Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
teksto dydisaaa
Lithuania
hamburger overlay

Ką tik išgirdote diagnozę? Štai trys žingsniai, kaip su ja susitaikyti

Niekada nėra lengva, kai diabetas diagnozuojamas Jums ar Jūsų vaikui. Jei esate sukrėstas ir nežinote, ką toliau daryti, pateikiame tris pirmuosius žingsnius, padėsiančius visiems susitaikyti ir perimti naują diagnozę į savo rankas.

1. žingsnis. Gedėkite. Tai visiškai normalu
Tikriausiai girdėjote apie penkis gedėjimo etapus: neigimą, pyktį, derėjimąsi, depresiją ir susitaikymą. Gavęs sukrečiančių naujienų, pavyzdžiui, apie diabeto diagnozę, dažnas klausia „Kodėl taip nutiko?" ir bijo nežinomybės. Dažnai pradedama kaltinti save ir jaudintis apie tai, ką pagalvos kiti. Galite patirti visus penkis etapus, tik kelis etapus arba nepatirti jų visai. Kiekvienas gedi savaip. Jūsų jausmai neturi atitikti kažkokio modelio. Iš pradžių gyvenimas greičiausiai atrodys kaip baisūs amerikietiškieji kalneliai. Tačiau svarbiausia, kad pripažintumėte visus savo jausmus ir galiausiai išmoktumėte su jais tvarkytis.

2. žingsnis. Raskite teigiamų dalykų
Svarbiausia - Jūsų požiūris. Jei vertinate diagnozę kaip dalyką, kurį galima kontroliuoti, kaip galimybę išties suprasti ir valdyti savo ar savo vaiko sveikatą, Jūs jau laimėjote pusę mūšio.
Nepamirškite juoktis! Juokas puikiai veikia smegenis, priversdamas pažvelgti į viską iš kitos perspektyvos. Būtent todėl jis taip gerai malšina stresą. Juokas, nors ir laikinai, pakeičia esamą savijautą.

Žinoma, stenkitės, kad jus suptų žmonės, galintys padėti emociškai ir fiziškai ilgą laiką. Draugai ir šeima yra puiki palaikymo komanda, tačiau gali padėti ir vietos paramos grupė. http://www.defeatdiabetes.org/self_management/text.asp?id=Diabetes_Support_Gro  Kitų žmonių, sergančių diabetu, arba slaugytojų, besirūpinančių diabetu sergančiais vaikais, istorijos suteikia ne tik daug informacijos, bet ir paguodos. Gali būti pravartu internete paskaityti diabeto diagnozavimo istorijas, pavyzdžiui, svetainėje „Moments of Wonderful" („Nuostabios akimirkos") http://momentsofwonderful.com/diagnosis-story/  ir „Finger Prickin' Good" („Viskas - puiku") http://fingerprickingood.com/about/diagnosis-story/# , arba susipažinti su Lorraine istorija „This Is Caleb" („Tai - Kalebas") apie akimirką, kai ji sužinojo, kad jos sūnus serga diabetu http://thisiscaleb.com/category/diagnosis-2/ .

3. žingsnis. Raskite žmonių, padėsiančių Jums rūpintis sveikata
Ar po diagnozės iš karto pradėjote ieškoti informacijos internete? Taip daro daugelis. Tačiau ateis laikas, kai reikės susitikti su žmonėmis, kurie išmokys Jus ar Jūsų vaiką gyventi su šia liga. Tai yra Jūsų sveikatos priežiūros komanda. www.diabetes.org/living-with-diabetes/treatment-and-care/whos-on-your-health-care-team/your-health-care-team.html Jūsų pagrindinė komanda yra gana didelė. Be pirminės sveikatos priežiūros gydytojo ar pediatro, taip pat greičiausiai turėsite apsilankyti pas endokrinologą, diabetologą, dietologą, vaistininką, akių gydytoją, odontologą, podiatrą ir gal net asmeninį trenerį. Žinoma, Jūs, kaip pacientas ar tėvas, esate svarbus šios komandos narys. Tiesą sakant, esate svarbiausias narys, nes turite kasdien pranešti apie savo ar savo vaiko sveikatą. Kalbant su minėtais specialistais, svarbu pasiteirauti apie jų patirtį diabeto srityje. Pavyzdžiui, reikia, kad vaistininkas žinotų visus vartojamus vaistus (net nereceptinius) ir jų poveikį diabeto gydymui. Nepamirškite - kvailų klausimų nėra. Po to, kai suformuosite savo sveikatos priežiūros komandą, o ši Jums sudarys planą, kaip valdyti savo ar savo vaiko diabetą, pažvelgsite atgal ir suprasite, kaip toli nukeliavote susitaikymo link.

Dalytis

Įkelta pagal sritį: