Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Diabetui palankus Helovinas: ar tai įmanoma? 

 

 
Helovinas. Spalio 31-oji. Visų Šventųjų dienos išvakarės. Kaip bepavadinsite, spalio 31-ąją bet kokio amžiaus vaikai sieja su šmėklomis, goblinais, šiurpuliukais ir saldainiais. Suaugusieji taip pat. Sergant cukriniu diabetu Helovinas gali apkarsti žmonėms, mėgstantiems šią šventę.
 
O kaip galima jos nemėgti? Galite apsivilkti kostiumą, papuošti namus ir paruošti skanių patiekalų, kuriais vaišinsite draugus, šeimos narius ar persirengėlius. Sergant cukriniu diabetu Helovinas gali vilioti daugybe pagundų, todėl lengva atitrūkti nuo sveikos mitybos plano, į kurį įdėjote tiek daug pastangų.
 
Taip neturėtų būti. Ypač jei pagalvosite apie sveikas alternatyvas, kurios padeda išvengti cukraus šuolių kraujyje. Pasidalinsime su jumis keletu atradimų, kurie padėjo mums išlikti ištikimiems Helovino dvasiai, nepuolant ryti cukraus nesveikais kiekiais.
 
Mėgaukitės protingai
Svarbu dėmesį sutelkti į tai, kas GALIMA, o ne tai, ko NEGALIMA. Cukrinio diabeto diagnozė nereiškia, kad jūsų gyvenime daugiau niekada negali būti cukraus. Taip, jūsų kūnas negali sveikai apdoroti didelių jo kiekių, todėl jums reikia kontroliuoti, kiek saldainių suvalgysite. Tai ypač aktualu tokiu metu, kaip Helovinas, kai gausu saldžių skanėstų.
 
Galima nusistatyti sau taisyklę, kad pirmiausia reikia valgyti sveiką maistą. Jei pirmiausia pasistengsite pasisotinti sveiku maistu – sočiu, turinčiu mažai angliavandenių, iš nerafinuotų produktų – mažiau tikėtina, kad padauginsite saldumynų.
 
Skanėstus rinkitės protingai. Galbūt to nežinote, tačiau dauguma saldainių gamintojų siūlo „juokingo dydžio“ ar sumažintas versijas. Šiuose skanėstuose yra mažiau cukraus nei didesnėse jų versijose, todėl galima jais mėgautis be kaltės ar nesveikų cukraus šuolių kraujyje.
 
Nors dydis svarbu, mažinant į jūsų organizmą patenkančio cukraus kiekį, tai nėra vienintelis kriterijus. Kai kurie saldainiai turi mažiau cukraus nei kiti. Juodasis šokoladas, pavyzdžiui, yra sveikesnis pasirinkimas nei pieniškas ar baltasis šokoladas.
 
Kurį laiką negavę saldumynų, atrandame, kad becukrės saldainių versijos, pavyzdžiui, žemės riešutų sviesto puodeliai, yra skanūs užkandžiai, patenkinantys mūsų cukraus poreikį. Tik nepamirškite jais mėgautis saikingai, kitaip gali sutrikti virškinimas.
 
Pasirinkite vaisių vietoje saldumyno
Su vaisiais gaunate sveikesnio cukraus, žinoma, mėgaujantis saikingai. Uogos – vienas geriausių pasirinkimų, jei norite išvengti cukraus šuolių kraujyje. Obuolys gali būti puikus užkandis, kuris yra gana sezoniškas ir tinkamas Helovinui. Kažkada obuolių „žvejojimas“ šiuo metų laiku buvo plačiai paplitęs užsiėmimas.
 
Taip pat galite pagaminti įvairių užkandžių ir patiekalų, kurių pagrindinė sudedamoji dalis – moliūgai. Arba pagaminkite daugybę kitų smagių ir sveikų Helovino vaišių.
 
Be to, nepamirškite pasilikti sėklų iš skaptuojamo moliūgo ir jas pasikepinti. Iš jų išeina skanus užkandis, kuris patenkina sūraus maisto poreikį, be to, jos labai naudingos sveikatai
 
Dėmesį sutelkite į šventinius renginius, o ne į maistą
Per Heloviną galima mėgautis daugybe įdomių užsiėmimų be maisto. Įskaitant tokias linksmybes kaip:
 
  • Pasivažinėjimas šieno vežimu
  • Namai, kuriuose vaidenasi
  • Siaubo istorijos
  • Kukurūzų labirintai
  • Lobio medžioklė
Sutelkite visą dėmesį į šiuos užsiėmimus ir neturėsite nei laiko, nei energijos jausti, kad ko nors trūksta. Jei jūsų aplinkoje šios veiklos nevykdomos, pagalvokite apie galimybę surengti savo Helovino šventę, kurios meniu planuosite jūs.
 
Jūsų Helovino meniu gali sudaryti „baisiai“ skanūs vieno kąsnio užkandžiai ir ne tokie saldūs skanėstai, kurie šią naktį atspindės Helovino temą.
 
Nepamirškite judėti
Endokrinologų interneto svetainėje rekomenduojama mankšta kaip svarbi priemonė cukraus kiekiui kraujyje kontroliuoti ir būtina bet kokio diabeto gydymo plano dalis. Jei aktyviai judėsite visą naktį, galite pastebėti, kad cukraus kiekis kraujyje išlieka gana stabilus, net jei vis pasilepinate nedideliu skanėstu. Svetainėje rašoma, kad mankšta padeda insulinui veikti efektyviau. Net žmonėms, kurie yra atsparūs insulinui.
 
Ko gero, vienas iš svarbiausių dalykų, kurį reikia atsiminti per Heloviną, yra tai, kad esate ne vieni. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, 2014 m. visame pasaulyje buvo 422 milijonai žmonių, sergančių cukriniu diabetu. Diabeto valdymas dažnai yra daugiapakopis procesas, kuris apima:
 
  • Sveiko mitybos plano laikymąsi.
  • Tinkamų vaistų vartojimą.
  • Reguliarų cukraus kiekio kraujyje stebėjimą.
  • Saikingą fizinį aktyvumą kasdien.
  • Reguliarų tikrinimąsi, ar nėra komplikacijų požymių.
Jei patiriate sunkumų, susijusių su jums diagnozuotu diabetu ar gydymo planu, pasitarkite su gydytoju. Gydytojas gali rekomenduoti šaltinių, padėsiančių jums kontroliuoti savo ligą ir gydymą, kad rezultatai būtų kuo geresni. Ypač tokiu metu, kai kyla daug pagundų, pavyzdžiui, per Heloviną.
 

Dalytis

Įkelta pagal sritį: