Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Kaip augintiniai gali padėti diabetu sergantiems žmonėms?

 


Nenuostabu, kad augintinius dažnai vadiname geriausiais draugais. Jie visada pasitinka mus šiltu snukučiu ar vizgančia uodega. Jie niekada mūsų nesmerkia. Mes galime su jais žaisti. Smagu jais rūpintis. Su jais puoselėjame tikrus, tvirtus ryšius.
 
Ar žinojote, kad augintiniai taip pat gali būti naudingi sveikatai? Pažvelkime į keletą augintinių privalumų sveikatai minint Pasaulinę gyvūnų dieną, švenčiamą 2019 m. spalio 4 d. (1)
 
1. Augintiniai gali pagerinti sportinę formą
 
Rūpinantis augintiniais reikia pajudėti. Nesvarbu, keičiate kraiką, vaikotės žiurkėno kamuoliuką ar vedžiojate šunį, jums tai teikia naudą.
„The Pet Report“ atliktame tyrime nustatyta, kad 66 procentai šunų ir arklių savininkų teigė, jog augintinių dėka jie tapo aktyvesni, o 36 procentai tvirtino, kad augintinio turėjimas padėjo jiems numesti svorio. (2)
 
Augintiniai taip pat gali padėti savininkams kontroliuoti cholesterolio ir trigliceridų kiekį kraujyje, nes jie tampa fiziškai aktyvesni. Trigliceridai yra labiausiai paplitusi riebalų rūšis organizme. Kai didelis trigliceridų kiekis aptinkamas kartu su aukštu cholesterolio kiekiu, kuris labiau būdingas diabetu sergantiems žmonėms, tai padidina širdies ir kraujagyslių ligų, širdies priepuolio, insulto ir periferinių arterijų ligų riziką. (3)
 
Augintinių turėjimas gali padėti sumažinti tiek cholesterolio, tiek trigliceridų kiekį kraujyje. Tiesą sakant, Australijos nacionalinio širdies fondo apklausoje nustatyta, kad paprastai žmonių, kurie turi augintinių, kraujyje tiek vieno, tiek kito kiekiai yra žemesni. (4) Galite deginti kalorijas, išlikti sveiki ir pagerinti savo sveikatą tiesiog smagiai leisdami laiką su savo augintiniu.
 
2. Augintiniai mažina stresą
 
Jei jums yra tekę grįžus namo po sunkios darbo dienos būti entuziastingai aplaižytam, žinote, kaip greitai nuotaiką gali pakelti susitikimas su pūkuotuoju draugu. „Sveikatos naujienos“ praneša, kad nesvarbu, kokį augintinį turite, bendravimas su gyvūnais gali sumažinti su stresu susijusio hormono kortizolio kiekį kraujyje. (5) Kadangi stresas gali padidinti gliukozės kiekį kraujyje, diabetu sergantiems žmonėms svarbu nuolat kontroliuoti stresą. (6)
 
Leidžiant laiką su augintiniu taip pat gali sumažėti kraujospūdis.(7) Augintiniai yra puikūs kompanionai bei patikimi draugai. Augintinis gali sumažinti vienišumo jausmą ir sustiprinti socialinės paramos jausmą. Augintiniai turi galią pakeisti jūsų požiūrį į pasaulį. Jie gali būti empatijos, paguodos ir palaikymo šaltinis. To labai reikia sergant diabetu.
 
3. Gyvūnai mus pralinksmina
 
Žiurkėnai, kemšantys maistą sau į žandus, žuvys, užhipnotizuotos įvairių objektų akvariume, triušiai, šokinėjantys aplink, gali sukelti juoko priepuolį. Augintiniai mus nuolat stebina. Žiūrėti į juos miela ir smagu.
 
Juokas naudingas sielai, taip pat gali būti naudingas gliukozės kiekiui kraujyje. „One Diabetes Care“ tyrime buvo nagrinėjama, kaip juokas veikia cukriniu diabetu sergančių žmonių gliukozės kiekį kraujyje. (8) Išsiaiškinta, kad juokas ir teigiamos emocijos gali slopinti gliukozės lygio kraujyje padidėjimą. Ir priešingai – neigiamos emocijos, tokios kaip baimė, liūdesys ir nerimas, yra veiksniai, galintys padidinti gliukozės kiekį kraujyje. Padūkus su augintiniu, jūsų gliukozės kiekis kraujyje gali susireguliuoti.
 
4. Kai kurie augintiniai gali išgelbėti gyvybę
 
Kai kurie augintiniai yra mokomi padėti žmonėms susitvarkyti su diabetu. Diabetu sergančių žmonių padėjėjai šunys išmoksta atpažinti kvapus, pagal kuriuos nustato, kada jų savininko cukraus lygis kraujyje yra žemas arba sparčiai mažėja. (9) Jie duoda šeimininkui signalą letena arba snukučiu, kad šie pasitikrintų cukraus kiekį kraujyje.
Šunys taip pat gali būti išmokyti atnešti sulčių, gliukozės tablečių, telefoną ar pakviesti ką nors iš namiškių į pagalbą. Diabetu sergančių žmonių padėjėjai šunys gali išgelbėti gyvybę.
 
5. Gyvūnai suteikia mums vilties
 
Kad ir kas vyktų augintinio aplinkoje, jie nesijaudina dėl ateities ar savo praeities. Jie tiesiog gyvena šią akimirką.
 
To galime pasimokyti kiekvienas. Sergant diabetu iškyla daug iššūkių. Kai susitelkiate į tai, ką galite kontroliuoti šią akimirką, viskas gyvenime palengvėja, taip pat ir diabetas. Besąlygiška augintinio meilė suteikia mums galimybę laukti buvimo kartu ir juo mėgautis.
 
Negalite turėti augintinio? Bendraukite su gyvūnais kitais būdais
 
Galbūt įsigyti augintinį trukdo įvairios priežastys – alergija, maži vaikai ir pan., tačiau vis tiek galite pasimėgauti bendravimo su gyvūnais teikiama nauda sveikatai. Štai keletas idėjų.
 
  • Savanoriaukite. Gyvūnų prieglaudoms visada reikia savanorių, kurie galėtų pabendrauti su globojamais gyvūnais. Savanoriaudami prieglaudoje galite išvesti šunis pasivaikščioti ar pažaisti su katėmis.
  • Apsilankykite laukinių gyvūnų prieglaudoje. Jei esate alergiški gyvūnams būdami arti jų, rinkitės laukinių gyvūnų prieglaudą, akvariumą ar zoologijos sodą. Vien buvimas šalia gyvūnų ir jų stebėjimas gali pagerinti nuotaiką ir padėti atsipalaiduoti. Daugelyje tokių vietų siūlomi abonementai, leidžiantys juose lankytis taip dažnai, kaip tik norite.
  • Globokite šunį virtualiai. Kai kurios gyvūnų prieglaudos siūlo virtualias globos programas, leidžiančias suteikti gyvūnui mylinčius namus ir gauti išgelbėto gyvūno nuotrauką. Taip jis gali užmegzti ryšį su jūsų šeima, o jūs – pakeisti gyvūno gyvenimą. Kreipkitės į artimiausią gyvūnų prieglaudą ir gyvūnų gelbėjimo organizacijas.
Gali užtekti tik paglostyti šunį, kurį sutikote išėję pasivaikščioti, ar internete pažiūrėti juokingų vaizdo įrašų su gyvūnais, kad pagerėtų nuotaika arba imtumėte gyventi šia akimirka. Gyvūnai – ne tik būtybės, su kuriomis gyvename. Jie gali reikšmingai paveikti mūsų gyvenimą.
 
Autoriai ir teisės
Parašė laisvai samdoma rašytoja neribotam „Roche“ naudojimui visame pasaulyje. Pirmą kartą publikuota minint Pasaulinę naminių gyvūnėlių dieną 2019 m. spalio mėn.
 

Dalytis

Įkelta pagal sritį: