Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Palaikymas sergant diabetu. 5 puikios temos, kuriomis verta pasidalyti

Diabetas veikia jūsų gyvenimą visą parą septynias dienas per savaitę. Tai reiškia, kad nuolat priimate sprendimus, kaip jį valdyti.

Bendradarbiavimas su diabeto priežiūros specialistais padeda įveikti šį iššūkį. Tačiau svarbu užmegzti ryšį ir su kitais diabetu sergančiais žmonėmis. Iš tiesų, tyrimai rodo, kad gaunant ta pačia liga sergančių žmonių palaikymą gerėja cukraus kiekio kraujyje rodikliai ir gyvenimo kokybė.

Radus tinkamą palaikymą (nesvarbu, ar tai būtų diabeto palaikymo grupė, ar bendravimas su diabeto bičiuliu), parama bus nuolat prieinama. Nesate tikri, apie ką kalbėti savo grupėje ar su bičiuliu? Štai kelios puikios temos, kurios padės pradėti dalytis… ir mokytis iš kitų.

 

1. Diabeto sėkmės ir nesėkmės

Valdant diabetą patiriama ir sėkmių, ir nesėkmių. Kartais atrodo, kad išlaikyti cukraus kiekį kraujyje siektinose ribose gana lengva. Kitais atvejais, kad ir ką bedarytumėte, bandyti pasiekti tam tikrą cukraus kiekį kraujyje atrodo sunkiau.

Sąžiningas diabeto sėkmių ir nesėkmių aptarimas padeda susitvarkyti su kaltės jausmu. Dalijantis istorijomis apie sunkumus ir atsparumą kiti lengviau išgyvena sunkų laiką. Sąžiningai diskutuojant apie gerų ir blogų dienų valdymą dingsta jausmas, kad esate vienintelis, kuriam būna gerų ir sunkesnių laikų.

 

2. Diabetas ir emocijos

Nesunku pamiršti, kad gyvenimas sergant diabetu paveikia ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Nesvarbu, ar jums diabetas diagnozuotas naujai, ar ilgai juo sirgote, jums reikalinga parama dėl jaučiamų emocijų.

Daugelis diabetu sergančių žmonių patiria stresą, depresiją arba pradeda jaustis perdegę dėl nuolatinio diabeto valdymo. Kaltė, nerimas, nusivylimas ir liūdesys taip pat yra normalios emocijos. Galbūt netgi jaučiate baimę, kad cukraus kiekis kraujyje bus per mažas arba per didelis.

Dažnai padeda dalijimasis šiomis emocijomis. Daugelį žmonių išlaisvina galimybė atskleisti šias emocijas kitiems suprantantiems žmonėms.

 

3. Dalijimasis laimėjimais

Kiekvienas diabetu sergantis žmogus yra skirtingas. Tačiau dalijantis diabeto valdymo laimėjimais kitiems diabetu sergantiems žmonėms kyla idėjų, kurias jie gali išbandyti ir, dar svarbiau, jie įgyja vilties.

Pamėginkite pasidalyti bet kokiais teigiamais dalykais, kurie jums įvyko sergant diabetu. Tai gali būti nauja diabeto valdymo strategija, duodanti gerų rezultatų, arba jums padėjęs geras sveikatos priežiūros specialistų kolektyvo narys.

Savo kelionėje dalydamiesi laimėjimais primenate kitiems, kad jiems taip pat bus malonu laimėti.

 

4. Diabeto valdymo patarimai

Kalbant apie dalijimąsi laimėjimais, diabeto valdymo patarimai yra puikus būdas šviesti ir įkvėpti ta pačia liga sergančius žmones. Tai gali būti:

  • patarimai, kaip sergant diabetu keliauti,
  • maisto planavimo idėjos arba mažai angliavandenių turinčių patiekalų receptai,
  • mėgstama poilsio veikla ir pomėgiai, padedantys sumažinti stresą,
  • patarimai, kaip susidoroti su socialiniais ir emociniais iššūkiais,
  • idėjos, kaip apie diabeto diagnozę kalbėtis su šeimos nariais.

 

5. Kaip įveikti izoliaciją

Kita tema, kuria galima dalytis paramos grupėse arba aptarti su diabeto bičiuliu, yra kaip įveikti izoliaciją.

Valdant diabetą nesunku pasijusti izoliuotu. Prie izoliacijos gali prisidėti ir susirūpinimas dėl cukraus kiekio kraujyje tikrinimo, insulino vartojimo ne namuose ar klausimų apie savo būklę vengimas.

 

Tyrimų duomenimis vienatvės jausmas siejamas su padidėjusia rizika sveikatai, ir izoliacija diabetą gali tik pasunkinti. Labai svarbu rasti būdų izoliacijai įveikti.

 

Dalijantis vienišumo jausmu šios emocijos atsiskleidžia. Be to, svarbu aptarti idėjas, kaip įveikti izoliaciją. Priklausyti paramos grupei arba turėti diabeto bičiulį yra svarbus žingsnis. Kiti dalykai, kuriais galbūt norėsite pasidalinti, yra tai, kaip mankšta padeda užmegzti ryšį su kitais, arba patarimai, kaip bendrauti su savo šeima ir draugais.

Dalytis

Įkelta pagal sritį: