Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Kaip kalbėti su vaiko treneriu

Kaip kalbėtis su vaiko treneriu
Organizuoti sporto užsiėmimai dažnai yra svarbi mokslo metų dalis, ir ne šiaip sau. Tai puikus būdas mankštintis, smagus ir išmokantis bendradarbiauti ir pasitikėti - įgūdžių, kuriuos Jūsų vaikas galės naudoti visą gyvenimą. Treneriai yra svarbi auklėtojų komandos mokykloje dalis, todėl pateikiame dalykus, kuriuos kiekvienas treneris turi žinoti apie Jūsų diabetu sergantį vaiką.

Kiek jie žino?
Susiorganizuokite susitikimą su savo vaiko treneriu (ar treneriais) ir išsiaiškinkite, kiek jie žino apie diabetą. Paklauskite, ar jie turi patirties rūpinantis ar dirbant su diabetu sergančiais mokiniais. Būtų puiku, jeigu jie turėtų patirties, bet nenusivilkite, jeigu jos neturi - žiūrėkite į tai, kaip į galimybę suteikti jiems aiškią informaciją apie savo vaiko gebėjimus ir jo sveikatos poreikius.

Įtraukite trenerį į komandą. Pasirūpinkite, kad treneriai žinotų, į ką gali kreiptis pagalbos (be Jūsų ir Jūsų vaiko), jeigu turėtų klausimų. Mokyklos direktorius ir Jūsų vaiko mokytojai gali suteikti vertingos informacijos, bet mokyklos slaugė gali padėti daugiausiai. Tiesą sakant, greičiausiai slaugė ir informuos jūsų vaiko trenerius apie diabetą.

Ką jie turi žinoti
Jūsų vaiko treneris gaus ilgą, detalų sąrašą dalykų, kuriuos turi žinoti apie diabetą, bet čia pateikiame pagrindinius:

  • Kas yra ir kas nėra diabetas
  • Aktyvumas turės įtakos Jūsų vaiko gliukozės kiekiui kraujyje
  • Jo sveikatai įtakos gali turėti ir kiti dalykai, pavyzdžiui, adrenalinas, stresas ar oras
  • Jūsų vaikui gydymas reikalingas kiekvieną dieną
  • Kiek Jūsų vaikas gali padėti sau pats, o kur jam reikia pagalbos
  • Specialūs susitarimai, pavyzdžiui, galimybė išeiti iš pamokos pasitikrinti gliukozės kiekį kraujyje ar sureguliuoti per didelį ar per mažą cukraus kiekį kraujyje.
  • Ar Jūsų vaikas atsijungs insulino pompą sportuodamas
  • Galimybė bet kada nueiti į tualetą
  • Galimybė bet kada užkąsti ar atsigerti
  • Kam pranešti atsitikus nelaimei

Be minėtų dalykų, jie turi žinoti, kad Jūsų vaiko galimybės sportuoti neribotos, jeigu tik yra galimybė reguliuoti gliukozės kiekį kraujyje.

Pateikite treneriui Diabeto valdymo planą
Geriausias būdas visus informuoti ir išvengti netikėtumų, tai turėti Diabeto valdymo planą. Jūs su savo vaiko gydytoju kartu sukursite šį dokumentą. Tai aiškus, detalus Jūsų vaiko medicininių poreikių paaiškinimas: kada jis turėtų pasitikrinti gliukozės kiekį kraujyje, vaiko hipoglikemijos simptomai ar kaip nustatyti, kad insulino pompa blogai veikia. Diabeto valdymo plano pavyzdį jūs galite rasti šioje nuorodoje: http://www.diabetes.org/living-with-diabetes/parents-and-kids/diabetes-care-at-school/written-care-plans/diabetes-medical-management.html

Pasirūpinkite, kad Jūsų vaiko treneriai gautų Jūsų parengtą Diabeto valdymo planą, taip pat ir mokyklos administracija, mokytojai, slaugės, autobusų vairuotojai ar kiti, kuriems būtina su juo susipažinti.

Dalytis

Įkelta pagal sritį: