Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Siekite tobulėjimo, o ne tobulumo

Tuojau pat išsklaidykime mitą, kad galite tobulai suvaldyti diabetą ir cukraus kiekį kraujyje. Negalite. Norint kontroliuoti diabetą ir cukraus kiekį kraujyje, reikia atlikti tiek daug veiksmų, kad nesugebėsite to padaryti absoliučiai sėkmingai kiekvieną mielą dieną.

Pavyzdžiui, nesimaitinsite nepriekaištingai visą laiką. Bus akimirkų, kai kas nors sutrukdys būti aktyviam. Taip pat kartais galite pamiršti išgerti vaistus ar pasimatuoti cukraus kiekį kraujyje.

Be to, nors žinome, kad cukraus kiekio kraujyje stebėjimas padeda nutolinti ar išvengti diabeto komplikacijų, ne visada galima tai padaryti. Mūsų kūne visą dieną vyksta daugybė medžiagų apykaitos procesų, kurie turi įtakos mūsų cukraus kiekiui kraujyje, nors daugumos jų nematome. Be to, tokie dalykai kaip liga, stresas ar neišsimiegojimas veikia cukraus kiekį kraujyje ir savijautą sergant diabetu.

Tobulumas taip pat reikalauja aukų. Gali tekti paaukoti savo dvasios ramybę. Jis gali apriboti jūsų veiksmus dėl baimės suklysti. Jei tikėsitės tobulai kontroliuoti diabetą, bet nepavyks, jausitės kaip visiškas nevykėlis. Kai kurie žmonės, siekiantys tobulumo, bet jo nepasiekiantys, visiškai nustoja rūpintis savimi.

Psichologas man pasakė: „Žmonės tiesiog nėra sutverti būti tobuli. Kalbant apie diabetą, sakau žmonėms, jog stengtųsi ir žinotų, kad jei viskas gerai, to užtenka.“

Dar vienas melas, kuriuo daug žmonių tiki, kad įmanoma suvaldyti cukraus kiekį kraujyje. Bet kaip ir tobulumas, kontrolė yra neįmanoma. Per daug veiksnių turi įtakos cukraus kiekiui kraujyje. Turbūt esate girdėję apie „x“ faktorių. Tai yra tada, kai dvi dienas iš eilės darote lygiai tą patį, valgote tuos pačius maisto produktus ir tiek pat mankštinatės, bet cukraus kiekio kraujyje rodikliai skiriasi. Kontrolės idėja paremta mechanistiniu požiūriu. Daroma prielaida „jei darysi taip, bus taip“. Tai galioja mašinoms, bet ne žmogaus kūnui.

Turbūt dabar manote, kad nežinant, kaip tobulai suvaldyti ar kontroliuoti diabetą, gali dingti motyvacija, bet iš tiesų tai gera naujiena. Ji išvaduoja jus nuo bergždžių pastangų ir savęs kaltinimo, kai atrodo, kad viską darote teisingai, bet gaunami netikėti rezultatai.

Taigi, suprasdami, kad tobulumas ir kontrolė nėra tikslas, ko turėtumėte siekti? Tobulėjimo. Tai tikslas, kurį verta ir įmanoma pasiekti. Galite stengtis rytoj būti šiek tiek geresnis negu šiandien.

Štai keli dalykai, kurie padės jums tai padaryti:

  1. Pasitarkite su savo gydytoju, kokios turėtų būti siektinos cukraus kiekio kraujyje ribos ir kaip geriausiai to pasiekti. Turėsite stebėti, kaip cukraus kiekis kraujyje kinta nuo skirtingų maisto produktų ir veiklų, ir ką daryti, kad cukraus kiekis kraujyje neviršytų ribų
  2. Atleiskite sau, kai sunkiai sekasi kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje ar diabetą. Diabetas yra visam gyvenimui, o jūs bėgate maratoną, ne sprintą. Atleidimas yra galinga gydomoji jėga, padėsianti jums suvaldyti diabetą daugeliui metų į priekį.
  3. Tegul diabetas būna atsietas nuo pasmerkimo. Neimkite kitų pasmerkimo giliai į širdį ir nesmerkite savęs. Kritika gali susilpninti jūsų ryžtą atlikti kasdienes užduotis. Geriau darykite viską, ką galite, ir vertinkite tai, ką darote siekdami suvaldyti diabetą.

Galiausiai, nepamirškite, kad diabetas negali užgožti jūsų gyvenimo. Jūs nesate diabetas. Darykite tai, kas teikia džiaugsmo, leiskite laiką su artimaisiais, užsiimkite pomėgiu, gyvenkite pilnavertį gyvenimą.

Gerai, o ne tobulai, suvaldyti diabetą yra tinkamas tikslas. Jausitės labiau patenkinti savimi ir viskuo, ką darote, o tai padės jums labiau stengtis. Priimkite savo tobulumą todėl, kad esate tiesiog nuostabus žmogus.

Dalytis

Įkelta pagal sritį: