Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Sveika mityba su komanda „Šeima“

 

 
Būdami diabetu sergančio vaiko tėvai, jūs esate atsakingi ne tik už tai, kad jis sveikai maitintųsi, kai sėdi prie pietų stalo, jūs taip pat mokote jį, kaip teisingai pasirinkti, kai jis taps savarankiškas.
 
Auginti vaikus gali būti sunku, ypač kai vaikai pradeda demonstruoti savo savarankiškumą ir tobulėti fiziškai bei emociškai. Aišku, jūs žinote skirtumą tarp sveikų užkandžių ir spragintų kukurūzų kino teatre, bet ar kada jaučiate, kad neverta ginčytis? 
 
Štai keletas idėjų, kaip paskatinti vaikus pasirinkti sveiką maistą – su jūsų priminimu ar be jų.
 
  • Sukurkite komandos atmosferą šeimoje Mūsų vaikai visada stebi mus, o jų valgymo įpročiai dažniausiai būna daugiau ar mažiau panašūs į mūsų. Pabandykite skatinti pasirinkti teisingai tiesiog valgydami tai, ką norite, kad valgytų vaikas. Kita idėja yra išbandyti naujus maisto produktus visai šeimai – nesvarbu, ar tai naujas pirmas patiekalas, ar ką tik rinkoje pasirodęs vaisius ar daržovė. 
  • Pasirūpinkite sveikais užkandžiais. Stenkitės, kad visada po ranka būtų pakankamai sveikų užkandžių: pjaustytų vaisių, vynuogių, uogų, šviežiai supjaustytų daržovių lazdelių ar agurko griežinėlių, neriebaus sūrio, spragintų kukurūzų ir sūrių sausainiukų. Šie paruošti valgyti užkandžiai suteikia jūsų šeimai galimybę savarankiškai pasirinkti sveiką užkandį. Be to, leidus vaikams patiems pasirinkti maistą, jie gali jaustis turintys daugiau galios.
  • Laikykitės jiems pažįstamo grafiko. Kartais žinodami dienotvarkę vaikai gali jaustis drąsiau, nes žino, ko tikėtis, o tai gali padėti išvengti ginčų. Jūs jau žinote, kad ši taktika veikia kalbant apie tokius dalykus, kaip miegojimas ir mokykla, – pabandykite laikytis reguliarių valgymų tvarkaraščio. Jei gyvenimas per daug pašėlęs, kad galėtumėte sudaryti valgymų dienotvarkę visai dienai, pabandykite prioritetą teikti pusryčiams. Nevalgius per naktį jūsų vaiko cukraus kiekis kraujyje ryte gali būti gana mažas – geri pusryčiai padės vaikui geriau mąstyti, jaustis ir dirbti.
  • Stiprinkite jo savivertę. Paaugliai, ypač mergaitės, dažnai daugiau dėmesio skiria savo kūno įvaizdžiui, būtent tada gali pasireikšti valgymo sutrikimų. Įsitikinkite, kad dukra vartoja visus vaistus, kaip nurodė gydytojas, ir darykite viską, kas įmanoma, kad paskatintumėte sveiką, teigiamą požiūrį į savo kūną. 
  • Būkite lankstūs. Visi retkarčiais paslysta, net suaugusieji. Leiskite aiškiai suprasti, kad nesitikite iš savo vaiko tobulumo. Kai susiduriate su problemomis, būkite sąžiningi ir atlaidūs, pasakykite jam, kad padėsite grįžti į vėžes. Atminkite, kad retkarčiais saikingai valgyti saldumynų galima.
Apibendrinant galima pasakyti, kad vaikų auklėjimas tėvams gali būti didžiulis iššūkis, tačiau visos šeimos sutelkimas gali padėti sukurti sveiką pagrindą, kurio jūsų vaikui reikės iki pilnametystės.
 
Daugiau patarimų tėvams, auginantiems diabetu sergančius vaikus, rasite šiame tinklaraščio įraše svetainėje „Diabetes Daily“.

Dalytis

Įkelta pagal sritį: