Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Ribų sau nustatymas

 

Paroje valandų skaičius yra ribotas. Galite pasirinkti leisti laiką, taip kad efektyviai atliktumėte užduotis iš savo sąrašo ir patenkintumėte kitų prašymus, arba galite būti išrankesni tam, kam skiriate savo asmeninį laiką. Ar atrodo, kad visada kažkas kėsinasi į Jūsų laiką? Ar gali būti, kad sunku kitiems pasakyti „Ne“? Tai visiškai nenuostabu – diabetu sergantys žmonės labai gerai kelis darbus atlieka vienu metu (tik pagalvokite – jie gali po stalu pasitikrinti cukraus kiekį kraujyje, tuo pačiu metu užsakydami patiekalą ir palaikydami pokalbį su draugu).

Taigi, kodėl dažniau nepasakius „Ne“? Jaudinatės dėl kitų? Deja, jei priimsite pernelyg daug užklausų, tikriausiai sumažinsite stresą kitiems, tačiau patys streso patirsite daugiau. Tai nepadės niekam, ypač žmonėms, kurie stengiasi išmatuoti cukraus kiekį kraujyje ir sudaryti maitinimosi planus.

Yra keletas būdų, kaip geriau jaustis sakant „Ne“:

Pagalvokite prieš atsakydami teigiamai
Įpraskite pasakyti, kad peržiūrėsite savo dienotvarkę ir pranešite apie savo sprendimą vėliau. Taip gausite laiko apsvarstyti, ar tikrai galite įgyvendinti prašymą. Be to, kam nors atsakyti gali būti lengviau telefonu arba teksto žinute.

Nesijauskite taip, lyg privalote pasiteisinti
Pasitreniruokite priešais veidrodį: „Atsiprašau, tačiau negalėsiu to padaryti.“ Jei tikrai manote, kad Jums reikia pasiteisinimo, pabandykite pasakyti, kad tiesiog neturite laiko. Tik nuo Jūsų priklauso, ką įtrauksite į savo dienotvarkę, o savo sprendimų neprivalote pateisinti niekam. Tiesiog būkite ryžtingi ir kiti pradės tai suprasti.

Apsvarstykite bendrą įsipareigojimams skirtą laiką
Mokyklos komitetas susitinka kartą per savaitę? Paprasta. Išskyrus tai, kad gali tekti nusamdyti auklę, iš anksto pagaminti vakarienę, tarp susitikimų atlikti papildomas užduotis, suderinti transportavimą ir po susirinkimo išdalinti pranešimus. Staiga kalbame nebe apie valandą Jūsų laiko kiekvieną savaitę.

Būkite realistiški dėl pasekmių
Yra tikimybė, kad niekas fiziškai ar finansiškai nenukentės, jei Jūs nepadėsite. Tad skirkite akimirką situacijai paanalizuoti. Jei savo vadovui pranešite, kad negalite apsiimti dar vienos užduoties, kas blogiausio galėtų nutikti? Prarasite darbą, ar kas nors kitas bus paskirtas užduočiai atlikti? Atvirai kalbėti apie savo laiko apribojimus gali būti produktyviau nei prisiimti atsakomybę už tai, su kuo nepajėgsite susitvarkyti.

Skirkite laiko sau
Kaip leidžiate savo asmeninį laiką? Galbūt žiūrite televizorių, sportuojate sporto klube, skaitote gerą knygą arba internete ieškote sveiko maisto receptų – pirmiausia įsitikinkite, kad mėgaujatės sau skirtu laiku.

Skirdami laiko savo asmeniniams poreikiams patenkinti galėsite geriau tvarkytis su diabetu ir daryti tai, kas svarbu Jums. Nustatydami ribas laikui, kurį skirsite sau, galėsite daugiau dėmesio skirti savo sveikatai, kad tikrai svarbius dalykus galėtumėte padaryti geriausiai.

 

Dalytis

Įkelta pagal sritį: