Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Kaip laiko keitimas veikia diabetą

 


Vėl tas metų laikas, kai persukame laikrodžius į „pavasarį“. Geroji naujiena ta, kad dienos bus ilgesnės ir bus daugiau saulės šviesos.  Tačiau pirmoji savaitė gali būti šiek tiek sudėtinga. Prasukus valandą į priekį, galite jausti silpnumą pirmas keletą dienų, jau nekalbant apie tai, kad gali sukvailioti jūsų cukraus kiekis kraujyje. 

Mūsų kūnai yra tiksliai suderintos mašinos. Ryte, atėjus laikui pabusti, mūsų kūnas žino, kad reikia išskirti kortizolį, hormoną, kuris išsiskiria reaguojant į stresą. Kadaise jis buvo gyvybiškai svarbus, kad padėtų mums pabėgti nuo tigrų, o šiandien jis padeda mums išlipti iš lovos. Šis kortizolio išsiskyrimas sukelia gliukozės (cukraus) padidėjimą kepenyse. Vėlgi, kad sutelktų jūsų energiją lenktynėms su tigru. Kai tai įvyksta, žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu, atsiranda poreikis padidinti insulino kiekį, kad išsilygintų cukraus kiekis kraujyje. „Optimaliu atveju kortizolis išskiriamas tam tikrais intervalais, pagal vadinamąją „kortizolio kreivę“. Sveikoje kreivėje kortizolio lygis ryte yra aukštas, o dienos metu ir vakare sumažėja –  kaip lėtai įsisavinama energijos piliulė, kuri išsenka tik atėjus laikui miegoti“, – sako funkcinės medicinos specialistė gyd. Sara Gottfried. 

Kai priprantame kasdien atsibusti ir eiti miegoti maždaug tuo pačiu metu, mūsų kūnas žino, kada tuos hormonus išskirti, o jūsų vaistų gėrimo laikas atitinkamai suplanuotas. Dabar, kai keičiame laiką, jis gali šiek tiek išsimušti iš vėžių. Ypač pirmąją savaitę. Gali užtrukti, kol jūsų kūnas vėl susibalansuos. Duokite jam savaitę ar dvi, jūsų kūnui reikia laiko prisitaikyti, ir jis turėtų prisitaikyti. Tačiau „jei jūsų energijos lygis pradeda kristi įprastų veiklų metu, tai gali būti įspėjimas, kad jūsų kortizolio kreivė yra sutrikdyta. Kiti ankstyvieji požymiai yra dažnesnis peršalimas arba greitas emocinis perdegimas“, – sako gyd. Filomena Trindade iš Funkcinės medicinos instituto. Jei jaučiate kuriuos nors iš šių požymių, pasitarkite su savo sveikatos priežiūros specialistų komanda.
 

Dalytis

Įkelta pagal sritį: