Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Tinkamo infuzijos rinkinio pasirinkimas 

 

 

Infuzijos rinkiniai sukurti taip, kad insulinas iš jūsų insulino pompos patektų į organizmą kiek įmanoma patogiau ir efektyviau. Yra daugybė skirtingų kaniulių ir vamzdelių modelių bei ilgių derinių, pritaikytų įvairiems kūno tipams, gyvenimo būdui ir aktyvumo lygiui.
Išsirinkti jums labiausiai tinkantį infuzijos rinkinį yra vienas svarbiausių sėkmingo pompos naudojimo aspektų. Čia pateikiami keli pasirinkimo variantai, apie kuriuos reikėtų pagalvoti.

Plieninė ar minkšta kaniulė?
Minkštųjų kaniulių (iš teflono) infuzijos rinkiniai yra populiaresni nei plieninių ir paprastai laikomi patogesniais. Jie mažiau traumuoja audinius ir yra geras pasirinkimas, jei jums anksčiau buvo pasireiškusi alergija nikeliui. Minkštųjų kaniulių rinkinys įvedamas plienine įvedimo adata, kuri po to pašalinama. Jas taip pat galite nešioti ilgiau – šiuos infuzijų rinkinius reikia keisti kas 48–72 valandas.1-2
Plieninių kaniulių infuzijos rinkiniai puikiai tinka tiems, kurie yra alergiški minkštųjų kaniulių medžiagoms, arba jei yra kilę problemų dėl minkštųjų kaniulių rinkinių susisukimo ar pasislinkimo. Jie taip pat gali labiau tikti žmonėms, turintiems didelę raumenų masę ir mažai riebalų. Šio tipo infuzijos rinkinį reikia keisti kas 24–48 valandas. 1-2

Įvedimas 90° ar 20°–45° kampu?
Infuzijos rinkiniai įvedami tiesiai į odą 90° kampu turi trumpesnę įvedimo adatą. Šis tipas yra tinkamas greitam įvedimui arba žmonėms, bijantiems adatų. 90° įvedimas galimas naudojant plienines ir minkštąsias kaniules.
Infuzijos rinkiniai įvedami į odą 20°–45° kampu naudojant ilgesnę įvedimo adatą tinka lėtam įvedimui. Be to, jos tinka įvairesniems kūno tipams, nes pasižymi didesne infuzijos gylio įvairove, todėl gali labiau tikti žmonėms, turintiems didelę raumenų masę ir mažai riebalų. Įvedimas 20°–45° kampu galimas tik naudojant minkštųjų kaniulių infuzijos rinkinius.

Koks kaniulės ilgis?
Įvedimo gylis ir galiausiai nuolatinė insulino absorbcija priklauso nuo to, ar pasirinksite tinkamą kaniulės ilgį ir įvedimo kampą, atitinkančius jūsų poreikius.
Idealiu atveju kaniulės galiukas turėtų būti įvestas į riebalinį audinį pakankamai giliai, kad būtų užtikrinta nuolatinė insulino absorbcija. Reikėtų stengtis sumažinti kaniulės pasislinkimo riziką, tačiau nereikėtų vesti jos į raumenis.

Toliau rasite rekomenduojamus kaniulės ilgius pagal skirtingus kūno masės indekso (KMI) intervalus. Tai tik bendro pobūdžio rekomendacija – glaudžiai bendradarbiaukite su savo sveikatos priežiūros specialistu, kad būtų nustatytas jums tinkamas kaniulės ilgis.

 
Šaltiniai:
  1. Heinemann, L. and L. Krinelke, Insulin infusion set: the Achilles heel of continuous subcutaneous insulin infusion. Journal of Diabetes Science and Technology, 2012. 6(4): p. 954 – 64.
  2. Scheiner, G., B. Sage, and P. Wolf, Insulin pump therapy: Best practices in choosing and using infusion devices. The Diabetes Educator, 2011.
 

Dalytis

Įkelta pagal sritį: