Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Išgirdus diabeto diagnozę, gyvenimas pasikeis, bet ne visi pokyčiai yra blogi 

 

Terminas „diabetas“ gali labai gąsdinti. Ypač tada, kai kalbama apie jus ar jūsų mylimą žmogų. Savo kelionės pradžioje galite jaustis labai vieniši, kol išmoksite suvaldyti savo ligą. Neapsigaukite – išgirdus diabeto diagnozę, jūsų gyvenimas pasikeis. Bet ne visi pokyčiai yra blogi.

Asmeniškai su diabetu susidūriau kaip stebėtoja, nes mačiau, kaip trys mano mylimi žmones pradėjo savo kelionę su liga. Kiekvieno požiūris į ją buvo skirtingas. Vienas pasirinko neigimą, kitas leidosi į misiją suvaldyti ir kontroliuoti diabetą, trečiam ir toliau sunku susitaikyti su savo ligos realybe ir reikšme jo sveikatai.

Laimei, šiandien yra tiek daug išteklių, galinčių padėti jums išgyventi sergant diabetu. Reikia tikėtis, kad anksčiau ar vėliau susitaikysite su savo liga, todėl galėsite efektyviau ją suvaldyti. Tikslo išsikėlimas gali būti vienas svarbiausių įrankių, galinčių padėti jums apskritai pagerinti sveikatą.

Ar turite tikslų, susijusių su diabeto kontrole
 
Jūsų gyvenimas neturi tuojau pat baigtis. Svarbiausia išsikelti tikslus, kurie būtų įgyvendinami ir realūs. Kai kuriems žmonėms geriau sekasi vienu metu siekti vieno mažo tikslo. Tai leidžia sutelkti dėmesį į vieną tikslą, nesijaučiant taip, lyg turėtumėte staiga keisti kiekvieną savo gyvenimo aspektą.

Pavyzdžiui, galite nustatyti tikslą suvartoti 100 gramų arba mažiau angliavandenių per dieną. Tai yra pakankamas kiekis angliavandenių jūsų mitybos plane, tuo pačiu išvengiama staigių cukraus kiekio kraujyje šuolių, kurie gali būti pavojingi diabetu sergantiems žmonėms. Žinoma, tai yra pokytis. Bet ne toks drastiškas, kad niekada negalėtumėte suvalgyti nė vieno savo mėgstamo maisto produkto ar skanėsto.

Kitas tikslas gali būti bent 5 000 žingsnių per dieną. Nors taip nenubėgsite maratonų, tai gera pradžia žmonėms, kurių gyvenimo būdas įprastai yra nejudrus. Įgyvendinę šį tikslą, galbūt imsite galvoti apie galimybę žengti 7 500 žingsnių per dieną. Netgi galite nešioti sportinę apyrankę ar senovinį žingsniamatį, kad galėtumėte sekti savo žingsnius kiekvieną dieną, nuolat keldami sau iššūkį nueiti dar vieną žingsnį, kol nesibaigė diena. Man labai padėjo itin varžytis mėgstantis bičiulis. Jis galėtų susilaužyti kaklą, kad tik būtų visa galva aukščiau. Taigi, jei mėgstate varžytis, tai gali būti labai naudinga priemonė norint pasiekti savo fizinio aktyvumo tikslus.

Maži, bet nuoseklūs tikslai gali padėti jums pasiekti įspūdingų rezultatų suvaldant cukraus kiekį kraujyje, išvengiant žalingo jo svyravimo ir sumažinant A1C. Gebėjimas kontroliuoti A1C sumažina komplikacijų riziką. 

Prisiversti sportuoti tikrai sunku 

Labai nedaug žmonių šiame pasaulyje iš tikrųjų mėgsta mankštą. Tačiau dauguma iš mūsų nori naudos, kurią ji teikia. Jei sergate cukriniu diabetu, kasdieninė mankšta yra didžiausia dovana, kurią turite teikti savo sveikatai. Kitaip tariant, tai yra dovana sau, padedanti geriau suvaldyti diabetą. Kalbant apie mankštą, dažniausiai skundžiamasi dėl:
 
  • kainos;
  • laiko;
  • skausmo;
  • monotonijos.
Mankšta iš tikrųjų nekainuoja daug. Nereikia būti prašmatnaus sporto klubo nariu norint mankštintis. Daugybę pratimų galite daryti namuose. Namų tvarkymas, šokiai pagal mėgstamą muziką ir net vaikų, vaikaičių ar šuniukų vaikymasis gali padėti jums deginti kalorijas ir išjudinti kraują.
 
Jei įtrauksite mankštos elementus į dalykus, kuriuos jau darote, jums net nereikės investuoti į tai daug laiko. Vos 30 minučių vidutinio aktyvumo per dieną gali padaryti didžiulį poveikį jūsų sveikatai. 

BE TO, mums tai buvo didelė paskata. Jums nereikia atlikti visos 30 minučių mankštos vienu ypu. Išbandykite penkias aktyvias mankštas po šešias minutes arba tris galimybes pajudėti po 10 minučių.
Daugeliui diabetu sergančių žmonių problemų gali kelti skausmas. Daugeliui jų kyla papildomų diabeto komplikacijų ar kitų sveikatos problemų, dėl kurių vidutinio ir didelio intensyvumo pratimai yra gana skausmingi. Tokiu atveju galite prisijungti prie vietinio bendruomenės centro ir dalyvauti vandens mankštų programose. Jos neįtikėtinai naudingos ir nesukelia skausmo, blauzdų ir nugaros maudimo, juntamo dalyvaujant labiau tradicinėse treniruočių programose. 

Įveikti monotoniją lengviausia. Susiraskite žmogų, kuris suteiks įvairovės. Mums tai buvo didelis iššūkis. Atradome, kad tai padeda paįvairinti veiklą ir nedaryti tų pačių dalykų kiekvieną dieną.

Tapkite partneriais su kitais sportuojančiais žmonėmis. Ar tai būtų vaikščiojimo po parduotuves programa du kartus per savaitę, sodininkų klubas, susirenkantis kartą per savaitę, važinėjimas dviračiais pavasarį ir vasarą ar netgi diskoteka su riedučiais (jei leidžia jūsų sveikata), svarbiausia sportą sieti su malonumu taip, kad tai neatrodytų lyg sunkus darbas.

Kaip žinoti, kad pastangos duoda vaisių

Pamatyti savo veiklos rezultatus yra daugybė būdų. Vienas iš dalykų, kurie maloniai nustebina daugelį diabetu sergančių žmonių, yra tas, kad svarstyklės pradeda rodyti mažesnį svorį. Kiti būdai, kuriais galite įvertinti sėkmę:
 
  • žemi cukraus kiekio kraujyje rodmenys;
  • žemas A1C (tai didžiulė pergalė žmonėms, kurie vargsta šiuo aspektu);
  • daugiau energijos ir geresnė nuotaika;
  • mažiau popietinio nuovargio (tai vyksta tada, kai cukraus kiekis kraujyje sumažėja pasiekęs viršūnę, paprastai po valgio ar saldžių užkandžių).
Norint suvaldyti diabetą, būtina imtis pokyčių, bet diabeto kontrolė gali smarkiai pakeisti jūsų sveikatą, nuotaiką, ištvermę ir energiją.
 

Dalytis

Įkelta pagal sritį: