Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Žvilgsnis į mankštą iš arti

 

 
Dauguma žmonių žino, kodėl reguliari mankšta tokia svarbi: ji padeda mesti svorį, mažina cholesterolio kiekį bei kraujospūdį ir netgi padeda jūsų organizmui panaudoti insuliną.
 
Bet kas iš tikrųjų nutinka cukraus kiekiui kraujyje, kai imate bėgioti ar žaisti tenisą? Jei suprasite mankštos poveikį savo kūnui, galėsite geriau kontroliuoti cukraus kiekį mankštos metu ir po jos. 
 
Kai mankštinatės, jūsų kūnas gauna energijos degindamas cukrų. Jūsų kepenys išskiria dalį sukauptos gliukozės, kad turėtumėte daugiau degalų.  Jei tęsite vidutinio intensyvumo mankštą, raumenys sudegins šią gliukozę, todėl po mankštos cukraus kiekis gali sumažėti. 
 
Tačiau kartais nutinka atvirkščiai. Kadangi kepenys išskiria papildomos gliukozės, kad turėtumėte energijos savo veiklai, jei jūsų organizme nėra pakankamai insulino, po mankštos cukraus kiekis gali būti padidėjęs. 
 
Kaip įsitikinti, kad turite pakankamai energijos,  išlaikyti normalų cukraus kiekį kraujyje? 
 
Galite pradėti tikrintis cukraus kiekį kraujyje prieš mankštą, jos metu ir po mankštos. Taip susidarysite aiškų vaizdą, kaip jūsų kūnas iš tikrųjų reaguoja į pasirinktą mankštos tipą ir intensyvumo lygį. 
 
Kadangi jūsų cukraus kiekis kraujyje keletą valandų po mankštos gali kristi, stebėkite, ar nėra ženklų, rodančių, kad cukraus kiekis kraujyje sumažėjęs. 
 
Be to, gydytojas gali rekomenduoti būdų, kaip reguliuoti cukraus kiekį kraujyje mankštos metu. Tai gali būti: 
 
  • Užkandis prieš mankštą, jei cukraus kiekis yra mažesnis kaip 5,6 mmol/L
  • Angliavandenių turėjimas po ranka mankštos metu ir po jos
  • Pakankamas vandens suvartojimas – dehidratacija taip pat gali turėti įtakos cukraus kiekiui kraujyje
  • Venkite mankštos, jei jūsų cukraus kiekis kraujyje didelis ir yra ketonų
Pasitarkite su gydytoju, nuo ko jums geriausia pradėti, tada laikui bėgant savo planą tobulinkite. Kai sustiprėsite, jūsų energijos ir insulino lygis gali pasikeisti. Mokymasis mankštintis, kaip ir visa kita, kas susiję su diabetu, yra procesas.

 

Šaltinis:
Colberg S, et al. Physical Activity/Exercise and Diabetes: A Position Statement of the American Diabetes Association. [Fizinis aktyvumas arba mankšta ir diabetas: Amerikos diabeto asociacijos pozicija.] Diabetes Care [Internete]. 2016 Nov; 39(11): 2065-2079 [Cituota 2018 m. vasario 22 d.]. Prieinama adresu http://care.diabetesjournals.org/content/39/11/2065

 

Dalytis

Įkelta pagal sritį: