Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

5 neįprasti dalykai, nuo kurių cukrus kraujyje pakyla

Žinoma, yra daugiau nei 5 dalykai, dėl kurių cukraus kiekis kraujyje gali pakilti. Jų sąrašas ilgas! Tačiau yra 3, kuriuos turėtumėte žinoti...

 

1. Stresas ir susijaudinimas

Žinote tą jausmą. Nesvarbu, ar tai būtų vizitas pas odontologą, ar ginčas su mylimuoju, ar sukrėtimas žiūrint siaubo filmą. Jūsų kūnas išskiria streso hormonus, pvz., adrenaliną ir kortizolį, kurie visiškai nesuderinami su tinkamu cukraus kiekiu kraujyje. Stresinės situacijos dažnai įvyksta netikėtai ir gali būti sunku pakankamai greitai reaguoti į cukraus kiekio kraujyje padidėjimą. Be to, stresas kiekvienam iš mūsų reiškia kažką skirtingo – mes nereaguojame į tas pačias situacijas vienodai.

 

2. Infekcijos ar karščiavimas

Vos jūsų kūnui „nustačius“ infekciją, jūsų gliukozės kiekis gali pakilti. Aptikęs patogeną, kūnas į jį reaguoja kovodamas. Kartu su mumis – mūsų draugas adrenalinas, kuris padeda kovoje. Kaip jau matėme, kai aplink yra pakankamai streso hormonų, cukraus kiekį kraujyje suvaldyti gali būti sunku. Kai kuriais atvejais reikia 2–3 kartus viršyti įprastą insulino kiekį (kaip visada, insulino dozių pakeitimus reikia aptarti su gydytoju!)

 

3. Riebalai ir baltymai 

Tai gali būti atskiras skyrius, nes reikia apsvarstyti kelis dalykus, tačiau aišku viena: neįvertinus didelio riebalų ar baltymų kiekio, po kelių valandų (3–5 ar daugiau) jūsų gliukozės kiekis gali pakilti.

 

Dalytis

Įkelta pagal sritį: