Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Diabetas – ne kliūtis mėgautis žiemos malonumais

Mėgaukitės žiemos saule ir pasinaudokite puikia galimybe pajudėti. Kaip ir užsiimdami bet kokia kita veikla, turėsite stebėti savo cukraus kiekį kraujyje ir atitinkamai elgtis jam padidėjus ar sumažėjus. Toliau pateikta informacija yra susijusi su tuo, ko galite tikėtis mėgaudamiesi žiemos malonumais.

Slidinėjimas ar snieglenčių sportas
Judėdami gryname ore jaučiatės žvaliai, tačiau labai svarbu atidžiai stebėti savo gliukozės kiekį kraujyje, kad diena kalnuose būtų puiki. Savo gliukozės kiekio kraujyje matavimo priemones turėkite kartu su savimi, kad jų temperatūra būtų tinkama, ir niekada nelipkite į krėslinį keltuvą, jei nesijaučiate gerai. Pasikalbėkite apie ypatingas (ekstremalias) situacijas, kuriose galima atsidurti sumažėjus gliukozės kiekiui kraujyje. Taip pat svarbu turėti omenyje, kad būnant aukštai http://care.diabetesjournals.org/content/28/10/2563.full (aukščiau kaip 3 048 m) gali nukentėti jūsų gliukozės kiekio kraujyje matavimo priemonės, sulėtėti tempas, kuriuo jūsų organizmas įsisavina insuliną, ir pakisti širdies plakimo dažnis. Ar vykdami į kalnus norite kartu su savimi pasiimti vaikus? Informacijos rasite diabetu sergančių vaikų slidinėjimo stovyklos „Riding on Insulin“ svetainėje http://ridingoninsulin.org

Čiuožimas ar važiavimas rogutėmis
Jei dieną praleisite čiuoždami pačiūžomis, neišvengsite keleto įbrėžimų ir mėlynių, nebent esate profesionalas. Visgi jų tikrai bus mažiau, jei naudosite šalmą, kelių ir alkūnių apsaugos priemones! Leistis nuo kalno su rogėmis yra žiemos tradicija, tačiau taip pat patiriamas didelis fizinis krūvis. Be to, ar žinote, kad daugelis su rogutėmis susijusių traumų patiriama nusileidus nuo kalno? Tam, kad būtumėte saugūs, įsitikinkite, kad visi yra su šalmais, o rogės yra valdomos. Mums taip pat patiko puikus D-Mom sumanymas kišenėje nešiotis atitinkamų priemonių rinkinį, naudotiną sumažėjus gliukozės kiekiui kraujyje http://www.d-mom.com/low-blood-sugar-sledding/, jis puikiai tinka, jei nusprendžiate kelias valandas praleisti važiuodami rogutėmis ar čiuožinėdami.

Sporto užsiėmimai mokykloje
Jei jūsų vaikas žaidžia ledo ritulį ar patalpoje ar lauke užsiima kokia nors kita žiemos sporto šaka, pasakykite vaiko treneriui http://www.accu-chekdiabeteslink.com/talking-to-your-childs-coach.html, kokią įtaką ši veikla gali turėti jo diabeto valdymui, pavyzdžiui, paminėkite, kad vaikui gali prireikti pasitraukti iš žaidimo, kad galėtų pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje, ar atitinkamai elgtis padidėjus ar sumažėjus cukraus kiekiui kraujyje. Taip pat užtikrinkite, kad treneris turėtų jūsų 504 planą http://main.diabetes.org/dorg/PDFs/Advocacy/Discrimination/504-plan.pdf ir medicininį diabeto valdymo planą http://www.diabetes.org/living-with-diabetes/parents-and-kids/diabetes-care-at-school/written-care-plans/diabetes-medical-management.html (MDVP) ir žinotų, į ką prireikus gali kreiptis pagalbos.

Tikrinkite pėdas
Prieš audamiesi didelius slidinėjimo batus ar pačiūžas, patikrinkite savo pėdų būklę. Periferinė neuropatija http://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/peripheral-neuropathy/basics/definition/con-20019948 neturi trukdyti jums slidinėti ar čiuožti, tačiau ji paūmėja, jei batai netinka, ir gali atsirasti daugiau pėdų pažeidimų. Batai turėtų būti aptempti, bet ne per maži, o surišti raišteliai turėtų būti saugiai paslėpti. Jei jaučiate skausmingą dilgčiojimą ar deginimą, daugiau nebesportuokite.

Medicininių priemonių rinkinį laikykite saugiai
Išrašytų vaistų pakuotės lapelyje visada turėtumėte ieškoti informacijos apie rekomenduojamą vaistų laikymo temperatūrą, tačiau, remiantis informacija svetainėje Drugs.com http://www.drugs.com/condition/diabetes-mellitus-type-ii.html, daugelį geriamųjų vaistų nuo diabeto geriausia laikyti 25 °C temperatūroje (rekomenduojama laikymo temperatūra – 15–30 °C). Jei vaistus išimate, stenkitės laikyti juos kambario temperatūroje, sausoje vietoje ir sandariai uždarytus. Amerikos diabeto asociacija http://www.diabetes.org/living-with-diabetes/treatment-and-care/medication/insulin/insulin-storage-and-syringe-safety.html insuliną rekomenduoja laikyti šaldytuve maždaug 2–8 °C temperatūroje. Taip pat nurodyta saugi matuoklių ACCU-CHEK, gliukozės kiekio kraujyje matavimo priemonių ir pompų laikymo temperatūra. Daugiau informacijos rasite naudojimo instrukcijose.

  • Matuoklių ACCU-CHEK Nano ir ACCU-CHEK Performa laikymo temperatūra – -25–70 °C
  • Matuoklius ACCU-CHEK Active geriausia laikyti 10–40 °C temperatūroje.
  • Pompų ACCU-CHEK Spirit Combo laikymo temperatūra – 5–40 °C

Dalytis

Įkelta pagal sritį: