Dešimt klaidų, kurias daro kiekvienas
Niekas nėra tobulas. Todėl jei darote vieną iš toliau nurodytų klaidų, atleiskite sau ir judėkite pirmyn.
1. Nevalgote pusryčių
Po 8 valandų miego gliukozės kiekis kraujyje dažniausiai yra didesnis, nei turėtų būti. Alkanas kūnas pradeda kaupti riebalus. Diabetu sergantiems žmonėms tai nėra gerai, jei jie nori kontroliuoti gliukozės kiekį kraujyje ar numesti svorio. Jūsų tėvai buvo teisūs - pusryčiai tebėra svarbiausias dienos valgis.
Jei iš pat ryto turite kur nors lėkti,pagriebkite ką nors. Bet koks vaisius ar migdolai yra geriau nei nieko.
2. Ieškote per greito sprendimo
Svaigulys, drebulys ir prakaitavimas - mažas cukraus kiekis kraujyje, tikrai nieko linksma. Kyla pagunda išgerti limonado, leisiančio greitai pasijusti geriau. Tačiau nėra greito būdo pasveikti. Geriau gydytis palaipsniui Kyla pagunda išgerti limonado, leisiančio greitai pasijusti geriau. Tačiau nėra greito būdo pasveikti. Geriau gydytis palaipsniui http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/patientinstructions/000085.htm ir kantriai laukti, kol gliukozės kiekis kraujyje vėl taps normalus.
3. Spėjate angliavandenių kiekį
Galite manyti, kad esate angliavandenių skaičiavimo ekspertas. Galbūt ir esate. Puiku, kad turite pakankamai žinių teisingam spėjimui, tačiau geriau (ir saugiau) tiesiog pasižiūrėti į etiketę ir pasverti savo porcijas.
4. Neužduodate klausimų
Ar kažkur jau tai girdėjote? Apsilankymas pas gydytoją eina į pabaigą. Turite klausimą, bet, atrodo, gydytojas skuba, todėl Jūs nusišypsote ir leidžiate jam tęsti savo įtemptą dieną. Jeigu manote, kad Jūsų klausimas yra svarbus, geriausia jį užduoti. Visgi jeigu nedrįstate (arba pamiršote), visada galite paskambinti į gydytojo kabinetą.
5. Nekontroliuojate porcijų
Valgote sveikesnį maistą, ir tai puiku! Tačiau tai, kad valgote sveikiau, nereiškia, kad galite valgyti tiek, kiek norite. Porcijų dydis tebėra svarbus.
http://www.diabeticlivingonline.com/diet/tips/overcome-six-diet-mistakes/page/2/0
6. Neplaunate rankų prieš tyrimą
Tarkime, prieš tikrindami gliukozės kiekį kraujyje nulupote apelsiną. Ant jūsų pirštų esantys vaisiaus likučiai gali lemti neįprastai aukštus rezultatus. Tam, kad Jūsų rezultatai būtų kuo tikslesni, tereikia šiek tiek muilo ir vandens.
http://www.diabetesselfmanagement.com/Blog/Diane-Fennell/an-important-step-for-accurate-glucose-readings/
7. Apdovanojate save maistu
Jūs daug sportuojate, todėl logiška, kad norite apdovanoti save už visą triūsą. Retkarčiais? Žinoma. Kaskart grįžus iš sporto salės? Geriau ne.
8. Siekiate tobulybės
Niekas nėra tobulas. Turtingiausias, sveikiausias, gražiausias žmogus Žemėje? Ne, ir jis nėra tobulas. Jeigu graušitės dėl kiekvienos klaidelės, prarasite ryžtą ir sulėtinsite savo pažangą. Spėkite, kas nutiks po to? Jūs pradėsite daryti daugiau klaidų. Taigi nesijaudinkite dėl mažmožių ir greitai suprasite, kad Jums puikiai sekasi!
9. Nekeičiate pompos vietos
Aptingsta visi. Paprastai geriausia keisti pompos vietą kas 2-3 dienas. Pasaulis nesugrius, jei tą pačią vietą naudosite ketvirtą dieną iš eilės, tačiau gali kilti komplikacijų
Pavyzdžiui, sudirgintos vietos gali sunkiau pasisavinti insuliną.
10. Išeinate iš namų be priemonių, reikalingų pompos vietai pakeisti
Jei ketinate aktyviai leisti dieną, tikrai nenorėsite bėgti namo dėl išnirusios kaniulės. Pasiimkite savo rinkinį, ir linksmybių nereikės nutraukti.