Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Kai burtai išsisklaido. Kodėl žavinčios dietos neveikia

 

Žavinčios dietos apie svorio metimą skamba viliojančiai, netgi skaniai, bet mes kalbame NE apie kopūstų sriubos dietą.
Paklauskite bet kurio žmogaus, kuris sėkmingai numetė gana daug svorio ir paprastai išgirsite tokį atsakymą: „Aš valgiau geriau ir daugiau užsiėmiau fizine veikla.“ Tikra kankynė.
Metai po metų vis pasirodo ir dingsta stebuklingos dietos, kiekviena jų pažadėdama numesti svorio be didelių pastangų. Kai kurios jų žada stebuklus, bet jos neveikia.
Valgymų praleidimas ar per didelis kalorijų sumažinimas.


Gydytojai išsiaiškino, kad valgymų praleidimas faktiškai skatina svorio priaugimą. Rimtai. Kai jūsų organizmas per ilgai badauja tarp valgymų ar gauna nepakankamai maisto, jis siunčia panikos ženklus organizmui apie badą ir sulėtina jūsų medžiagų apykaitą, kad kauptų kalorijas. Jūs galite valgyti mažiau ir priaugti svorio, kuris paprastai kaupiasi pilvo zonoje.


Susikoncentravimas į vienos rūšies maistą.
Šios dietos siūlo vartoti daug baltymų, bet jokių angliavandenių. Dietos, kuriose atsisakoma kieto maisto. Ir kitos kaip pirmiau minėta „kopūstų sriubos“ dieta. Galite greitai numesti kelis kilogramus, bet taip valgyti visą laiką negalite. Be to, iš raciono išėmę mėgstamą maistą, galų gale nebepakęsite tokios dietos ir vėl susigrąžinsite papildomus kilogramus.


Visiškas riebalų atsisakymas.
Riebalai nėra blogas dalykas – truputis riebalų jūsų dietoje yra gerai. Tai padeda jums ilgiau jausti sotumą, išlaikoma sveika oda ir plaukai, padeda virškinti ir absorbuoti vitaminus bei skatina sveiką ląstelių funkcionavimą. Tik nepameskite proto. Pažiūrėkite, kaip sekasi Dr. Steve Edelman (neatsisakant ledų) svetainėje The Diabetes Daily. 


Leidimas padidėti cukraus kiekiui kraujyje.
Sutinku, kad tai nėra žavinti dieta, bet žinome, kad gali kilti pagunda sumažinti insulino kiekį, norint numesti svorio. Realiai „svorio kritimas“ paprasčiausiai vyksta dėl didelio cukraus kiekio kraujyje dehidratacijos poveikio. Mes nenorime pamokslauti, bet tiesiog jums neverta rizikuoti norint numesti keletą kilogramų.


Taigi, kas padeda?
Valgykite spalvingą, aromatingą, sveiką maistą, kuris skatina medžiagų apykaitą ir jūsų organizmui suteikia reikalingų maistinių medžiagų, bet kuriame nėra gausu papildomų riebalų ar kalorijų. Trūksta idėjų? Pažiūrėkite, kas gaminama svetainėje The Diabetes Daily.

Šaltinis:
This is how skipping meals can actually cause you to gain weight. The science of eating [Internet] 2015 [cited 2017 Dec 7]. Available from http://thescienceofeating.com/2015/07/04/how-skipping-meals-promotes-bel....
Wolfram T. Staying away from fad diets [Internet]. 2017 Jan 02 [cited 2017 Dec 7]. American Dietetic Association. Prieinama internete: http://www.eatright.org/resource/health/weight-loss/fad-diets/staying-aw....
Harvard Health Publishing. The truth about fats: the good, the bad, and the in-between [Internet] 2015 Feb [updated 2017 Aug 22; cited 2017 Dec 7]. Prieinama internete https://www.health.harvard.edu/staying-healthy/the-truth-about-fats-bad-....

Joslin Diabetes Center. Diet strategies for women with diabetes: Why some work and why some don’t [Internet]. Boston, Massachusetts [cited 2017 Dec 7]. Prieinama internete http://www.joslin.org/info/diet_strategies_for_women_with_diabetes_why_s....

Dalytis

Įkelta pagal sritį: