Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Menas išsikelti tikslus, kurių verta siekti 

 

 
Visi žino, kad gebėjimas išsikelti tikslus yra raktas į sėkmę, tiesa? Pasirodo, šis plačiai paplitęs įsitikinimas gali būti ne pats geriausias požiūris. 
 
„Psychology Today “ apžvelgė tikslų, motyvacijos ir sėkmės tyrimus ir nustatė, kad kartais išsikelti pernelyg platūs, ambicingi tikslai gali turėti neigiamos įtakos.
 
Kodėl? Išsikėlę pernelyg aukštus, sunkiai įgyvendinamus tikslus galite palūžti emociškai. Jie gali nukreipti dėmesį nuo kitų poreikių, todėl žmonės gali nematyti visumos. Be to, tyrimai neurologijos srityje parodė, kad smegenys priešinasi dideliems, kardinaliems pokyčiams, todėl jūsų protas nuo pat pradžių veikia pasipriešinimo režimu.
 
Žinoma, nesakome, kad tikslų reikia atsisakyti, o tik svarstome, kur ir kaip juos pritaikyti. 
 
Tikslai, kurie greičiausiai bus sėkmingai pasiekti, paprastai yra koncentruoti, lengvai pasiekiami ir nukreipti tik į vieną dalyką vienu metu. Taip pat svarbu ir tikslo ketinimas. Pavyzdžiui, finansinė nauda nemotyvuoja taip, kaip jūs galite tikėtis. Tačiau geresnė savijauta jau visai kas kita. 
 
Taigi koks tikslas yra geras? Siekite mažų laimėjimų, po vieną. 
 
Pavyzdžiui:
  • Pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais pėsčiomis nueikite 10 minučių daugiau
  • Jei jūsų kraujospūdis padidėjęs, patraukite druskinę nuo stalo
  • Į kiekvienus pietus įtraukite porciją daržovių
  • Tikrinkitės cukraus kiekį kraujyje taip dažnai, kaip rekomenduoja gydytojas, ir žinokite, kaip elgtis atsižvelgiant į rezultatus 
Pasiekę tikslą, pasunkinkite jį. Jei sėkmingai pasivaikščiojote 10 minučių, kitą savaitę vaikščiokite 15 minučių. Pradėkite nuo mažų žingsnelių, ir eisite teisinga linkme. 
 

 

Šaltiniai:
Williams R. Why goal setting doesn’t work [Internet].  Psychology Today. New York, New York. 2014 July 11 [cited 2017 Dec 12]. Available from https://www.psychologytoday.com/blog/wired-success/201407/why-goal-setting-doesnt-work.
Langley, S. The neuroscience of change: Why it's difficult and what makes it easier [Internet]. Langley Group. Sydney, Australia. [cited 2012 May 23]. Available from http://blog.langleygroup.com.au/neuroscience-of-change-what-makes-change-easier/

 

Dalytis

Įkelta pagal sritį: