5 patarimai, kaip sergant diabetu išlaikyti gerą dvasinę būklę
Diabetas gali pakenkti jūsų psichikos sveikatai. To pakanka, kad užsivertumėte, visiškai jį neigtumėte arba jaustumėtės sukrėsti. Ypač vos sužinoję diagnozę. Ne visada lengva susitaikyti su mintimi, kad su juo reikės gyventi visą likusį gyvenimą. Diabetu sergantys žmonės su depresija ar psichikos sveikatos problemomis susiduria vidutiniškai maždaug dukart dažniau nei nesergantys diabetu.
Laimei, yra daug būdų apsaugoti psichiką nuo neigiamo diabeto poveikio ir atvirkščiai. Štai kodėl pateikiame šiuos 5 patarimus, kurie padės jums išlikti emociškai sveikiems sergant diabetu.
1. Neleiskite diabetui tapti jūsų gyvenimu!
Diabetas – tai darbas visą darbo dieną. Jis su jumis visą dieną, ir privalote jį valdyti kiek įmanoma geriau.
Nors diabetas yra didelė jūsų gyvenimo dalis, galite rasti būdų, kaip jį pritaikyti prie savo gyvenimo, o ne atvirkščiai – pritaikyti savo gyvenimą prie diabeto.
Užuot jautęsi suvaržyti, turėtumėte toliau įgyvendinti savo svajones ir siekti tikslų be apribojimų ar pasiteisinimų!
2. Nemėginkite visko kontroliuoti!
Kiekvienam būna gerų ir blogų dienų. Nedideli cukraus kiekio kraujyje svyravimai taip pat yra netgi labai normalu. Nors reguliarus gliukozės kiekio kraujyje stebėjimas yra jūsų dienotvarkės dalis, neturėtumėte dėl to pamesti galvos.
Jei pastebėję, kad nebesuvaldote minčių apie diabetą, atėjo laikas pokyčiams. Tikrai nebūtina įtemptai ir tiksliai užsirašinėti kiekvieną rodmenį.
Naudodamiesi naujomis technologijomis kai kurias savo darbotvarkės dalis, pvz., gliukozės kiekio kraujyje tikrinimą, galite perduoti programėlėms ir prijungtiesiems matuokliams.
Taip jūsų kasdienis gyvenimas taps lengvesnis ir turėsite daugiau laiko mėgstamiems dalykams.
3. Įvertinkite teigiamą poveikį!
Ilgainiui įgysite daug patirties ir sužinosite, kaip jūsų kūnas reaguoja į tam tikrą maistą, įvykius ir situacijas. Kūno signalus įvertinti ir tinkamai reaguoti bus vis lengviau.
Pripažinę medicininius ryšius tarp mitybos, veiklos ir savo kūno įgysite pasitikėjimo.
Tam, kad būtų galima susidoroti su kasdieniais iššūkiais ir gerai gyventi sergant diabetu, reikia daug disciplinos, ryžto ir gebėjimo vykdyti kelias užduotis iš karto.
Taip galite tinkamai valdyti diabetą, gyventi aktyviau ir labiau pasitikėti savimi.
4. Raskite, kas jus motyvuoja!
Esant kūno ir proto harmonijai, jausitės laimingesni. Todėl tai dar svarbiau ir motyvuoja laikytis gydymo rekomendacijų.
Tęsdami mėgstamą veiklą, galite išlaikyti gerą fizinę ir dvasinę būklę.
Raskite, kas jums teikia ypatingą džiaugsmą, ir jums bus lengviau pasiekti savo tikslus!
5. Pasidalykite savo patirtimi su kitais diabetu sergančiais žmonėmis!
Kas gali geriau suprasti jūsų problemas nei tas, kuris susiduria su panašiomis problemomis?
Bendravimas su kitais diabetu sergančiais žmonėmis gali būti informatyvus ir naudingas. Pamatyti, kaip kiti žmonės kovoja su diabetu, ir dalytis savo patirtimi yra įdomu.
Dažnai galima sužinoti naujų būdų spręsti problemą, su kuria susidūrėte. Susitikus su kitais diabetu sergančiais žmonėmis dažnai užsimezga draugystė visam gyvenimui.
Jei jums atrodo, kad diabetas turi įtakos jūsų psichikos sveikatai, nedvejodami su kuo nors tuo pasidalykite. Svarbu žinoti, kad čia esate ne vienas. Sergant diabetu draugai, šeimos nariai ir kiti žmonės yra pasiruošę jums padėti gyventi visavertį ir laimingą gyvenimą.
Be to, yra daug psichologinio konsultavimo tarnybų, ypač skirtų diabetu sergantiems žmonėms, kurias galima rasti internete arba su gydytojo pagalba.
Visa šiame straipsnyje pateikta informacija grindžiama šiais šaltiniais:
1. Bădescu, S.V., Tătaru, C., Kobylinska, L., Georgescu, E.L., Zahiu, D.M., Zăgrean, A.M., Zăgrean, L., 2016. The association between Diabetes mellitus and Depression. Journal of Medicine and Life. [Internete] Prieinamas adresu https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4863499/.
mySugr interneto svetainėje neteikiamos medicininės ar teisinės konsultacijos. mySugr tinklaraščio straipsniai nėra moksliniai straipsniai, jie skirti tik informacijai.
mySugr interneto svetainėje pateikiama medicininė ar mitybos informacija nepakeičia profesionalios medikų konsultacijos, diagnozės ar gydymo. Visais klausimais, susijusiais su sveikatos būkle, visada pasitarkite su gydytoju arba sveikatos priežiūros paslaugų teikėju.