Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Ką daryti ir ko nedaryti diabeto bendruomenėje

 

Daugelis diabetu sergančių žmonių sutiks, kad buvimas diabeto bendruomenės dalimi jiems labai padeda mėginant prisijaukinti diabeto monstrą. Diabetu sergančių bičiulių dėka galite jaustis palaikomi ir mylimi, jie gali suteikti jums žinių ir atsakyti į su diabetu susijusius klausimus.

Vis dėlto, svarbiausia yra bendravimas. Labai svarbu žinoti, kaip bendrauti tarpusavyje, ypač kalbant apie diabetą. Gyvenant su diabetu, ir su kūnu, ir su protu vyksta daug dalykų. Jei kurią nors dieną cukraus kiekis kraujyje beprotiškai pakyla, galite jaustis nusivylę, nuliūdę ir galbūt šiek tiek jautrūs.

Jums sergant diabetu, supratingi turi stengtis būti ne tik aplinkiniai, bet ir kiti sergantieji diabetu. Nors kitas asmuo serga diabetu, tai nebūtinai reiškia, kad jis gyvena taip pat, kaip ir jūs, ir tai visiškai normalu! Jūs ir jūsų diabetas esate unikalūs, ir tai, kas jums tinka, netiks kitam, ir atvirkščiai.

Kad išvengtume neigiamos nuomonės, sumišimo ir gėdos diabeto bendruomenėje, sudarėme šį labai patogų sąrašą, ką daryti ir ko nedaryti, kad jūs ir jūsų diabetu sergantys bičiuliai ir toliau saugotumėte vienas kitą ir išlaikytumėte visiems saugią erdvę.

Ką daryti

●      Palaikykite kitus. Jei kuriam nors iš diabetu sergančių bičiulių šiuo metu sunkus etapas, įsitikinkite, jog jis žino, kad gali jumis pasikliauti! Net paprasčiausias išklausymas gali būti labai vertinga parama. Jei jis nori piktai paburnoti apie savo diabetą, išsiverkti, o gal net pasidžiaugti nuostabiu laimėjimu, įsitikinkite, kad jis žino, kad visada būsite šalia.

●      Dalykitės. Ką tik išmokote nuostabių naujų mankštos pratimų, kuriuos galite įtraukti į savo diabeto valdymą? Atradote naują mėgstamiausią užkandį, kurį skanaujate hipoglikemijos atveju? Papasakokite apie tai diabetu sergantiems bičiuliams! Taip galite juos pralinksminti.

●      Bendraukite. Kuo daugiau kalbėsite apie savo diabetą, tuo lengviau jums bus savo patirtimi įkvėpti kitus. Pasidalykite tuo, kuo norite, ir parodykite gyvenimo su diabetu realybę.

●      Būkite sąžiningi. O taip, mes žinome, kad internete visi nori parodyti savo tobulą „instagraminį“ gyvenimą. Tačiau raktas į santykius yra tikrumas. Nebijokite pasidalyti savo kelionės pakilimais ir nuosmukiais – užtikriname, kad taip kam nors padėsite.

●      Įtraukite kitus. Neatsižvelgiant į tai, ar žmogus serga diabetu daugiau nei dešimt metų, dvejus metus ar tik kelias savaites, visi jo išgyvenimai yra tikri. Neteiskite kitų pagal savo patirtį. Diabeto bendruomenė turi būti visiems saugi erdvė.

Ko nedaryti

●      Neteiskite. Diabetu sergantis bičiulis skundžiasi, kad nuo picos jo cukraus kiekis kraujyje šokteli, nors jūs ją valgydami jaučiatės gerai? Neteiskite. Nėra dviejų vienodų kūnų, ir ypač dviejų vienodų kūnų su diabetu. Nesmerkite kitų pagal jų duomenis apie diabetą ar pasirinkimus. Leiskite žmonėms bendruomenėje jaustis patogiai ir nebijoti, kad jie bus teisiami.

●      Nemanykite, kad tik jūsų būdas yra teisingas. Kaip minėta, tai, kas tinka jums, nebūtinai tiks visiems. Jei radote įprastines diabeto valdymo procedūras, kurios yra jums veiksmingos, tai puiku! Tik nesitikėkite, kad kiti tai priims taip, kaip jūs.

●      Netikėkite viskuo, ką skaitote. Ten yra daug dezinformacijos. Net diabeto bendruomenėje. Nepanikuokite, jei pamatysite bauginančią statistiką ar išgirsite siaubo istoriją apie diabeto komplikacijas. Jei dėl kažko nerimaujate ar turite klausimų, geriausia pasikalbėti su savo sveikatos priežiūros specialistu.

●      Nesijauskite kalti! Atminkite, kad tai, ką matote internete, yra tik maža dalis to, kas vyksta realybėje. Jei atrodo, kad diabetu sergantis bendramintis 100 proc. laiko gyvena puikų gyvenimą be hipoglikemijos, hiperglikemijos atvejų ar smegenų rūko, priminkite sau, kad tai nėra realybė! Nesikrimskite, jei jums buvo bloga diena ir sunkiai sekėsi suvaldyti diabetą. Neatsižvelgiant į tai, ką manote, tai pasitaiko visiems.

●      Nebijokite klausti. Atminkite, kad diabeto bendruomenės žmonės yra ekspertai! Daugelis iš jų jau daug metų gyvena su diabetu ir tikriausiai žino daug patarimų, gudrybių ir atsakymų į su diabetu susijusius klausimus. Nebijokite pasinaudoti šiais vertingais ištekliais!

Taigi, jūs juos turite! Keli paprasti patarimai, padedantys išlaikyti diabeto bendruomenę kupiną meilės, palaikymo ir užuojautos. Jūs ir jūsų diabetu sergantys bičiuliai – tai daug daugiau nei duomenys apie jūsų diabetą.

Dalytis

Įkelta pagal sritį: