10 minučių ir trumpam pasivaikščiokite arba paskambinkite draugui
 • Pasilepinkite maistu naujame restorane, kurio valgiaraštyje yra sveikų patiekalų
 • Paprašykite jus aptarnaujančio padavėjo palikti duonos krepšelį, traškučius ir kitus priedus virtuvėje
 • Kai gaminate sutaupykite laiko naudodami iš anksto nuplautas ir supjaustytas daržoves
 • Paprašykite savo šeimos narių padėti paruošti valgį

   

Dalytis

Įkelta pagal sritį: