Intymumas ir diabetas. Ar atjungti pompą?
Tobulame pasaulyje dar gerokai iš anksto žinotumėte, kad laukia intymi akimirka. Galėtumėte pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje, užkąsti, išvalyti dantis, ant naktinio staliuko pasidėti stiklinę sulčių, atjungti pompą ir…
Minutėlę. Tai nebūtų tobula.
Nors cukrinis diabetas ir spontaniškumas ne visuomet „puiki pora“, kartais tiesiog reikia plaukti pasroviui. O tai reiškia elgtis taip, kaip jums patogiausia. Taigi, pirmiausia paklauskite savęs, kiek patogiai jaučiatės su visa ta našta, įskaitant insulino pompą.
Jei prisijungę pompą, jaudinatės dėl jos arba manote, kad jūsų partneris gali jaustis nejaukiai, imkite ir atjunkite ją. Galbūt kada nors norėsite atvirai pasikalbėti apie pompą, bet dabar gali būti netinkamas laikas.
Net jei nei vienam iš jūsų pompa netrukdo, kai kurie žmonės ją atjungia grynai techniniais sumetimais. Kas nori nerimauti dėl ne vietoje styrančių laidų? Be to, kaip ir bet kurios kitos veiklos metu, mėgaujantis romantiškomis akimirkomis jums gali neprireikti bazinio insulino lygio.
Galite saugiai atjungti pompą kokiai valandai. Tik nepamirškite vėl jos prijungti ir pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje, kai aistra atvės (gal vertėtų nusistatyti priminimą žadintuvu).
Geriau pagalvojus, pauzė insulino pompai atjungti nesugadins nuotaikos labiau negu bloga muzika, alkanas (ar smalsus) augintinis ar skambantis telefonas. Taigi, gerai praleiskite laiką.
Šaltinis:
Kaip veikia insulino pompos? Amerikos diabeto asociacija [Internetas]. 2015 m. kovo 9 d. [Žiūrėta 2018 m. sausio 8 d.]. Arlingtonas, Virdžinijos valstija. Galite peržiūrėti www.diabetes.org/living-with-diabetes/treatment-and-care/medication/insulin/how-do-insulin-pumps-work.html