Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Mūsų 5 mėgstamiausi užkandžiai, kuriuos skanaujame hipoglikemijos atveju, kad padidintume mažą cukraus kiekį kraujyje

Mažas cukraus kiekis kraujyje gadina gyvenimą. Hipoglikemijos atveju yra vienintelis sprendimas: angliavandeniai. Skoniai skiriasi, ir ne visi renkasi tą patį maistą mažam cukraus kiekiui kraujyje padidinti. Sultys, gabalinis cukrus, guminukai... Sužinokite, kokius užkandžius mūsų „monstro tramdytojai“ renkasi skanauti hipoglikemijos atveju

Mažas cukraus kiekis kraujyje – visa tai taip pažįstama...

Nusikaltimo vieta – virtuvė. Incidento laikas – vidurnaktis. Nusikaltėlis – hipoglikemija! Visi esame tai patyrę.

Štai ir jūs, sėdite ant šaltų virtuvės grindų, apšviestų tik blausios lemputės iš atidaryto šaldytuvo. Aplink išmėtyti saldainių popieriukai, tušti jogurto indeliai, kažkokie neatpažįstami trupiniai, ir keistas derinys, kuris dabar, vėl pakilus cukraus kiekiui kraujyje, atrodo šlykštus.

Mažas cukraus kiekis kraujyje kiekvieną iš mūsų veikia skirtingai.

Jei jums pasisekė, ir pajuntate hipoglikemiją, ji jus sustabdo ir akimirksniu pareikalauja dėmesio. Uždelsę sumokame didelę kainą.

Simptomai gali būti prakaitavimas, nervingumas. drebulys, svaigimo ir netvirtumo jausmas, toks alkis, kokio dar niekada gyvenime nepatyrėte.

Sumažėjus cukraus kiekiu kraujyje gali sukelti sąmonės netekimą arba traukulius, ir tiems, kurie nepajunta hipoglikemijos, tai kartais būna pirmasis simptomas.

Mažo cukraus kiekio kraujyje poveikis kiekvienam iš mūsų šiek tiek skiriasi, ir nukritus cukrui kiekvienu atveju galime jaustis skirtingai. Tačiau norint padidinti per mažą cukraus kiekį kraujyje visada reikia to paties:  angliavandenių!

 

Paklausėme kelių „mySugr“ „monstro tramdytojų“, kurie taip pat gyvena su diabetu, kaip jie susitvarko su atvejais, kai jų cukraus kiekis kraujyje sumažėja. Nors visi žinome, ko buvome mokyti (greitai veikianti gliukozė, 15 / 15 ir t. t.),  pačiame įkarštyje dažnai sunku teoriją pritaikyti praktikoje.

 

1.    Marlė („monstrą“ tramdanti sultimis)

„Stipriai sumažėjus mano cukraus kiekiui kraujyje paprastai man labiausiai padeda sultys (vynuogių – mėgstamiausios). Man nepatinka vartoti gliukozės tabletes arba dekstrozę, nebent su savimi neturiu nieko kito. Bet net tada man patinka užbėgti į artimiausią prekybos centrą ir nusipirkti sulčių arba sausainių. Kai hipoglikemija įvyksta naktį, pabundu pilna neramių minčių ir dažnai suvalgau ko nors kito – kartais per daug. Papildomą maistą bandau subalansuoti boliusu“.

2.    Skotas („monstrą“ tramdantis javainiais)

„Jei pabudęs vidury nakties suprantu, kad cukraus kiekis kraujyje labai sumažėjo (būnu tikrai išsigandęs ir panikuoju, ir (arba) žiūriu į savo prietaisą ir jis rodo mažą cukraus kiekį kraujyje ir žemyn nukreiptas rodykles arba kampinę rodyklę), nusileidžiu žemyn į virtuvę ir suvalgau saują javainių su pienu. Taip lengvai gaunu 150 g. angliavandenių. Paprasta. Tada mėginu naudoti boliusą, bet niekada nepavyksta. Visada pabundu su dideliu cukraus kiekiu kraujyje. Bet atrodo, kad šios pamokos niekada neišmoksiu“.

3.    Ana („monstrą“ tramdanti „Ohhh“ sultimis)

„Naktį nukritus cukraus kiekiui kraujyje, man taip sunku nesuvalgyti visko, ką randu virtuvėje. Stengiuosi apsiriboti sultimis, kurių išgėrusi paragauju juodo šokolado. Apelsinų sultys ir kakava, tai bent derinys! ? Kai nebūnu namuose ir jų su savimi neturiu, trumpam užsuku į artimiausią prekybos centrą, kuriame visada galiu rasti glotnutį. Jie skanūs ir šalti (ištikus hipoglikemijai man visada būna karšta) ir aš sakau sau, kad jei persivalgysiu, kad padidinčiau mažą cukraus kiekį, aš bent jau būsiu kažkiek sveika“.

4.    Klara („monstrą“ tramdanti gabaliniu cukrumi)

„Garsusis senoviškas gabalinis cukrus yra priemonė numeris vienas sumažėjus cukraus kiekiui kraujyje! Kartais mano atsargos namuose pasibaigia, bet tada paprastai naudoju nedideles cukraus pakelių iš kavinių atsargas. Tie maži pakeliai puikiai tinka  ir mankštinantis, nes juos lengva nešiotis. Mano draugai ir šeima žino, kad jie man būna naudingi ir kur nors išėję, visada man jų parneša. Hipoglikemija pusryčių metu man būna sunkiausia – geriau jau nebūtų produktų su medumi – jie yra mano mėgstamiausi, ir jų paprastai nelieka, jei pusryčių metu cukraus kiekis kraujyje mažas.

5.    Ilka („monstrą“ tramdanti šokoladiniu kremu)

„Viskas priklauso nuo mažo cukraus kiekio pobūdžio ir simptomų, kuriuos jaučiu. Kai mano cukraus kiekis greitai krenta, keičiasi ir mano disciplina, ir aš valgau viską, kas man pasitaiko. Jau 30 metų sergu diabetu ir nebegaliu pakęsti gliukozės tablečių – jos pilna to žodžio prasme užstringa man gerklėje. Mano mėgstamiausias produktas, kurį vartoju hipoglikemijos atveju – šokoladinis lazdyno riešutų kremas. Tai gana neįprasta atsižvelgiant į riebalų kiekį. Nepaisant to, suvalgius 1–2 jo šaukštelius mano GK šoka aukštyn. Geras dalykas yra tai, kad po to mano cukraus kiekis išlieka gana stabilus. Naktį mėgstu sultis arba zefyrus – lengva kramtyti, kai nesi visiškai pabudęs“.

 

Daug skonių, kurie padidina mažą cukraus kiekį kraujyje

Nenuostabu, kad visi turime skirtingus būdus, kaip elgtis esant mažam cukraus kiekiui kraujyje. Nors ir gera dalytis istorijomis apie hipoglikemiją, iš jų šypsotis ir pasijuokti, taip pat svarbu žinoti, kad jos gali būti labai pavojingos ir į jas tikrai svarbu atkreipti dėmesį.

Jei cukraus kiekis kraujyje dažnai būna mažas, ypač atvejais, kurių negalite paaiškinti, kuo greičiau susisiekite su savo sveikatos priežiūros specialistais.

Raskite laiko pasikonsultuoti su diabeto specialistu, endokrinologu ar sertifikuotu diabeto konsultantu. Jie gali padėti išvengti mažo cukraus kiekio kraujyje ir atgauti pusiausvyrą. Jei su savimi atsinešite duomenų, jie mylės jus amžinai – ar kažkas pasakė mySugr žurnalas?

 

Dalytis

Įkelta pagal sritį: