Pasaulinės diabeto dienos istorija
Pasaulinę diabeto dieną (PDD) 1991 m. sukūrė Tarptautinė diabeto federacija (TDF) ir Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), reaguodamos į augantį susirūpinimą dėl diabeto sveikatai keliamos grėsmės. Ji pažymima kiekvienų metų lapkričio 14 d. – Sero Frederiko Bantingo, kuris 1922 m. kartu su Charles Best išrado insuliną, gimimo dieną.
PDD – tai didžiausia pasaulinė informavimo apie diabetą kampanija, kuri visame pasaulyje pasiekia didesnę nei 1 milijardo žmonių auditoriją daugiau nei 160 šalių. Kampanija atkreipia dėmesį į itin svarbias diabeto pasauliui problemas ir tvirtai laiko diabetą visuomenės ir politinio dėmesio centre.
Pasaulinės diabeto dienos simbolis – mėlynas ratas. Mėlynas ratas visame pasaulyje reiškia informavimą apie diabetą ir simbolizuoja vieningumą. TDF ieškojo paprasto formato, kurį būtų lengva atgaminti ir naudoti žmonėms, norintiems remti kampaniją. Ši data taip pat pažymima visame pasaulyje ta pačia spalva apšviečiant paminklus ir žymius pastatus.
Mėlyna spalva reiškia dangų ir yra Jungtinių Tautų vėliavos spalva, kuri taip pat simbolizuoja valstybių vienybę. Pasaulinę diabeto dieną žmonės kviečiami rengtis mėlynos spalvos, kuri simbolizuoja kampaniją, drabužiais.
Didžiuojamės galėdami kartu su jumis didinti informuotumą apie diabetą ir visokeriopai jus remti valdant diabetą.
Šaltinis: https://worlddiabetesday.org/about/ (informacija gauta 2020-11-09)