Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Būkime sąžiningi

 

Prieš keletą metų buvo atliktas tyrimas, kurio metu buvo matuojamas teigiamas sąžiningumo poveikis. Nekalbame tik apie didelio melo vengimą. 

Šio tyrimo, kurį atliko Amerikos psichosociologų asociacija, metu paaiškėjo, kad žmonės, kurie stengėsi vengti net mažiausio melo, geriau jautėsi ir fiziškai, ir emociškai. Mes tikrai nevadiname Jūsų nesąžiningais. Tačiau retkarčiais visi pasakome tik pusę tiesos. 

Nesvarbu, ar meluotume sau, ar žmonėms, kuriems mes rūpime, ar savo gydytojams, tiesos pagražinimas niekam nepadeda. Kaip kartu galėtume siekti didesnio sąžiningumo?

Pradėkite nuo savęs. Būti sąžiningu su savimi nereiškia, kad turite save griežtai teisti ar jaustis kalti. Tiesiog reikia pripažinti realybę. Jei žinote, kad per pietus nesportuosite, susitaikykite su tuo ir imkitės B plano. Jei žinote, kad Jums sunku skaityti kelio ženklus, pripažinkite, kad savaime reikalai nepasitaisys, tad užsirašykite pas akių gydytoją. Pagalvokite apie tai, kas Jums trukdo, kad problemą išspręstumėte tiesiogiai.

Nustokite apsimetinėti. Jūsų gydytojas ar ugdytojas negalės Jums padėti, jei nežinos, kas iš tiesų vyksta. Nepasakokite, kaip viskas idealu – pasinaudokite galimybe ir pakalbėkite apie iššūkius, su kuriais susiduriate skaičiuodami angliavandenius ar sudarydami terapijos planą. Pergyvenate, kad būsite teisiamas (-a)? Negalvokite taip. Juk Jums reikia palaikymo ir pagalbos, o ne kažkam padaryti įspūdį. 

Prisiimkite atsakomybę už savo sprendimus. Juk žinote, kas teisinga. Tačiau taip pat žinote, kad žmogus yra tokia būtybė, kuriai nepavyks visko daryti „teisingai“ kiekvieną dieną. Kartais tiesiog norite keksiuko. Nereikia apsimetinėti, kad stengiatės pakelti cukraus kiekį kraujyje. Turite pasirinkti, kur nereikia kovoti, net jei kovojate su savimi, ir keliaukite pirmyn. 

Pripažinkite savo pasiekimus. Jei diena praėjo puikiai, pripažinkite tai. Labai lengva galvoti „Na, viskas tiesiog susidėliojo į savo vietas.“. Tačiau mes žinome tiesą – tai Jūsų nuopelnas.
 

Šaltinis:
Kelly A. Lying Less Linked to Better Health, New Research Finds. Amerikos psichosociologų asociacija [internete]. 2012 m. rugpjūčio 4 d. [2018 m. sausio 8 d. citata]. Vašingtonas, DC. Rasite čia: www.apa.org/news/press/releases/2012/08/lying-less.aspx

 

Dalytis

Įkelta pagal sritį: