Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Diabeto bendruomenė „mySugr“

 

Įmonėje „mySugr“ galime didžiuotis daugybe dalykų. Didžiuojamės, kad sugalvojame naujų ir įdomių būdų pasiekti, kad diabetas kiekvieną dieną gyvenimą gadintų mažiau, ir didžiuojamės visų nuostabių savo darbuotojų darbu. Tačiau vienas iš dalykų, kuriais  „mySugr“ didžiuojamės labiausiai, yra nuostabi diabeto bendruomenė, kurią sukūrėme savo kolektyve.

 

Dirbti „mySugr“ – reiškia dirbti su žmonėmis, kurie nori, kad diabetas mažiau gadintų gyvenimą. Šiuo metu mūsų kolektyve dirba 20 diabetu sergančių žmonių. Nors ne visi „mySugr“ darbuotojai serga diabetu, mums vis tiek svarbu sukurti darbo aplinką, kurioje diabetu sergantys žmonės jaustųsi suprantami, gerbiami ir palaikomi. Galų gale, įmonę „mySugr“ diabetu sergantys žmonės sukūrė diabetu sergantiems žmonėms. Norėdami išsiaiškinti, kodėl „mySugr“ diabeto bendruomenė tokia puiki, pasikalbėjome su kai kuriais nuostabiais įmonėje dirbančiais „monstro tramdytojais“.

 

„Na, aš, be abejo, labai džiaugiuosi, kad žmonės padeda išsisukti, kai man vėl pritrūksta kurių nors atsargų arba vėluoja jų siunta. Jei nedirbčiau šioje aplinkoje, tikriausiai kiekvieną kartą susidurčiau su kur kas didesne problema. Ačiū visiems! Manau, kad kiekvienas iš jūsų tam tikru momentu man padėjo.“- Jensas

 

Jensas gyvena su 1 tipo cukriniu diabetu. Jis mums papasakojo, koks dėkingas yra už tai, kad turi kolegų, į kuriuos gali kreiptis pritrūkus diabeto atsargų. Visada atsiras diabetu sergantis bičiulis, kuris nori padėti. Kadangi kiti kolegos supranta, kaip svarbu turėti tinkamų atsargų, jie visada džiaugiasi galėdami padėti. Ir neužduoda jokių klausimų.

 

Vienas iš dalykų, dėl kurių mūsų bendruomenė tokia puiki – tai gebėjimas taip atvirai kalbėti apie diabetą darbo vietoje. 1 tipo cukriniu diabetu gyvenanti Juli papasakojo, kad labai vertina pokalbius darbe su kolegomis, kuriuose jie aptaria savo patirtis ir iššūkius. Be to, yra specialus internetinis pokalbių kanalas diabetu sergantiems kolegoms, kuriame galima užduoti klausimų, dalytis informacija ir ko nors prireikus susisiekti.

 

Dar viena puiki praktika, kurią turime įmonėje „mySugr“, yra mūsų istorija „Diabetas gadina gyvenimą“ kas savaitę rengiamame susitikime „Pasirodyk ir papasakok“. Su diabetu gyvenantis kolega gali laisvai pasidalyti istorija, pabrėždamas iššūkius, su kuriais jis susiduria sirgdamas diabetu – keliaudamas ar mankštindamasis. Tuo siekiama visiems priminti, kaip ir kodėl diabetas gadina gyvenimą. Tai puikus būdas su diabetu gyvenantiems kolegoms susitapatinti su kitų žmonių patirtimi. Tai didina diabetu nesergančių darbuotojų sąmoningumą ir primena mums, kodėl darome tai, kuo užsiimame čia, „mySugr“.

 

Konsti, gyvenanti su 1 tipo diabetu, papasakojo, kad kai yra kolegų, turinčių supratimą apie diabetą, darbo vietoje galima jaustis daug saugiau. Visi mes žinome, ką daryti, jei kam nors sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje, ir ką žmogus turi omenyje, kai sako, kad jo cukraus kiekis kraujyje per aukštas. Dirbti tokioje aplinkoje žinant, kad visada turite užnugarį, yra nuostabu – būtent to ir siekėme įmonėje „mySugr“.

 

„Man tai pirmas kartas, kai darbovietėje dirbu su diabetu sergančiais žmonėmis, ir man tai patinka. Visų pirma jaučiuosi užtikrintai, saugiai ir patogiai, žinodama, kad aplinkiniai žmonės žino mano būklę ir prireikus padeda. Yra didžiulis skirtumas, kai gali gyventi normalų gyvenimą nieko neslėpdama. Antra, man patinka neformaliai su kitais diskutuoti diabeto temomis geriant kavą ar pietaujant. Trečia, būdama apsupta tokios daugybės diabetu sergančių žmonių, kurie ilgą laiką su tuo susiduria, prieinu prie fantastiškų žinių išteklių, į kuriuos man patinka patekti. Galiausiai, kadangi mūsų yra labai daug, tai taip pat turi įtakos daugeliui kitų diabetu nesergančių kolegų. Jie labiau susidomi ir tampa supratingesni. Tai tikrai daro įtaką visai įmonei.

Ačiū visiems už tai, kad diabetas mažiau gadina gyvenimą“. – Konsti

 

Sara Marija taip pat papasakojo, kokia ji dėkinga, kad ją supa palaikantys ir empatiški kolegos. Įmonėje „mySugr“ niekas nėra teisiamas. Nėra didelis dalykas biure susišvirkšti injekciją ar susitikimo metu pradėti pypsėti. Mes, „mySugr“ kolektyvas, norime, kad mūsų „monstro tramdytojai“ valdydami diabetą biure jaustųsi taip pat patogiai, kaip ir namuose. 

Jaučiu, kad gyvendama šiame nuostabiame burbule, atsidūriau labai unikalioje ir palankioje situacijoje. Žinoma, turiu sau priminti, kad tai nėra įprasta daugelio diabetu sergančių žmonių situacija, todėl labai tai vertinu. Nėra jokio skirtumo, kaip valdau diabetą namuose ir biure. Visi žino apie mano pastangas ir yra labai empatiški ir palaikantys. Niekas manęs neteisia ir nekonkuruoja tarpusavyje. Dažnai vieni kitiems padedame apsirūpinti reikmenimis, duodame patarimų ar tiesiog pasiskundžiame dėl diabeto. Mums tikrai palengvėja žinant, kad turime tokį puikų tinklą. Galiausiai, jaučiu, kad tikrai galime daryti įtaką kitiems įmonės darbuotojams ir padėti jiems prisiminti, kodėl diabetas gadina gyvenimą ir kodėl mūsų darbas iš tikrųjų svarbus“. – Sara Marija, gyvenanti su 1 tipo diabetu.

 

Turėti šią paramos sistemą biure yra puiku, tačiau taip pat nepamiršome su tuo susijusių praktinių aspektų. Įmonės „mySugr“ virtuvėje visada galite rasti sveikų, mažai angliavandenių turinčių užkandžių, o šaldytuve – sulčių ir gazuoto vandens, kurie pravers sumažėjus cukraus kiekiui kraujyje. Tiesą sakant, šaldytuvo sviesto skyrius taip pat būna pilnas insulino. Diabetu sergantiems žmonėms tai puiku. Tačiau tai blogai tiems, kurie nori pasidaryti sumuštinį. 

 

Turėti diabeto bendruomenę, su kuria gali susitapatinti, yra vertinga ir svarbu. Mes didžiuojamės, kad čia, įmonėje „mySugr“, sukūrėme savo mažą burbulą, kuriame diabetu sergantys žmonės jaučiasi saugūs, suprantami ir patogiai valdo savo diabetą darbe. Visada atsiras kas nors, kas jums padės, ir niekada nebūsite teisiami, jei pora minučių pavėluosite į susitikimą dėl per mažo cukraus kiekio kraujyje. Mes stengiamės priimti diabetu sergančius kolegas ir šviesti juo nesergančius, kad visi kartu galėtume dirbti geriau, ir kad diabetas mažiau gadintų gyvenimą.

Dalytis

Įkelta pagal sritį: