Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Paprasčiau atliekami dažni tyrimai

Diabetu sergantiems žmonėms dažni kraujo tyrimai yra neišvengiami, siekiant kontroliuoti savo sveikatą. Kad ir kokiu dažniu Jums reikia tikrinti gliukozės kiekį kraujyje - kartą per savaitę, kartą per dieną arba keliolika kartų per parą (norėdami žinoti tiksliai, paklauskite savo gydytojų), jei pirmąkart tyrimas pavyks gerai, Jums bus kur kas paprasčiau susidaryti tyrimų tvarkaraštį. Toliau pateikiame 4 patarimus, kaip pasiekti geriausių rezultatų ir išvengti nereikalingų dūrių.

Stebėjimo patogumas
Jei cukraus kiekį kraujyje turite tikrintis keletą kartų per dieną, galbūt naudinga turėti keletą matuoklių. Juos kartu su naujomis baterijomis laikykite ten, kur dažnai lankotės. Būkite atidus ir naudokite konkrečiam matuokliui skirtas tyrimo juosteles.

Kalbant apie tyrimo juosteles
Apie tyrimo juosteles galvokite kaip apie trapius daiktus, su kuriais reikia elgtis ypatingai, kad tyrimo rezultatas būtų kuo tikslesnis. Jų negalima laikyti pernelyg šiltoje ar šaltoje vietoje. Jas reikia laikyti originalioje pakuotėje, kiek ilgiau laikyti sandariai ir apsaugotas nuo drėgmės, priešingu atveju jos bus pažeistos ir nebetinkamos naudoti. Jos yra riboto galiojimo laiko - jis paprastai baigiasi praėjus 30 dienų nuo atidarymo. Be to, negalima supainioti vieno matuoklio juostelių su kito matuoklio juostelėmis.

Geriausia vieta tyrimui
Nusiplaukite ir nusišluostykite rankas, tuomet paimkite kraujo iš piršto galiuko šono. Mėginius imkite iš skirtingų pirštų ir šonų - taip išvengsite sukietėjimų, dėl kurių paimti kraujo kitam tyrimui gali būti sudėtinga. Gali kilti pagunda imti mėginius kitose vietose, pavyzdžiui, iš dilbio ar blauzdos, tačiau naujausi gliukozės kiekio rezultatai gaunami iš piršto galiuko http://www.diabeticlivingonline.com/monitoring/blood-sugar/less-ouch-blood-sugar-tests/page/4/0

Rezultatų analizė
Tyrimo rezultatas per aukštas arba per žemas, tačiau jaučiatės puikiai? Neignoruokite rezultatų; pakartokite tyrimą ir, prieš imdamiesi veiksmų, įsitikinkite, kad gauti skaičiai tokie pat. Lyginkite rezultatus su ankstesnių dienų ar savaičių rodmenimis. Pasižymėkite, jei sirgote, vartojote alkoholio, patyrėte įtampą ar Jums buvo menstruacijos, nes tai taip pat gali turėti įtakos cukraus kiekiui. Pastebėję ženklių svyravimų, užrašus nusineškite pas gydytoją ir paklauskite jo nuomonės. Taip žinosite, kad gydotės teisingai.

Dalytis

Įkelta pagal sritį: