7 gudrybės, kurias galite išbandyti jau šiandien
Sergančiųjų diabetu bendruomenei puikiai sekasi dalytis, ypač kai kyla idėjų, kaip palengvinti gyvenimą. Pažvelkite į šias išbandytas gudrybes, kaip valdyti savo sveikatą ir turimus prietaisus.
- Nelaimės atveju, parodykite informaciją užrakintame telefone. Galbūt telefone esate nurodę savo kontaktinį asmenį nelaimės atveju, tačiau tai nepadeda, jei pagalbos darbuotojai negali jo atrakinti. Apple įrenginiuose galite į sveikatos programėlę įtraukti informaciją nelaimės atveju. Kai kurių Android telefonų nustatymuose yra kontaktinio asmens nelaimės atveju funkcija.
Kita puiki funkcija yra galimybė įvesti kontaktinius asmenis nelaimės atveju ir pagrindinę informaciją apie sveikatą (pavyzdžiui, kad sergate cukriniu diabetu) bei išsaugoti ją kaip vaizdą, kurį galite naudoti kaip foną užrakinimo ekrane. - Prie lovos turėkite sulčių pakelių. Kai kurių vaisių sulčių skonis labai nesuprastėja kambario temperatūroje, tad jos gali padėti pakelti cukraus kiekį kraujyje, kai jaučiatės mieguisti. Taip pat prie lovos turėkite gliukozės tablečių ar ledinukų, kad nereikėtų jų ieškoti nukritus cukraus kiekiui kraujyje.
- Apvyniokite receptą aplink savo priešpaskutinį vaistų buteliuką. Ar tai būtų testų juostelės, ar geriami vaistai, ar insulinas, gumele galite pritvirtinti kitą receptą (arba priminimą papildyti atsargas) prie turimų atsargų. Atidarius paskutinę (arba prieš paskutinę) pakuotę, laikas skambinti arba vykti į vaistinę.
- Pasigarsinkite imtuvą. Jei naudojate nuolatinio gliukozės kiekio kraujyje stebėjimo aparatą, įdėjus imtuvą į stiklinę šalia lovos, signalas sustiprės ir padės jus pažadinti.
- Pasiruoškite „kelioninį krepšelį“. Turint antrą testavimo reikmenų rinkinį, infuzijos rinkinius, priemones cukraus kiekiui kraujyje pakelti ir pan. lengva bet kada juos pasiimti einant tvarkyti reikalų ar vykstant į komandiruotę. Taip pat pravers ir papildomos baterijos bei moneta baterijų skyreliui atidaryti.
- Pasidarykite nešiojamą aštrių daiktų dėžutę. Senas vaistų ar vitaminų buteliukas, ryškiai paženklintas „Aštrūs daiktai“ (žinoma, ryškiu rašikliu), gali būti naudojamas panaudotoms adatoms ar juostelėms laikyti esant ne namie. Įsimeskite vieną į savo krepšį.
- Susidėkite naudotas diagnostines juosteles. Senas diagnostinių juostelių buteliukas tobulai tinka panaudotoms juostelėms laikyti, jei vis randate jas išsimėčiusias – ant grindų, tarp sofos pagalvėlių. Tiesiog pažymėkite jį ryškiaspalve juostele ar lipduku, kad galėtumėte atskirti naujas juosteles nuo senų.
Kokių patarimų ir gudrybių turite jūs? Dalykitės jais Facebook puslapyje!