Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Diabetu sergančios moterys –  atraskite savo galią, palaikykite vienos kitas


Aš esu moteris, gyvenanti su cukriniu diabetu, o jei jūs skaitote šį tekstą, yra didelė tikimybė, kad jūs taip pat.

Galbūt nedaug turime bendra, išskyrus tai, kad gyvename su cukriniu diabetu, bet tai nereiškia, kad negalime arba neturėtume padėti viena kitai. Moteriai gyvenimas su cukriniu diabetu atneša ne vieną didžiulį iššūkį, ir nėra jokios priežasties, kodėl nors viena iš mūsų turėtų tvarkytis su šiais sunkumais pati viena.

Stiprios moterys remia vienos kitas

Tikiu, kad pasaulyje, kuriame socialinės žiniasklaidos priemonės verčia mus lyginti save su kitais, dar svarbiau prisiminti, kad nesame konkurentės. Priešingai – mes, kaip moterys, turime galią paremti viena kitą! 

Kalbant apie diabetą, kiekvienai iš mūsų reikia skirtingo lygio ir tipo pagalbos. Man parama šiomis kasdienėmis akimirkomis buvo neįkainojamas atradimas. Kai kyla sunkumų su aukštu cukraus kiekiu kraujyje dėl mėnesinių (kaip ir daugumai moterų, kai vyksta hormoniniai pokyčiai), kitų moterų, išgyvenančių tą patį, komentarai ir padrąsinimas man padeda išgyventi tas sudėtingesnes cukraus svyravimų dienas. Tai taip pat puikus priminimas, kad esu ne viena ir kad ne viską įmanoma kontroliuoti, kad darau viską, ką galiu.

Be paprastų moterų, tokių kaip aš pati, su kuriomis susipažinau realiame gyvenime ir internete, taip pat radau keletą įkvepiančių diabetu sergančių superžvaigždžių: Sonia Sotomayor (JAV Aukščiausiojo Teismo teisėja), Theresa May (Jungtinės Karalystės premjerė), Salma Hayek (aktorė), Patti LaBelle (dainininkė), Sonam Kapoor (Bolivudo dabita) ir Billie Jean King (buvusi tenisininkė). 

Jei šalia dar neturite grupelės stiprių diabetu sergančių moterų, noriu padėti jums jų rasti.
 
Kaip rasti stiprių moterų tinklą 

Nepatikėsite, kokia stipri gali būti draugystė, egzistuojanti vien internete. Cukrinio diabeto bendruomenė internete atvėrė mums galimybę prisijungti ir sulaukti palaikymo iš bet kurios pasaulio vietos. 
Trys mano mėgstamos vietos, kuriose randu savo stiprių moterų bendruomenę, yra „Facebook“, „Instagram“ ir vietinės paramos grupės. Kiekviena platforma suteikia skirtingo tipo ryšius, ir aš asmeniškai naudoju visas 3, kad gaučiau palaikymo ir įkvėpimo, kurio reikia diabetu sergančiai moteriai.
 
1. „Facebook“ gali būti puikus būdas susisiekti su kitais diabetu sergančiais žmonėmis. Yra daugybė „Facebook“ grupių, skirtų viskam, kas susiję su diabetu, įskaitant grupes, skirtas diabetu sergančioms moterims. Tiesiog atsidarykite „Facebook“, įveskite į paiešką „diabetas“ ir „moterys“, ir jums bus pateiktas ilgas grupių, prie kurių galite prisijungti, sąrašas.
 
Patarčiau prisijungti prie kelių grupių ir kurį laiką stebėti, kol suprasite, ar grupė jums tinka. Turite įsitikinti, kad grupės požiūris į palaikymą sutampa su jūsų poreikiais, o tokios bus ne visos grupės. Pavyzdžiui, galite rasti diabeto grupę, kurioje labai daug dėmesio skiriama mažai angliavandenių turinčiai dietai, ir jei jums tai nepriimtina, nieko tokio! Mūsų visų požiūris į gyvenimą sergant diabetu skiriasi, kalbant apie pagalbą, kurios ieškome, mūsų poreikiai skirtingi.
 
Galų gale, čia galite rasti nuostabių pažinčių, galbūt net draugų visam gyvenimui, kad ir kuriame pasaulio krašte begyventumėte.    
 
2. „Instagram“ yra dar vienas įdomus būdas bendrauti su kitais internete, ir man asmeniškai turbūt mėgstamiausias! Paprasta rasti kitų diabetu sergančių žmonių tiesiog ieškant grotažymių, pavyzdžiui, #diabetas, #t1d, #1tipodiabetas, #2tipo diabetas, #nėštukė1td ir t. t. Taip pat galite rasti bendraminčių grupę sekdami tam tikrą profilį ir susisiekę su kitais, kurie tą profilį seka ir komentuoja.
 
„Instagrame“ matysite istorijas ir nuotraukas, bet taip pat galite tiesiogiai bendrauti su kitais per komentarus ir pranešimus. Štai kaip nepažįstami žmonės gali sulaukti palaikymo ir jaustis suprasti bei tapti draugais. 
 
Čia galite rasti mane (DiabetesStong_IG) ir daugelį kitų moterų, kurias vienija diabetas! Mane šie ryšiai labai pakylėja. Nors daugelis susiduria su tais pačiais iššūkiais (nes, kalbant apie diabetą, mes visi patiriame tam tikrų sunkumų), kai kurie žmonės mažiau linkę dalintis šiais savo gyvenimo aspektais. Svarbu užduoti sau klausimą: ar su šiuo komentaru ar įrašu siunčiu pasauliui kažką teigiamo? Galiu rašyti apie sunkią cukraus svyravimo dieną išlaikydama pozityvumą, tiesiog išreikšdama patiriamus sunkumus ar netgi klausdama kitų, kokia jų diena, arba ar jų diena tokia pat sudėtinga, kaip mano. 
 
Komentuojant kitų žmonių įrašus, stengiuosi įsitikinti, kad mano žodžiai pakels jiems nuotaiką, o ne privers jausti pasmerkimą ir vienatvę. (Ir jei jūs susiduriate su asmeniu, kuris netrykšta pozityvumu ir palaikymu, turite galimybę prireikus šį asmenį užblokuoti.)
 
3. Nuostabus jausmas susipažinti su kitais internete, tačiau dar geriau susitikti gyvai. Dažnai internete ieškau vietinių grupių. Mano mėgstamiausia yra „Diabetes Sisters“, JAV įsikūrusi grupė, planuojanti tapti tarptautine.  Susipažinau su daugybe įvairaus amžiaus moterų, gyvenančių su diabetu. Moterų, kurių kitaip niekada nebūčiau sutikusi, moterų, kurios laukia palaikymo arba gali palaikyti kitas, kai joms to reikia.
 
Vietinių grupių rasti galima įvairiais būdais, o ši paieška dažnai prasideda internete. Stebiu savo vietos diabeto asociaciją, aptikau netgi planuojamų susitikimų per „Instagram“ ir „Facebook“. Daugelis diabeto asociacijų turi savo kasmetinį kalendorių, kuriame galėsite matyti planuojamus renginius, o jei socialinėje žiniasklaidoje seksite kitus diabetu sergančius žmones savo vietovėje, bus nesunku gauti naujausią informaciją apie vietinius užsiėmimus.
 
Jei jūsų vietovėje niekas nerengia susitikimų, kodėl nepasinaudojus vietine diabeto asociacija ar socialine žiniasklaida ir nesuorganizavus tokį susitikimą patiems? 

Ji nusprendė, kad gali, ir ėmėsi veiksmų

Galime ieškoti įkvėpimo ir palaikymo iš kitų, bet patys esame atsakingi už savo požiūrį į gyvenimą sergant diabetu. Kiti gali išklausyti, gali duoti patarimų, gali rodyti pavyzdį, bet jei jų nepriimsime ir nepradėsime taikyti savo gyvenime, rezultatai bus tokie patys, kaip visada.
 
Kartą mano anyta pasakė man komplimentą, kad esu „bebaimė“. Ji turėjo omenyje, kad aš gyvenime daug kuo užsiimu ir nesiliauju kelti sau iššūkių. Ji paminėjo mano keliones, persikėlimą iš Danijos į JAV, karjeros pakeitimą, tai, kad pradėjau dalyvauti  kūno dizaino varžybose, ir visa tai sergant diabetu. 
 
Komplimentas buvo labai malonus, bet nemanau, kad esu bebaimė. 
 
Vis dėlto manau, kad turiu galios kurti sveiką gyvenimą sau (ir kitiems), ir tai mane įkvepia.
 
Kaip moterys, sergančios diabetu, mes visos galime viena kitą palaikyti būdamos pozityvios ir draugiškos. Jei tikime, kad galime, niekas negali pastoti mums kelio. 

Dalytis

Įkelta pagal sritį: