Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Kelionių planavimas sergant diabetu

Sergant diabetu, prieš vykstant nusipelnytų atostogų reikia viską kruopščiai suplanuoti. Dienotvarkės pasikeitimas gali sutrikdyti jūsų ar jūsų vaiko gliukozės kiekį kraujyje, todėl turite būti pasiruošę viskam. Visgi nesijaudinkite! Esame tam, kad jūsų rūpesčius šiek tiek palengvintume. Štai viskas, ko reikės keliaujant automobiliu, lėktuvu, laivu ar traukiniu.

1. Prieš išvykdami apsilankykite pas gydytoją

Jei kelionė truks ilgiau kaip dieną ar dvi, likus kelioms savaitėms iki jos apsilankykite pas gydytoją. Informuokite jį apie savo kelionės planus ir pasiteiraukite, ar jis turi kokių nors nuogąstavimų ar rekomendacijų.

Pasirūpinkite tinkamais skiepais ir papildomais vaistų receptais.

Paprašykite pažymos, kurioje paaiškinama, kad sergate diabetu ir koks gydymas yra taikomas. Tokia pažyma gali praversti saugumo kontrolės punktuose, vaistinėse ar kitose sveikatos priežiūros įstaigose, kuriose gali tekti apsilankyti.

2. Atlikite namų darbus

Iš anksto paskambinkite oro linijoms, geležinkelių įmonei ar kruiziniam laivui ir paklauskite, ar jie teikia specialų maitinimą diabetu sergantiems žmonėms. Tikriausiai, kad taip! Tuomet jei norite užsisakykite iš karto.

Keliaujate į užsienį? Pravartu išmokti (ar bent užsirašyti) kelias naudingas frazes, pavyzdžiui, „Sergu diabetu" ar „Kur yra ligoninė?", vietos kalba. Tarptautinė medicininės pagalbos keliaujantiems asociacija (IAMAT) http://www.iamat.org/doctors_clinics.cfm pateikia angliškai kalbančių gydytojų ir klinikų daugiau kaip iš 100 šalių ir 350 miestų sąrašą.

3. Kruopščiai susidėkite daiktus

Pasiimkite papildomos įrangos ir vaistų. Kuriam laikui išvykstate? Įsidėkite atsargų dar vienai savaitei ir būsite pasiruošę viskam.

Jei keliaujate lėktuvu ar traukiniu, viskas turi būti rankiniame bagaže. Visi (visi visi) jūsų vaistai, švirkštai, matuokliai, tyrimų juostelės, pompos - viskas, ko jums reikia - turi būti su jumis. Tai ne tik patogu, bet ir saugiau, nes krovinių skyriuje nereguliuojama temperatūra.

Pasidarykite sąrašus: jūsų gydytojo kontaktinių duomenų, visų vaistų, kuriuos geriate, ir nurodymų, ko reikia nelaimės atveju.

Jau tikriausiai pripratote nešiotis užkandžius, sultis ir gliukozės tabletes. Tik nepamirškite įsidėti jų daugiau.

Kad nekiltų problemų prie saugumo kontrolės punktų, jei galite, savo diabeto tikrinimo reikmenų, įrangos ir vaistų neišimkite iš gamintojo pakuotės su aiškiai matomomis vartojimo etiketėmis.

Greičiausiai vaikščiosite daugiau nei įprastai, todėl įsidėkite papildomą batų porą ir kojinių savo pavargusioms kojoms.

4. Kelionėje

WebMD interneto svetainėje pateikiama gerų patarimų, kaip leistis insuliną lėktuve. Sužinokite, kaip atsižvelgti į slėgį lėktuvo viduje ir kodėl kertant laiko zonas insulino gali reikėti šiek tiek daugiau ar mažiau.

Keliaudami per ilgai neužsisėdėkite. Jei galite, kas valandą kelioms minutėms atsistokite, prasimankštinkite ar pasivaikščiokite.

Gliukozės kiekį kraujyje tikrinkitės dažniau nei įprastai. Greičiausiai daugiau vaikštote (puiku!) ir ragaujate naujų valgių (nuostabu!), tačiau šie įprastos rutinos pokyčiai gali turėti įtakos jūsų cukraus kiekiui kraujyje.

Kalbant apie didesnį fizinį aktyvumą, pasirūpinkite savo pėdomis. Dažnai keiskite batus, kad nebūtų nuospaudų. Net jei smėlis tarp pirštų gali suteikti daug džiaugsmo, turbūt geriausia paplūdimyje ar baseine avėti apsauginius batus. Geriau apsidrausti nei paskui gailėtis.

Nepamirškite: visada turėkite savo sveikatos kortelę, kurioje pateikta informacija apie diabeto tipą, kuriuo sergate.

Svarbiausia - puikiai praleiskite laiką!

Dalytis

Įkelta pagal sritį: