Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Kaip mankštintis su malonumu!

 

 

„Aš per senas“. „Turiu per didelį viršsvorį.“ „Neverta net bandyti.“ Ar kada nors bandėte šitaip teisintis, kodėl nesimankštinate? Ne tik jūs. Bet aktyvus gyvenimas turi daug privalumų – daugiau energijos, mažesnis cukraus kiekis kraujyje, svorio mažėjimas ir dar daugiau, tad laikas nustoti teisintis ir pradėti judėti! 
Savo knygoje Diabetes Burnout: What to Do When You Can’t Take It Anymore [Perdegimas nuo diabeto. Ką daryti, kai daugiau nebegali]. Dr. William Polonsky pateikia septynis būdus, kaip įveikti nenorą sportuoti. 

  1. Tegul veikla būna smagi. „Ieškokite veiklos, kuri jums būtų smagi, maloni ar teikianti džiaugsmo, ypač jei mankšta atrodo nuobodi arba nepavyksta laikytis mankštos programos“, – sako dr. Polonsky. Prisiminkite mėgstamas veiklas – vedžioti šunį, plaukioti – ir kiekvieną savaitę išbandykite vis kitokią veiklą, kad išvengtumėte nuobodulio.
  2. Tegul veikla būna patogi. Jei iki sveikatingumo klubo reikia 20 minučių važiuoti traukiniu, bus sunku prisiversti ten nuvažiuoti. Pasistenkite, kad užsiėmimai būtų kuo patogesni (pvz., susiraskite sporto salę arčiau namų) arba išbandykite kitas veiklas tomis dienomis, kai nesate nusiteikę ilgai kelionei (pavyzdžiui, pasivaikščiokite po savo rajoną).
  3. Tegul veikla būna adekvati. Jei dar tik pradedate mankštos programą, nekelkite sau pernelyg aukštų tikslų. Kelkite sau mažus tikslus, kad galėtumėte džiaugtis ankstyvais pasiekimais ir neprarastumėte motyvacijos. 
  4. Būtinai tikrinkitės cukraus kiekį kraujyje. Dr. Polonsky aiškina: „Vienintelis dalykas, galintis paskatinti žmones toliau mankštintis, tai matomi konkretūs, teigiami jų pastangų rezultatai“. Pasitikrinkite cukraus kiekį kraujyje prieš mankštą ir po jos, kad pamatytumėte teigiamus rezultatus.
  5. Tegul tai būna veikla dviem (ar didesnei grupei). Su draugu viskas smagiau! Ne tik laikas greičiau prabėgs, bet ir paskatinsite vienas kitą judėti pirmyn.
  6. Tegul veikla būna saugi. „Konsultuokitės su profesionalais, ypač jei manote, kad dėl mankštos gliukozės kiekis kraujyje per daug nukris arba jausite per didelį skausmą ir diskomfortą“, – pataria dr. Polonsky. Prieš pradėdami mankštintis, pasitarkite su gydytoju ar net kineziterapeutu, kad rastumėte jums tinkamiausią planą. 
  7. Tegul veikla būna pozityvi. Neleiskite sau mąstyti negatyviai, pavyzdžiui, kad esate per senas, turite per didelį viršsvorį arba kad mankšta neduoda jokios naudos! „Net jei teko nusivilti praeityje, tiesa yra ta, kad šioje planetoje nėra nė vieno žmogaus, kuris būtų per senas ar turintis per didelį viršsvorį, kad galėtų sportuoti“, – sako dr. Polonsky.

Atminkite, kiekvienas gali tapti aktyvesnis. Tereikia žengti pirmą žingsnį. 

 

 

Šaltiniai:
Armstrong B. 11 Common Exercise Excuses (and How to Overcome Them). [11 dažniausių pasiteisinimų, kodėl nesportuojame (ir kaip juos įveikti)] Quick and Dirty Tips [Internete]. 2018 m. sausio 2 d. [Cituota 2018 m. sausio 4 d.]. Pasiekiama adresu http://www.quickanddirtytips.com/health-fitness/exercise/common-exercise-excuses-and-how-to-overcome-them
Polonsky WH. Diabetes Burnout:   What to Do When You Can’t Take It Anymore. [Perdegimas nuo diabeto. Ką daryti, kai daugiau nebegali].  Alexandria, VA: Amerikos diabeto asociacija; 1999. 

 

Dalytis

Įkelta pagal sritį: