Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Kodėl mėgstama veikla nėra mankšta


Ši žinutė ne apie mankštą. Ji apie gerai leidžiamą laiką ir puikią savijautą. Juk nebūtina tai vadinti „mankšta“ arba „sportu“, kad būtų deginamas cukrus kraujyje. Sniego senio statymą ir „Frisbee“ žaidimą su savo šunimi taip pat galite priskaičiuoti.

Be to, kad ir ką bedarytumėte, svarbiausia, kad judėjimas pagerintų jūsų emocinę būklę. Fizinis aktyvumas pagerina nuotaiką bei savivertę ir netgi gali sumažinti nerimo jausmą bei depresiją  — nebloga idėja artėjant pavasariui 

Taigi, svarbiausia ne mankšta. Svarbiausia mėgstama veikla. Ką mėgstate veikti? Pažvelkite į šiuos smagius būdus pajudėti (nevadinant to mankšta):
 
  • Gamta. Pamėginkite pasivaikščioti artimiausiame regioniniame parke arba miesto parke. Jis gali būti gražus bet kuriuo metų laiku. Jei jūsų regione yra sniego, šiltai apsirenkite ir sukaupkite drąsą. Jei siaučia gyvybei pavojinga pūga, pabandykite apsilankyti artimiausiame žiemos sode.
  • Vaikai. Nėra nieko geriau už beprotišką juoką iš nieko, bent jau, jei esate vaikas. Pamirškite išdidumą ir prisijunkite prie savo vaikų (arba savanorių artimiausioje mokykloje ar bendruomenės centre) beprotiškame siautulyje. Pastatykite besmegenių šeimyną arba sniego tvirtovę. Prisidarykite sniego sviedinių ir sugriaukite juos. Nustebsite, kaip galima sukaisti ir suprakaituoti paprasčiausiai žaidžiant lauke žiemą. Jei pernelyg šalta, galite nueiti į viduje esančius riedlenčių parkus, laipiojimo parkus, vandens pramogų parkus ar net zoologijos sodą (susiraskite zoologijos sodą su ekspozicijomis viduje).
  • Gyvūnai. Pasavanoriaukite artimiausioje gyvūnų prieglaudoje ar gyvūnų gelbėjimo tarnyboje. Paprastai yra daug keturkojų bičiulių, kurie trokšta pasivaikščiojimų, žaidimų ir dėmesio. Tai yra abiem pusėms naudingas scenarijus: pūkų kamuoliukai gauna dėmesio ir pasimankština, o žmogus pajuda, ir beveik neįmanoma būti blogos nuotaikos, kai žaidžiate su šuniuku. 
  • Žmonės. Gerai, galbūt esate alergiški arba jus gąsdina šunų lojimas. Jei jums labiau patinka žmonės, pagalvokite apie klubą ar užsiėmimus vietinėje sporto salėje ar šokių studijoje. Nemėgstate nei šunų, nei žmonių? Gal vertėtų užsirašyti į kikboksą. Dar vienas būdas pagerinti nuotaiką – pasikumščiuoti su manekenu.
  • Vienatvė. Jums nepatinka nei vaikai, nei gyvūnai, nei kiti žmonės? Kartais geriausia pabūti su savo mintimis, pasimėgauti ramybe ir tyla. Jei būdami vieni norite palaikyti pozityvų dialogą su savimi, pabandykite vaikščioti ant bėgimo takelio, plaukioti pirmyn-atgal baseine, pakilnoti svorius, pasidarbuoti sode (geresniu oru) arba prisijungti prie mankštos vaizdo įraše ar programėlėje. Fitstar joga siūlo platų spektrą užsiėmimų, kurie padės jums atsipalaiduoti, pajudėti ir išvėdinti galvą.
Reikia daugiau idėjų? Pažvelkite į šį sąrašą – 25 būdais pasimankštinti to net nesuvokiant, kurį parengė „Nerd Fitness“. Esmė tokia, kad nesvarbu, ką jūs darote, svarbiausia, kad tai pakelia jūsų nuotaiką ir kojas.

Šaltinis:
Mayo Clinic personalas. Depresija ir nerimas: Mankšta sumažina simptomus [Internetas]. 2017 m. rugsėjo 17 d.  [cituota  2018 m. sausio 5 d.]. Ročesteris, Minesotos valstija. Rasite adresu https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/depression/in-depth/depression-and-exercise/art-20046495

 

Dalytis

Įkelta pagal sritį: