Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Fizinė veikla „iš arčiau“

Dauguma žmonių žino, kodėl nuolatinė fizinė veikla yra tokia svarbi – ji padeda numesti svorio, sumažina cholesterolio kiekį ir kraujospūdį ar netgi pagerina insulino įsisavinimą organizme.
Bet kas faktiškai vyksta su cukraus kiekiu jūsų kraujyje, kai jūs einate pasivaikščioti ar į teniso kortą? Supratę fizinės veiklos poveikį organizmui, jūs galėsite geriau valdyti cukraus kiekį fizinės veiklos metu ir po jos. 
Fiziškai judant, jūsų organizmas degina cukrų, kad gautų energijos. Jūsų kepenys išskiria tam tikrą gliukozės kiekį, kuris padeda gaminti energiją. Jums toliau fiziškai judant vidutiniu tempu, jūsų raumenys degina šią gliukozę, kuri turėtų sumažinti cukraus kiekį, jums baigus fizinę veiklą. 
Tačiau kartais tai sukelia atvirkštinį poveikį. Kadangi kepenys išskiria papildomą gliukozę, kad suteiktų energijos jūsų veiklai, kai jūsų sistemoje nepakanka insulino, faktiškai po fizinės veiklos jumyse gali būti didelis cukraus kiekis. 
Kokiu būdu galite įsitikinti, kad turite pakankamai energijos ir cukraus kiekis išlieka diapazono ribose? 
Pradžioje galite patikrinti prieš, per ir po fizinės veiklos. Taip aiškiai žinosite, kaip jūsų organizmas faktiškai reaguoja į tam tikrą fizinę veiklą ir pasirinktą intensyvumą. Tada, kadangi jūsų cukraus kiekis gali kristi kelias valandas po fizinės veiklos, atidžiai stebėkite žemo cukraus kiekio požymius. 
Be to, jūsų gydytojas gali pasiūlyti būdų, kaip suvaldyti cukraus kiekį fizinės veiklos metu. Tai gali būti: 

Suvalgyti užkandį prieš pradedant fizinę veiklą, jei jūsų cukraus kiekis yra mažesnis nei 5,6 mmol/L;
Fizinės veiklos metu ir po jos po ranka turėti angliavandenių;
Gerti pakankamai vandens – dehidratacija taip pat gali turėti įtakos cukraus kiekiui;
Vengti fizinės veiklos, jei cukraus kiekis didelis ir kraujyje yra ketonų.
 

Su gydytoju pasitarkite, kaip jums geriausia pradėti fizinę veiklą, o laikui bėgant toliau koreguokite savo planą. Gerėjant jūsų sveikatai, energija ir insulinas gali kisti. Mokymasis užsiimti fizine veikla, kaip ir bet kuria su diabetu susijusia veikla, yra procesas.

 

Šaltinis:
Colberg S, et al. Physical Activity/Exercise and Diabetes: A Position Statement of the American Diabetes Association. Diabetes Care [Internet]. 2016 Nov; 39(11): 2065-2079 [cited 2018 Feb 22]. Prieinama internete http://care.diabetesjournals.org/content/39/11/2065. 

 

Dalytis

Įkelta pagal sritį: