Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

5 patarimai dėl maisto keliaujant užsienyje

Tyrinėti naują virtuvę – viena geriausių patirčių keliaujant užsienyje. Tačiau jei keliaujate su diabetu, valgant daug nežinomo maisto cukraus kiekio kraujyje valdymas gali tapti iššūkiu. Vis dėlto, jį įveikti padeda tinkamas pasiruošimas. Štai keli svarbūs patarimai, kuriuos reikia prisiminti mėgaujantis maistu užsienio šalyse.

 

1 patarimas. Surinkite informaciją

Skirkite šiek tiek laiko tyrinėti šalies vietos virtuvei, ypač jei nesate su ja susipažinę.

Sužinokite, kokios sudedamosios dalys dažniausiai naudojamos populiariausiuose jos patiekaluose. Galbūt netgi verta pasitarti su dietologu, gydytoju ar diabeto edukatoriumi ir gauti patarimų apie geriausius maisto produktus, kuriuos galima rinktis šalyje, kurioje lankotės. Be to, jie gės padėti nustatyti, kokių įprastinių diabeto procedūrų pakeitimų reikia keliaujant į užsienį.

 

2 patarimas. Nepamirškite vietos papročių

Atminkite, kad kitose šalyse ne tik patiekiami kitokie maisto produktai, bet ir nusistovėję kitokie valgymo laiko papročiai.

Geras pavyzdys yra Ispanija. Paprastai ispanai vakarieniauja vėlai, apie 21–22 val. Diabetu sergantiems žmonėms gali būti sunku nuo pietų nevalgius sulaukti vėlyvos vakarienės.

Atsižvelgę į tokius papročius, po ranka turėsite užkandžių, kurie padės išlaikyti stabilų cukrų kraujyje tarp valgių.

 

3 patarimas. Išbandykite porcijų dydžius namie

Net ir susipažinus su vietos maisto produktais sunku žinoti, kiek jų yra vienoje porcijoje.

Ypač svarbu žinoti porcijų dydį, jei vykstate į šalį, kurioje vartojama daug angliavandenių, pvz., ryžių ar makaronų.

Prieš kelionę namuose skirkite šiek tiek laiko porcijų dydžiui įvertinti. Šiek tiek pasipraktikavę galėsite tiksliau iš akies įvertinti porciją. Taip lengviau nustatyti, kiek angliavandenių suvartojate valgydami užsienyje.

Jei mokate nustatyti porcijos dydį palyginę ją su įprastais kelionėje turimais daiktais, pvz., išmaniuoju telefonu, lengviau įvertinti porcijos dydį keliaujant.

 

4 patarimas. Nebijokite klausti

Užsienyje valgydami naujus maisto produktus, nedarykite prielaidų apie sudedamąsias dalis. Nepažįstamuose patiekaluose gali būti prieskonių ar padažų, kuriuose yra daug riebalų ar cukraus, tačiau to akivaizdžiai nematyti.

Geriausia, ką galite padaryti – užduoti klausimų. Žinoma, tai sunku, jei nekalbate vietos kalba. Todėl gali būti naudinga prieš kelionę išmokti kelis su maistu susijusius žodžius ir posakius. Štai keli naudingi pavyzdžiai: „prašyčiau be padažo“, „prašau be cukraus“ ir „daugiau daržovių“.

Kitas variantas – informuoti restorano darbuotojus, kad sergate diabetu. Jei sugebėsite tai pasakyti, geras padavėjas galės jums padėti meniu rasti sveikesnius pasirinkimus.

 

5 patarimas. Pilnos lėkštės metodas

Kur bekeliautumėte, maistui rinktis galite naudoti puikų pilnos lėkštės metodą. Pradėkite nuo savo lėkštės ir įsitikinkite, kad ji pilna daržovių – šviežių ar virtų. Tačiau venkite daržovių su pridėtiniu cukrumi ar keptų gruzdintuvėje. Kitą savo lėkštės dalį skirkite baltymams, o likusią mažą dalį – maisto produktams, kuriuose daug angliavandenių, pvz., duonai, ryžiams ar makaronams. Lėkštės metodas padės lengviau kontroliuoti kalorijas ir angliavandenius, tačiau vis tiek turėsite galimybę paragauti šiek tiek puikių siūlomų patiekalų.

Dalytis

Įkelta pagal sritį: