Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Kaip palaikyti savo vaiką

Diabetas - tai gyvenimo būdas. Bet kam būtų sunku neprarasti motyvacijos ir išlikti geros nuotaikos, vaikai - ne išimtis. Štai keletas būdų, kuriais galite pralinksminti savo mažuosius, kai jie nukabina nosį.

Suplanuokite išvyką
Spontaniška išvyka gali prablaškyti visą šeimą, nebūtinos brangios, pilnavertės atostogos. Netgi dienos išvyka į netolimą miestelį gali būti įdomi ir atpalaiduojanti, to ir reikia Jūsų vaikui. Tegul jis padeda Jums planuoti, parenka sustojimus, vietą, kurioje pietausite.

Gaminkite maistą kartu
Planuojate valgius, skaičiuojate angliavandenius, matuojate porcijas, o Jūsų vaiko vis tiek nežavi nė vienas jam pateikiamo maisto kąsnis. Tai taip nuvilia... ir Jus, ir jį! Kodėl gi nors kartą nepasiūlius jam suplanuoti kokį valgį ir jį pagaminti? Žinoma, Jūs turėsite veto teisę, bet dabar tegul jis pasijaučia galintis kontroliuoti, ką valgo. Taip pat galite įtraukti savo vaiką į darbus virtuvėje - jis bus labiau nusiteikęs valgyti tai, ką padėjo gaminti.

Suorganizuokite linksmybes
Jeigu vaikui įkyrėjo įprasta mankšta, pakeiskite ją. Išbandykite šiuos smagius būdus palaikyti vaikų aktyvumą, pritaikytus ir patalpoms, ir laukui. Kam galėtų nepatikti vandens balionų mūšis? Ar prožektorių šaudynės kieme po vakarienės?http://www.accu-chekdiabeteslink.com/fun-ways-to-keep-t1d-kids-active.html

Sakykite „taip"
Sunku net minutei atleisti vadeles rūpinantis vaiko sveikata. Dar sunkiau atsakyti „taip" į kai kuriuos prašymus, kai norite, kad vaikas būtų šalia saugus ir prižiūrimas. Visi tėvai, auginantys diabetu sergančius vaikus tai patiria - vidinę paniką dėl vaiko pirmos dienos mokykloje, pirmos nakvynės pas draugus ar bet ko, kas verčia pasakyti „ne". Vis tiek pasistenkite sakyti „taip". Nuolat girdimas „ne, negalima", gali turėti neigiamos įtakos jų savivertei ateityje. Verčiau pasirūpinkite jų sveikatos poreikiais, o tada pasakykite „taip". Pažiūrėkite, kaip pasielgė ši mama, kai jos 9 metų dukra užsimanė išvažiuoti visai dienai slidinėti su draugės šeima. http://asweetgrace.blogspot.com/2014/02/blue-mountain.html

Išlikite pozityvūs
Kai jūsų vaikui bloga diena, galvokite apie pagyrimus ir progresą, o ne baimes ir nesėkmes. Gerai, gal jis laiku nepasirūpino savo cukraus kiekiu kraujyje ir atsidūrė slaugės kabinete. Baisu? Taip. Bet tai nereiškia, kad negalima iš to ko nors pasimokyti. Panagrinėkite jo klaidą ir jos reikšmę, bet užbaikite pozityviai. Raskite būdą pagirti už tai, kaip jis ėmėsi veiksmų, pabrėžkite, kaip geriau elgtis ateityje.

Atpažinkite depresiją

Diabetas padidina depresijos išsivystymo riziką, http://www.diabetes.org/living-with-diabetes/complications/mental-health/depression.html , tas pats galioja ir vaikams. Tarp ženklų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį http://www.webmd.com/depression/guide/depression-children  - nutolimas nuo draugų ir šeimos, negalėjimas susikaupti, visa užvaldantis menkavertiškumo ar kaltės jausmas. Depresija nėra tik trumpalaikis liūdesio protrūkis ar paaugliams būdingas irzlumas. Jeigu manote, kad Jūsų vaikui reikia profesionalios pagalbos, pasikalbėkite su jo gydytoju apie pateiktus pirmus žingsnius.

Dalytis

Įkelta pagal sritį: