Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

8 būdai kovoti su noru užkandžiauti

 

Visi nori užkandžiauti, tačiau diabetu sergantiems žmonėms dar svarbiau atsispirti pagundai. Laimei, noras užkandžiauti paprastai kyla mūsų galvoje ir tai nėra fizinis poreikis. Ar tai žinodami rastumėte valios atsispirti? 

1. Patikrinkite cukraus kiekį kraujyje
Jei sergate diabetu, labai tikėtina, kad Jūsų kūnui kažko reikia. Ar kada nors buvo užvaldęs staigus noras kažko užkrimsti, tačiau tik vėliau supratote, kad tai buvo signalas apie žemą cukraus kiekį? Kilus norui užkąsti, pirmiausia pasidarykite testą. Taip visos dienos metu galėtumėte išvengti problemų.

2.  Paklauskite savęs „Ar aš tikrai alkanas (-a)?“
Jei nesate alkanas (-a), tačiau jaučiate, kad negalite atsispirti norui suvalgyti makaronų likučius, gali būti, kad tai tik potraukis. Kartais akivaizdus faktas gali stumtelėti Jus atsispirti pagundai.

3.  Neišalkite
Valgykite sveikus pusryčius su sočiais baltymais ir skaidulomis ir nejausite pagundos patenkinti spontaniškus alkio priepuolius ar biure sukimšti pyragaičių lėkštę.

4.  Atitraukite dėmesį
Išeikite pasivaikščioti, susitvarkykite stalą, sumokėkite mokesčius, atlikite būtinus buities darbus. Darykite kažką, kas nukreiptų Jūsų mintis, tam kad negalvotumėte apie skanėstus, kurių taip trokštate.

5.  Užkandžiaukite protingai
Visada po ranka turėkite sveikų užkandžių: vaisių, riešutų ar net becukrės kramtomosios gumos. Laikykite juos namuose, automobilyje, darbe, rankinėje – visur, kur juos galėsite lengvai pasiekti.

6.  Vanduo – į pagalbą
Ar žinojote, kad polinkis cukrui gali būti tiesiog troškulio ženklas? Išgerkite didelę stiklinę vandens ir pažiūrėkite, ar Jūsų potraukiai išnyks.

7.  Palaikykite energiją
Stenkitės vengti dalykų, kurie išsiurbia Jūsų energiją – nepraleiskite valgio, venkite nekontroliuojamo streso – ir darykite tai, kas suteikia jėgų, pavyzdžiui, sportuokite ir pakankamai išsimiegokite. Kai jaučiatės pervargę, didesnė tikimybė, kad norėsite patenkinti savo troškimus užkandžiaudami.

8.  Pamirškite taisyklę, kad visiškai negalima nusižengti
Kitaip tariant, retkarčiais pasiduokite savo troškimams. Neturite persistengti ir suvalgyti dvylikos sviestinių sausainių, tačiau neturėtumėte uždrausti sau pasimėgauti dalykais, kuriuos mėgstate. Kaip sakoma – visko po truputį.
 

Šaltiniai:
Fesler K. The Craving Brain. Tufts Now [internete]. Medford, Massachusetts: Tufts Nutrition; 2014 m. vasario 11 d. [2017 m. gruodžio 16 d. citata]. Rasite čia: http://now.tufts.edu/articles/craving-brain
Joslin diabeto centras. Food ‘Cravings’ and Diabetes [internete]. Boston, Massachusetts [2017 m. gruodžio 14 d. citata]. Rasite čia: http://www.joslin.org/info/food_cravings_and_diabetes.html
Iliades C. Diabetes breakfast mistakes to avoid: Managing type 2 insulin. Everyday Health [internete] 2016 m. vasario 2 d. [2017 m. gruodžio 14 d. citata]. Rasite čia: https://www.everydayhealth.com/hs/type-2-diabetes-treatment-diet-exercise/diabetes-breakfast-mistakes/.
Diabetes CO UK. Diabetes and Stress [internete] 2017 Diabetes Digital Media Ltd [2017 m. gruodžio 14 d. citata]. Rasite čia: https://www.diabetes.co.uk/diabetes-destress.html

 

Dalytis

Įkelta pagal sritį: