Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Higiena ir grožis sergant cukriniu diabetu

 


Vienas iš diabeto valdymo aspektų, į kuriuos dažnai nekreipiama dėmesio, yra asmeninė higiena, tačiau aš manau, kad jis yra toks pat svarbus kaip dieta ir mankšta. Kai esu švari, skaniai kvepiu ir jaučiuosi graži, mano savivertė yra aukšta, o aš natūraliai patiriu mažiau streso. Rytais man patinka ilgai mirkti vonioje su putomis, lėtai nusisausinti minkštu rankšluosčiu, ištrinti visą kūną kvapniu losjonu ir neskubėti. Nepaisant to, aš nuolat skubu, o laikas slysta man iš rankų. Ne kartą paskubomis išsimaudydavau duše, greitai užtepdavau losjono, greitai pasitikrindavau arba visą tai išvis praleisdavau. Tačiau išgirdusi 2 tipo cukrinio diabeto diagnozę, supratau reguliarių pasitikrinimų svarbą ir pasistengiau sukurti keletą įpročių, kurie tilptų net į labiausiai užimtą dieną ar savaitę.
 
Vartoju vandenį sąmoningai 
Išgerdama pakankamai vandens sugebėjau sumažinti lėtinę pienligę, kuri atsirado, kai man buvo nustatytas diabetas. Be to, kai išgeriu pakankamai vandens, lengviau suvaldyti apetitą, o kai ateina metas valgyti, nebūnu peralkusi. Neseniai atsisiunčiau programėlę, kuri vadinasi „Daily Water“, leidžiančią prisijungti ir sekti suvartojamo vandens kiekį. Kol neturėjau programėlės, vandens kiekį organizme nustatydavau pagal šlapimo spalvą. Gydytojas man pasakė: „Kuo spalva šviesesnė, tuo geriau“. 
 
Reguliariai tikrinuosi kojas
Endokrinologas leido man toliau darytis pedikiūrą. Besimėgaudama, kol man lakuojami nagai, tuo pačiu stengiuosi įvertinti kojų jautrumą. Kai meistrė liečia įvairias mano pėdų dalis, kurias galbūt praleidau atlikdama kasdieninį ar savaitinį patikrinimą, stebiu, ar ką nors jaučiu. Nors nebesidarau pedikiūro kas mėnesį, kai tik galiu, apsilankau geriausiuose miesto salonuose, nes juose labiau laikomasi higienos, kiekvieną kartą naudojami nauji įrankiai, o darbuotojai yra mokomi aptarnauti diabetu sergančius žmones. Labai svarbu informuoti pedikiūro meistrą, kad sergate cukriniu diabetu, prieš jam pradedant darbą, kad jis galėtų pritaikyti pedikiūrą pagal jūsų poreikius. 
 
Saugau kojas namuose 
Namuose visada nešioju šlepetes. Anksčiau mėgdavau vaikščioti basomis, tačiau dabar visada turiu šalia porą šlepečių. Šis įprotis tapo ypač vertingas, nes sendama prasčiau įžiūriu smulkius objektus, pavyzdžiui, stiklo šukes ant virtuvės grindų. Prieš keletą metų draugė pasiūlė namuose nešioti baltas kojines, kad matytųsi dėmės, jei į ką nors įlipčiau ir nepajusčiau. Man šlepetės patinka labiau negu kojinės dėl dviejų priežasčių. 
  1. Neįsliuogsiu į lovą su šlepetėmis, kaip įsliuogčiau su kojinėmis 
  2. Išliktų galimybė susižeisti, o kojinės netrukdytų stiklui patekti į mano padą taip, kaip šlepetės. 
Siūlau nusipirkti porą namams skirtų šlepečių, kurios būtų patogios, jūsų mėgstamo stiliaus ir spalvos. 
 
Galiausiai, sausa oda man visada keldavo problemų, tačiau sergant cukriniu diabetu pastebėjau, kad mano oda gali būti itin sausa ir pažeidžiama. Kadangi buvau įpratusi kūną tepti losjonu ryte, vakare, o kartais ir dienos metu daugelį metų, tai nepasikeitė. Tačiau, išsivysčius diabetui, neskubėdama apžiūriu kūną tepdama losjoną, atkreipiu ypatingą dėmesį į kojas, tarpupirščius ir dūrių vietas, kai naudoju adatas. Pastebėjau, kad kai neišgeriu pakankamai vandens, mano mėgstamo losjono užtenka ne taip ilgai, turiu teptis dažniau. Kai taip nutinka, įpilu į jį nedidelį kiekį kokosų aliejaus ir pasitepu iškart po dušo, kol oda drėgna. Taip pat esu naudojusi losjoną, skirtą diabetu sergantiems žmonėms. Du kartus per dieną tepdama losjoną ant viso kūno tai būtinai darau esant geram apšvietimui, nes tuo pačiu pasitikrinu. Dažnai nustembu, kai po dienos aptinku mėlynių nuo sutrenkimų į įvairius objektus, apie kurias buvau pamiršusi, ar pastebiu įpjovimų, kurių atsiradimo neprisimenu. 
 
Be to, kai žinau, kad daug laiko praleisiu saulėje, naudoju apsaugos nuo saulės priemones, kad nenudegčiau. Mano nosis ir kakta vasaros mėnesiais lengvai nudega ir lupasi. Neseniai vykusioje šeimos iškyloje priėjau per arti kepsninės ir, pajutusi karštį ant veido, greitai pasitraukiau. Po dviejų dienų, tepdama apsaugos nuo saulės priemones ant veido, ant dešiniojo skruosto pastebėjau nudegimą. Buvau pamiršusi apie tą trumpą akimirką ir tikrai negalvojau, kad priėjau taip arti, kad nudegčiau, bet nudegiau. Tokios akimirkos man primena kasdien apžiūrėti visą savo kūną.  
 
Laikydamasi dienos, savaitės ir mėnesio higienos įpročių, pavyzdžiui gerti pakankamai vandens, stebėti pėdų jautrumą, drėkinti odą, saugoti pėdas ir atkreipti dėmesį į bet kokius kūno pokyčius, visais įmanomais būdais stengiuosi kontroliuoti diabetą. Žinojimas, jog darau viską, kad išlikčiau sveika, padidina pasitikėjimą savimi, o palaikydama gerus higienos įpročius jaučiuosi kaip tikra gražuolė.   

Dalytis

Įkelta pagal sritį: